Po przybyciu do Singapuru zdecydowanie powinieneś kupić jedną z turystycznych kart elektronicznych - EZ-Link lub Singapore Tourist Pass, jeśli masz plany częstej jazdy transport publiczny . Chodzi o ostatnią z nich, którą omówimy później.

Jak działa karta turystyczna?

Osobliwością tej karty jest to, że daje możliwość podróżowania nieograniczoną liczbę razy dziennie w każdym transporcie publicznym. Wyjątkiem są taksówki i autobusy nocne.

Aby skorzystać z karty, należy ją przywieźć do specjalnego urządzenia przy wejściu do transportu i wyjść z niej. Ponadto karta Singapore Tourist Pass zapewnia zniżki w sieci restauracji McDonald's, 7-Eleven Supermarkety oraz w automatach sprzedających Coca-Colę.

Ile kosztuje karta turystyczna?

Takie karty są jednodniowe, dwu- i trzydniowe. W związku z tym ich koszt: 20, 26 i 30 dolarów w Singapurze. Cena ta obejmuje koszt plastiku, z którego wykonana jest karta - 10 dolarów singapurskich. Jeśli przekażesz kartę do kasy biletowej TransitLink w ciągu 5 dni od zakupu, otrzymasz te 10 dolarów z powrotem.

Mapa turystyczna jest dostępna na takich stacjach metro , as Lotnisko Changi , Orchard Road , Chinatown , Ratusz, Miejsce Raffles, Ang Mo Kio, HarbourFront, Bugis. Aby kupić, musisz mieć przy sobie kartę migracyjną i paszport.

Jest jeszcze jeden wariant takiej karty - Singapore Tourist Pass Plus. Oprócz nieograniczonej liczby podróży zwykłym transportem, oferuje jedną wycieczkę po mieście autobusem FunVee i przejażdżkę łodzią motorową po rzece Singapur. Cena tej karty jest taka sama jak zwykle, jedyną różnicą jest to, że po jej użyciu nie zwrócono Ci depozytu w wysokości 10 dolarów.

Przy aktywnych ruchach ciekawe miejsca w Singapurze Mapa turystyczna daje możliwość bardzo dobrego oszczędzania, a za każdym razem przed każdą podróżą nie tracić cennego czasu na kupno biletów.