Lotnisko Changi (Singapur) jest jednym z największych sterowców w Azji. Zajmuje powierzchnię 13 km ⊂, znajduje się 17 km od centrum miasta. Lotnisko Changi jest bazą Singapore Airlines i kilku innych przewoźników lotniczych ( Singapore Airlines Cargo, Jetstar Asia Airways, SilkAir itp.). Lotnisko w Singapurze posiada 3 główne terminale, pomiędzy którymi kursuje naczepa Skytrain. Strefa tranzytowa dla wszystkich trzech terminali jest wspólna. W ciągu tygodnia działa tu ponad 4300 samolotów około 80 linii lotniczych.

Według firmy badawczej Skytrax, Singapurskie lotnisko Changi zajęło pierwsze miejsce wśród wszystkich portów lotniczych na świecie od trzech lat, a wcześniej wiele lat zajmowało drugie, drugie miejsce tylko na międzynarodowym lotnisku w Hongkongu. Na jego koncie około 400 nagród różnych międzynarodowych i państwowych organizacji otrzymanych za troskę o komfort i wygodę pasażerów.

Punktem kontrolnym lotniska Changi jest centrum kontrolno-dyspozytorskie - jego wysokość wynosi 78 metrów, a dziś jest to najbardziej "wysoki" podobny punkt na świecie. Ale nie jest to jedyna rzecz, która powinna być widoczna na lotnisku Changi: terminale zasługują na uwagę, a zwłaszcza strefy rekreacyjne w nich.

Plany dalszego rozwoju

W 2017 r. Planowane jest otwarcie czwartego terminalu, aw połowie lat 2020 - piątego. To zwiększy pojemność międzynarodowego portu lotniczego w Singapurze do 135 milionów ludzi. Planuje się, że pojemność tylko 5. terminalu będzie 50 milionów ludzi rocznie.

Ponadto, w niedalekiej przyszłości - otwarcie gigantycznego wielofunkcyjnego kompleksu "Jewel", który obejmie wiele sklepów, terenów rekreacyjnych i punktów świadczenia różnych usług.

Usługi

Na lotnisku można zjeść: do usług pasażerów ponad 120 różnych kawiarni, niedrogie restauracje i knajpki. Tutaj możesz skosztować kuchni lokalnej i włoskiej, śródziemnomorskiej, japońskiej; Również odwiedzający mogą odwiedzić restaurację rybną.

Jeśli przerwa między lotami jest większa niż 5 godzin, możesz z pytaniem na dowolnym biurku informacyjnym wybrać się na bezpłatną wycieczkę po Singapurze. Trasa trwa 2 godziny, zaczyna się od 9-00, 11-00, 13-00, 15-00, 16-00, 16-30 i 17-00, odpowiednio. Rejestracja na wycieczkę - od 7-00 do 16-30.

Jeśli czas oczekiwania jest mniejszy, możesz nie tylko odpocząć z komfortem, ale także ciekawie i zyskownie spędzić czas:

 • odwiedź wolne kino na 3 poziomie Terminalu 2;
 • idź na siłownię (płacąc za wejście 13 dolarów w Singapurze, możesz zrobić to tyle, ile chcesz) na poziomie 2 terminala 1;
 • pływać w odkrytym basenie w balijskim stylu; basen na lotnisku Changi znajduje się na poziomie 3 terminalu 1 - wejście to 13 dolarów singapurskich, czas jest nieograniczony; z wyjątkiem możliwości pływania, za te pieniądze można skorzystać z jacuzzi i prysznica, a także dostać bezalkoholowy napój w barze;
 • uporządkować się w salonie kosmetycznym Transpa (dla usług odwiedzających - usługi fryzjerskie, manicure i pedicure);
 • odwiedzić salony odpoczynku Plaza Premium Lounge lub Rainforest Lounge (symulatory, masaże, a także prysznic i jacuzzi); obie są otwarte przez całą dobę, pierwsza jest na poziomie 3 terminala 2, druga na poziomie 3 terminala 1;
 • uzyskać masaż całego ciała z fotelem do masażu w OSIM Chair Spa (koszt 15-minutowej sesji to 10 USD) lub masaż stóp - również za pomocą specjalnych maszyn - w My Foot Reflexology na poziomie 2 w terminalach 1 i 2 (od 6 rano do godzina pierwsza rano);
 • Zobacz jeden z ogrodów lotniska.

