Biratnagar to miasto w południowo-wschodniej części Nepal , a także centrum administracyjnym prowincji Morang w rejonie Kosi. Znajduje się na wysokości 69 m nad poziomem morza, 500 km na południowy wschód od Kathmandu i 8 km na północ od granicy z Indiami. Biratnagar jest ważnym ośrodkiem przemysłowym i handlowym Nepalu. Obecnie miasto jest gęsto zaludnioną częścią kraju, pomimo tego, że do połowy XIX wieku. to praktycznie niezamieszkane terytorium pokryte było nieprzekraczalną dżunglą.

Ogólne informacje o mieście

Biratnagar jest czwartym pod względem wielkości miastem w Nepalu po Katmandu, Pokhars i Lalitpur . Jego powierzchnia to 77 metrów kwadratowych. km, a liczba ludności według 2011 roku wynosi 201 125 osób. Miasto pełni głównie ważne funkcje tranzytowe. Ponadto znajduje się tutaj większość przedsiębiorstw zajmujących się przetwarzaniem produktów rolnych. W Biratnagar produkowana jest mąka ryżowa, olej roślinny, likier i mydło. W sferze przemysłowej około 15% aktywnej zawodowo ludności kraju.

Улицы города

Warunki pogodowe

W regionie Biratnagar panuje subtropikalny klimat monsunowy. Latem jest tu dość gorąco, temperatura powietrza ogrzewa się do +30 ... + 35 ° С. Zima jest również bardzo ciepła: w ciągu dnia temperatura wynosi + 20 ° C, noc - nie mniej niż + 10 ° C Od maja do września trwa pora deszczowa. Ponieważ monsunowe masy powietrza pochodzą z południowo-wschodniej części kraju, Biratnagar ma dwa razy więcej wilgoci niż inne regiony. Zimą kierunek monsunu zmienia się w przeciwnym kierunku, a powietrze dociera do cieśniny Biratnagar.

Природа Биратнагара

Zabytki miasta

Oprócz niezwykłych piękna przyrody, wiele buddyjskich świątyń przyciąga Biratnagar, parków i zabytki architektury. Podczas podróży po mieście koniecznie odwiedź:

  • Deuti Bayai jest jedną z głównych hinduskich świątyń w kraju, przyciągającą pielgrzymów z całego świata;
  • świątynia Varaha - święte miejsce, wypełnione specjalnym kolorem. W centrum kompleksu świątynnego znajduje się posąg Pana Wisznu;
  • Park Balbul Tal , fascynujący turyści z egzotyczną roślinnością i fantastycznie pięknymi sztucznymi jeziorami;
  • Royal Bardiya National Park - niesamowity zakątek dziewiczej przyrody z gigantycznymi drzewami, słoniami i nosorożcami.
Храм Варахи

Rozrywka i rekreacja

Biratnagar jest jednym z najbardziej atrakcyjnych miast dla odpocząć . Wszyscy będą mogli znaleźć lekcję tutaj. Romantycy czekają na niezapomniane spacery, przyrodnicy - malownicze krajobrazy, koneserzy architektury - starożytne świątynie. Miłośnicy ekstremalnej rekreacji mogą wybrać się na ekscytujące safari na słoniach rafting na górskich rzekach Bheri i Karnali. Znajdują się w pobliżu miasta. Obecny tutaj jest szybki i szybki, a na spokojniejszych obszarach znajdują się delfiny słodkowodne. Możesz uczestniczyć w zakonach na dużą skalę festiwale .

Сафари на слонах

Zakwaterowanie i zakwaterowanie

W przytulnym hotele i hotele Biratnagar o wysokim poziomie usług i dość przyjemnych cenach dla turystów zapewni absolutny komfort. Doskonałe opcje budżetu - Hotel Panchali Pvt. Ltd. i Hotel Eastern Star. Odwiedzającym oferowane są czyste pokoje ze wszystkim, co niezbędne do dobrego wypoczynku. Hotel Namaskar, który znajduje się w pobliżu centrum miasta, dysponuje restauracją i placem zabaw dla dzieci. Darmowe Wi-Fi jest dostępny. W hotelu można wypożyczyć samochód lub rower.

Отель Namaskar

Kawiarnie i restauracje

W większości miejsc gastronomicznych w Biratnagar przygotowywane są potrawy nepalskie, europejskie, azjatyckie i indyjskie. Produkty mięsne są nieliczne, w większości jagnięce, a wołowina nie jest w ogóle spożywana, ponieważ krowa jest uważana za święte zwierzę. W restauracji Angan Sweets & Veg można spróbować popularnego lokalnego dania - gotowanego ryżu z warzywami i pikantnym sosem dol-bhat-tarkari. W Irish Restaurant & Bar zamów niedrogie, ale bardzo smaczne danie - tukpa, składające się z zupy z makaronem z papryką, pomidorami, cebulą, kapustą i mięsem.

Традиционная кухня

Zakupy

W Biratnagar nie ma dużych centrów handlowych, głównie handel odbywa się w małych sklepach i ulicznych sklepach. Szeroka gama produktów znajduje się w supermarkecie Nepal Bazar International Pvt. Ltd. i DMJewellers. Na spontanicznych rynkach, które pojawiają się bezpośrednio na chodnikach Biratnagar, turyści mogą kupić krajowe ubrania, tybetańskie misy medytacyjne, noże, dywany, poduszki i statuetki. Kobiety nie ominą nepalskiej biżuterii - koralików, bransoletek, pierścionków, naszyjników. Kupowane są również torby ze skóry bawolej.

Сувениры из Биратнагара

Usługi transportowe

Biratnagar ma dobrze rozwiniętą publiczność transport . Podróż autobusem jest tania, ale najczęściej są zatłoczone. Najwygodniejszą formą transportu publicznego jest taksówka. Możesz także poruszać się na trishawach i autorickshocks. W mieście można znaleźć wygodne nowoczesne minibusy, cena w nich jest o 50-60% droższa od zwykłego autobusu. W biurach międzynarodowych wypożyczalni lub w lokalnych prywatnych garażach turyści mogą wypożyczyć samochód. W Biratnagar wynajem rowerów i motocykli jest szeroko rozpowszechniony.

Моторикша

Jak dostać się do Biratnagar?

W pobliżu centralnej części miasta znajduje się regionalny lotnisko Biratnagar, który przyjmuje regularne i czarterowe loty turystyczne. Tutaj możesz przejść z Kathmandu, Tapplejung, Thamkhark, Bhojpur i Laminand. Również w głównych miastach Nepalu kursuje regularny autobus, więc dojazd do Biratnagar autobusem nie będzie trudny.

Аэропорт Биратнагара