Świątynia Sri Mariamman, która należy do wiary hinduskiej, jest najstarsza w Singapurze i znajduje się w centralnej części Chinatown . Jest to jeden z najbardziej popularnych atrakcje turystyczne miasta i kultową strukturę dla większości singapurczyków, którzy przybyli z Indii.

Wewnętrzna struktura świątyni

W centrum głównej sali modlitewnej znajduje się wizerunek bogini-matki Mariamman. Po obu stronach znajdują się świątynie na cześć Ramy i Murugana. Hala główna jest otoczona wolnostojącymi kapliczkami, znajdującymi się w pawilonach, które zdobią specjalne kopułowe dachy Wimana. Tutaj wierzący modlą się do takich popularnych hinduskich bóstw, jak Ganesha, Iravan, Draupadi, Durga, Muthularaja.

Warto odwiedzić Sanktuarium Draupadi, ponieważ w świątyni Sri Mariamman odbywa się starożytna ceremonia thimithi - chodzenie boso po płonących węglach. Zwróć też uwagę na samodzielną masztę flagową: na krótko przed głównymi świętami lub podczas wykonywania rytuałów religijnych, powiewa na niej baner. Świątynia jest uświęcona co 12 lat, zgodnie z kanonami hinduizmu. A święto Thimitha w Singapurze obchodzone jest barwną procesją ze świątyni Śri Srinivasa Perumala do sanktuarium Sri Mariamman. Odpowiada na siedem dni przed dipavali - najważniejszym świętem hinduskim, które przypada na koniec października - początek listopada. Więc jeśli interesują Cię starożytne ceremonie, po prostu musisz odwiedzić ten kraj w tym czasie.

Zasady odwiedzania Sri Mariamman

W Sri Mariamman obowiązują zasady, które muszą przestrzegać wszyscy odwiedzający:

  1. Przed wejściem do świątyni zdejmij nie tylko buty, ale skarpetki: ministrowie zadbają o ich bezpieczeństwo.
  2. Wchodząc do sanktuarium i opuszczając go, nie zapomnij zadzwonić: w ten sposób pozdrawiasz bogów, a potem żegnasz się z nimi. W takim przypadku spróbuj zrobić życzenie, które musi koniecznie się spełnić.
  3. Fotografowanie na terenie świątyni jest dozwolone, ale musisz zapłacić 1 USD za fotografię i 2 USD za prawo do nakręcenia filmu. Dekorację wnętrza Sri Mariamman można zobrazować kamerą za 3 USD.
Jak się tam dostać?

Świątynia jest otwarta do bezpłatnych wizyt od 7.00 do 12.00 i od 18.00 do 21.00. Aby dostać się do Sri Mariamman, potrzebujesz wynająć samochód i poruszać się po współrzędnych lub korzystać z usług transport publiczny na przykład metro - Musisz wysiąść na stacji Chinatown na linii NE7 i przejść krótki spacer wzdłuż ulicy Pagoda, aż do przekroczenia South Bridge Road lub wsiąść w autobusy 197, 166 lub 103 firmy SBS, która jedzie ze stacji metra City Hall. Z North Bridge Road można dotrzeć do świątyni autobusem nr 61 należącym do SMRT. Po przybyciu do Singapuru, zalecamy bezpośrednio lotnisko natychmiast otrzymasz jedną ze specjalnych kart - Singapore Tourist Pass lub Ez-Link . Dzięki temu możesz zaoszczędzić do 15%, płacąc za bilet.

Wejście do świątyni Sri Mariamman w Singapurze jest niemożliwe, aby nie zauważyć z powodu wysokiej pięciopoziomowej wieży bramnej, umiejętnie ozdobionej pięknie wykonanymi rzeźbami hinduskich bóstw i baśniowych potworów. I bezpośrednio nad bramą wiodącą do środka, zawsze wisi mnóstwo egzotycznych owoców - symboli czystości i gościnności.

Z wieży bramnej do wejścia do sanktuarium można przejść przez arkadę, której sklepienia są pomalowane najdziwaczniejszymi i najbardziej fantastycznymi freskami. Jednak ołtarz główny jest zamknięty dla turystów, którzy mogą podziwiać jedynie rzeźby bóstw hinduskich w bocznych galeriach, a także wizerunki świętych białych krów, według legendy porusza się bogini Mariamman.

Привратная башняИзображение богини Мариамман в храмеСвященные белые коровы в Шри Мариамман
Святилище Иравана в Шри МариамманКолоннада в храме Шри МариамманСтатуи в святилище Шри Мариамман