Ponadto można całkowicie za darmo słuchać muzyki na żywo i oglądać całe występy w barach i kawiarniach, uczyć się wiadomości o pokoju i sporcie na poziomie 2 Terminalu 2 w Skyples Entertainment Centre. Lotnisko zapewnia również bezpłatny dostęp do Internetu.

Istnieją specjalne pokoje na 2 i 3 piętrach terminalu 1 i na 2 poziomie terminala 2 oraz Harry's Bar, gdzie można również skosztować przekąsek, napojów alkoholowych, a wieczorem posłuchać muzyki na żywo (bar znajduje się w ogrodzie kaktusów) . Na lotnisku znajduje się również kilka hoteli tranzytowych zlokalizowanych na poziomie 3 terminali 1 i 2.

зона отдыхакинотеатрбассейн

Ogród kaktusów

Ogród kaktusów znajduje się na poziomie 3 terminalu 1, w strefie tranzytowej. Tutaj można zobaczyć ponad setki gatunków kaktusów i innych roślin - mieszkańców suchych regionów Afryki, Ameryki i Azji. Zobaczysz tu takie dziwne rośliny jak kaktusy "Złota beczka" i "Stary człowiek", a także gigantyczne drzewa "Koński ogon"; są jadalne kaktusy i kaktusy z rodziny kaktusów, które przetrwały erę dinozaurów, ogród jest również obszarem, w którym palenie jest dozwolone.

кактусовый сад

Ogród słoneczników

Sunflower Garden znajduje się na 3 poziomie Terminalu 2. Jest to otwarty ogród, w którym można uzyskać dawkę witaminy D w ciągu dnia, aw nocy można podziwiać słoneczniki w specjalnym oświetleniu. Wiele rodzajów słoneczników jest hodowanych we własnej szkółce na lotnisku, z ogrodu słoneczników otwiera się wspaniały widok na pas startowy.

сад подсолнухов

Ogród Orchidei

W ogrodzie znajduje się ponad 700 storczyków z 30 różnych gatunków. Są pogrupowane według kolorów i form w taki sposób, aby uosabiać ten lub inny element. Na przykład elementy ziemi są reprezentowane przez rzeźby wykonane z korzeni drzew, razem z rzadkimi zielonymi i brązowymi orchideami, niebieskie i fioletowe kwiaty przedstawiają wodę, biel - powietrze i ogień - są to kwiatowe kolumny z jasnymi pomarańczowymi i czerwonymi kwiatami. Ogród znajduje się na poziomie 2 terminali nr 2. Jeśli czas na to pozwala, zalecamy również udanie się na wycieczkę do Ogród Orchidei , który jest częścią Ogrodu Botanicznego Singapuru.

сад орхидей

Bambusowy ogród

Bambusowy ogród zawiera 5 różnych odmian bambusa, których nazwy są nie mniej egzotyczne niż sama roślina. Na przykład tutaj rosną "Yellow Bamboo", a także "Black Bamboo", "Bamboo of the belly of Buddha." Na 2 poziomie terminala 2 znajduje się ogród.

бамбуковый сад

Fern Garden

Ogród paproci znajduje się na 2 piętrze Terminalu 2 - wraz z stawem Koi. Zobaczysz tutaj takie rzadkie rośliny, jak paproć drzewna Disconia - jedyny ocalały z tej rodziny, której długość życia przekracza czterysta lat, a także paprocie z takimi oryginalnymi nazwami jak "Stop królika", "Gniazdo ptaka", "Miecz" "meble" i inne.

