Singapur - kraj koloru i połączenie wielu kultur i narodowości, w nim znajdziesz cechy europejskie, indyjskie, azjatyckie i chińskie. Jeśli chcesz zapoznać się z chińskim dziedzictwem, proponujemy udać się na pieszą wycieczkę do chińskiej dzielnicy w Singapurze (Chinatown).

Około 150-170 lat temu był najbardziej jałowym rejonem wyspy. Wiele legionów opium, domów publicznych i gier hazardowych znajdowało się pod kontrolą różnych klanów mafii. Początkowo kwartał składał się z kilku tysięcy osób, a dziś jest jednym z dobrze prosperujących obszarów.

Chinatown

Chinatown Singapore zajmuje jedną z centralnych części miasta, w całości składa się z dwu-, trzypiętrowych domów - sklepowych - i wyróżnia się na tle sąsiednich drapaczy chmur. Powstała w czasie założyciela Singapuru, Stamforda Rafflesa, którego każda narodowość wyznaczyła oddzielne miejsce do osiedlenia się, aby uniknąć starć etnicznych. Przez dwa wieki historii wyspy Chinatown niewiele się zmieniło. Znajduje się na brzegu rzeki między ulicami Maxwell, Cecil i New Bridge. Głównymi ulicami bloku, które są aktywnie odwiedzane przez turystów, są Smith Street, Temple Street i Pagoda Street.

Chinatown w Singapurze jest bardzo tolerancyjnym obszarem. Wewnątrz tego zobaczysz Buddyjska świątynia zęba Buddy , Hinduska świątynia Sri Mariamman , a także taoistyczna świątynia Tian Hok Ken i wiele muzułmańskich budynków. Możesz przejść przez nieskończoną i jedną z najpopularniejszych rynki w Singapurze i kupić chińskie narodowe ubrania, leki i przyprawy, pamiątki od bardzo tradycyjnych i tanich do drogich artykułów w stylu vintage i jakości, w tym. antyki. Tutaj stuletnie shophauses współistnieją z nowoczesnymi biurami, a cała dzielnica, podobnie jak w innych miastach, wygląda jak jeden wielki rynek: niekończący się hałas, głośne wołania sprzedawców, prowadzenie chińskich dzieci i tłumy ludzi idące zgodnie z prawem Browna. Zakupy w takim miejscu to bezwarunkowa egzotyka sama w sobie.

Ci, którzy chcą jeść, mają całą ulicę żywności - Smith Street, różne makashniki, kawiarnie i restauracje, herbaciarnie i puby spotykają smakoszy i chińskich smakoszy. Jest uważana za szczególną atrakcję Singapuru, z którą lepiej jest zapoznać się z wyspą. Wieczorem przybywa tu wielu ludzi tania przekąska lub powoli delektuj się przysmakami z ryżu i warzyw, owoców morza, jak zawsze z dużą ilością naturalnych przypraw i obficie wylanych słynnym chińskim słodko-kwaśnym sosem.

Jeśli chcesz odwiedzić Chinatown w Singapurze i nie wiesz, jak to działa, absolutnie każdy mieszkaniec Singapuru powie ci lub przypomni, że szczyt działalności dzielnicy handlowej przypada na godzinę lub dwie i trwa do północy. W nocy są ich własne zamówienia: wykonano na dużą skalę czyszczenie wszystkiego, co zostało zrobione przez cały dzień roboczy: papierowe śmieci, resztki jedzenia, pakowanie towarów itd. Chociaż w Singapurze jest bardzo czysto i nie wolno wyrzucać śmieci na ulice, ale po chińsku kwartał historyczny pogląd na ten problem.

Jak się tam dostać?

Stacja metro , z którym zaczniesz swoją podróż, nosi to samo imię z obszarem - "Chinatown". W pobliżu przystanek autobusowy nr C2, 166, 197, NR 5, 80, 145.

Ponieważ ludność Singapuru stanowi prawie 80% chińskich emigrantów, nie ma sensu ograniczać ich do odrębnego obszaru zamieszkania. Tak więc Chinatown w Singapurze jest raczej atrakcją turystyczną, a nie mieszkalną. A jeśli odwiedzisz go podczas obchodów Nowego Roku (a są to świąteczne procesje, fajerwerki i magicy, lokalne koncerty), niekończące się żywe wrażenia i emocje są ci gwarantowane.

Китайский квартал. УтроКитайский кварталКитайские сувениры
Нарядные улицыПразднования Нового годаНовый год