Orchard Road w Singapurze (Singapore Orchard road) - ulica, która słusznie nosi tytuł krajowego centrum handlowego. Jest zaprojektowany w stylu futuryzmu, wszędzie wieżowce, centra biznesowe i handlowe, ale jest pochowany w zieleni. Z całego świata przyjeżdżają amatorzy zakupy , tutaj są najdroższe i wysokiej jakości marki, a często na sprzedaży mogą uzyskać w bardzo rozsądnych cenach.

Ulica ma niezwykle bogatą historię. Jego nazwa, pochodząca z początku XIX wieku, oznacza "drogę do sadu". Czego nie było: plantacja pieprzu i gałki muszkatołowej, sadzenie gambiry i drzew owocowych, cmentarz. Nowa historia tej ulicy rozpoczęła się w latach trzydziestych, kiedy jeden przedsiębiorczy Chińczyk odkrył tutaj pierwszy sklep TANGS z widokiem na cmentarz. To był początek komercyjnego rozwoju Orchard Road.

Orchard Road już dziś

Dzisiaj Orchard Road przebiega przez całą środkową część Singapuru, jej długość wynosi 2,2 km. Po obu stronach jest dużo sklepów, butików, centrów rozrywki, luksusowych hoteli, najlepsze restauracje , kawiarnia. Stwórz niesamowitą atmosferę i ulicznych muzyków grających na egzotycznych instrumentach.

Jednym z najdroższych centrów handlowych jest Paragon Shopping Center, gdzie butiki reprezentowane są przez Versace, Valentino, Jean Paul Gaultier, Salvatore Ferragamo. Popularna jest także Takashimaya Shopping Center, japońska sieć domów towarowych oferująca produkty marek VIP. Dla centrów handlowych budżetu, na przykład, Far East Plaza, Somerset, gdzie odbywa się regularna sprzedaż. Jeśli ty zrelaksuj się z dziećmi spodoba ci się centrum handlowe Forum, centra Tsumori Chisato lub Club 21b. Istnieje również wiele butików lokalnych marek.

Największym przedstawicielem elektroniki jest Sim Lim Square, który można znaleźć również na tej słynnej ulicy.

Na Orchard Road często można zobaczyć pokazy mody światowych marek, które odbywają się na otwartej scenie. Każdy ma okazję spojrzeć w świat mody i cieszyć się pokazem nowej kolekcji.

Jak dostać się do Orchard Road w Singapurze?

Możesz dotrzeć do głównej ulicy handlowej wynajęty samochód albo przez transport publiczny na metro na pomarańczowym oddziale do stacji Orchard. Również autobusy 65, 143. Udaj się tutaj, zakład działa głównie od 10.00 do 22.00.

Podczas każdej wizyty Orchard Road zaskoczy Cię swoim zapalczywym nastrojem, jasnymi kolorami i różnorodnymi możliwościami. Jest to dobre miejsce na spacery, rozrywkę, zakupy, odpoczynek i rodzinę. Jeśli to możliwe, odwiedź go w ciemności, kiedy nabiera nowego wyglądu w świetle wieczornego światła. A zwłaszcza jasne wrażenia, które wypełnisz, będąc w dzielnicy świątecznej: wszystkie centra handlowe rywalizują dosłownie, kto jest lepszy, ciekawszy i bardziej świąteczny!

Зона цветов на Орчард-роудВид на Орчард-роудОрчард-роуд вечером
Первый магазин Tangs на Орчард-роудОтель Mandarin на Орчард-роудТорговый центр ION