Jeśli planujesz aktywnie korzystać transport publiczny w Singapurze , zalecamy zakupienie karty elektronicznej Singapore Tourist Pass lub EZ-Link - są to karty podróżne, które pozwalają zaoszczędzić do 15% kosztów podróży. Na karcie EZ-Link opiszemy bardziej szczegółowo poniżej. Ona w Singapurze można obliczyć metro , autobus, taksówka, pociąg Sentosa express , jak również w sieci restauracji McDonald's i 7-Eleven market.

Koszt karty EZ-Link wynosi 15 dolarów singapurskich, z czego 5 to koszt samej karty, a 10 to kaucja, która zostanie wykorzystana do zapłaty. Możesz uzupełnić saldo karty w automatach biletowych, w kasie TransitLink iw każdym sklepie 7- Eleven.

Jak korzystać z karty EZ-Link?

Przy wejściu do jakiegokolwiek transportu publicznego i przy wyjściu z niego musisz przynieść kartę elektroniczną do czytnika. Zapisuje miejsce, z którego wyjeżdżasz, i rezerwuje maksymalną kwotę, jaką można wydać na tej trasie. Po przybyciu do miejsca docelowego przy wyjściu z transportu, należy ponownie podłączyć kartę do czytnika. Kiedy to nastąpi, faktyczne ponowne obliczenie kwoty opłaty, na podstawie przebytej odległości. Jeśli zapomnisz dołączyć kartę do urządzenia przy wyjściu, to usunie maksymalną kwotę, która została zarezerwowana przy wejściu do środka transportu.

Zaletą EZ-Link jest to, że płacisz tylko za przebytą odległość, a nie tylko za standardowy bilet w danym autobusie.

Karty nie można używać jednocześnie przez kilku pasażerów. Może on być jednak wykorzystywany przez inne osoby, jeśli posiadacz karty nie korzysta obecnie z transportu.

Karta turystyczna EZ-Link z pewnością ma zalety w postaci oszczędności, czasu i komfortu, ponieważ eliminuje potrzebę martwienia się o kupowanie biletów za każdym razem.