папоротниковый сад

Ogród motyli

W ogrodzie, znajdującym się na drugim piętrze Terminalu 3, można obserwować karmienie i latanie motyli, a czasami obserwować proces przekształcania delfina w motyla i pierwszy lot skrzydlatej piękności.

сад бабочек

Ogród roślin mięsożernych

Rośliny Predator żyją również na 2 piętrze Terminalu nr 3. Ich pokarmem nie jest dwutlenek węgla, ale owady i małe zwierzęta. Niektóre z nich osiągają duże rozmiary, jak na przykład roślina "Monkey Bowl" - może gromadzić do 2 litrów wody.

сад плотоядных растений
Inne przydatne informacje

Bagaż bezpłatny to bagaż do 20 kg na pasażera; Wszystkie bagaże powyżej tej wagi są opłacane przez kontrolę celną. Ponadto każdy pasażer może pomieścić tylko jedno miejsce bagażu podręcznego (56x36x23). Jeśli to konieczne, możesz przenieść swój bagaż do przechowalni. Do importu jest zabronione:

 • dowolna guma do żucia;
 • mięso i produkty mięsne;
 • materiały wybuchowe;
 • broń.

Import narkotyków podlega karze śmierci.

Możesz importować bezcłowy:

 • do 1 litra spirytusu / piwa / wina;
 • do 200 szt. papierosy;
 • do 50 szt. cygara;
 • do 250 g tytoniu.

Zaświadczenie o szczepieniu nie jest potrzebne. Rejestracja do lotu rozpoczyna się na 2 godziny przed odlotem samolotu; lądowanie nie powinno być dłuższe niż pół godziny przed odlotem. Jeśli opłata lotniskowa nie została uwzględniona w cenie biletu, możesz ją zapłacić bezpośrednio na lotnisku w momencie rejestracji.

Komunikacja transportowa

Możesz dostać się z międzynarodowego lotniska Changi, korzystając z następujących rodzajów transportu:

 1. Taksówki, których parkowanie znajdziesz w strefie przylotów każdego z terminali; podróż będzie kosztować około 30 dolarów singapurskich; podróż trwa około pół godziny.
 2. Autobus nr 36, którego przystanki znajdują się na parterze terminali nr 1, 2 i 3; Podróż potrwa około godziny i będzie kosztować 5 dolarów w Singapurze; Autobus kursuje między miastem a lotniskiem od 6-00 do 24-00.
 3. Pociąg. Kolej East Cost Parkway została zbudowana specjalnie w celu połączenia miasta z lotniskiem; pociągi do urzędu burmistrza Singapuru; Stacja MRT znajduje się między terminalami nr 2 i nr 3; Stacje SBS Transit znajdują się w pobliżu każdego z trzech terminali.
 4. Maxicab Shattle - taksówka dla 6 osób. Ten rodzaj transportu można dotrzeć zarówno do centrum Singapuru, jak i na jego obrzeżach (nie docierają tylko do wyspy Sentosa), zatrzymać się na żądanie w centralnej dzielnicy miasta i na stacjach kolejowych MRT; koszt podróży wynosi 11,5 USD dla osoby dorosłej i 7,7 dla dziecka, płatność przy wejściu na pokład; czas pracy - od 6.00 do 00-00, czas ruchu - pół godziny;
 5. Samochód - na płatnej drodze East Coast Parkway; płatność kartą, którą można kupić na lotnisku lub w dowolnym miejscu wynajem samochodów .
 6. Stacja metra . W Singapurze Metro jest ultra-nowoczesne i ultraszybkie; na lotnisku zaczyna się jedna z linii i można dostać się do niemal każdej części miasta; interwał pociągu wynosi 3-8 minut.
чанги вид сверхуглавный зал чангиаэропорт чанги зал