Ukulhas to zamieszkała wyspa położona na wyspie Atoll Alif-Alif , 72 km od Mężczyzna . Powierzchnia wyspy wynosi 17,4 ha. Resort znany z ekologii, w 2014 roku zdobył nagrodę Green Leaf. Wyspa ma rdzenną ludność, która była w stanie utrzymać swój wyjątkowy charakter kultura w oparciu o tradycje indonezyjskie, afrykańskie, arabskie i malajskie. Zostali sprowadzeni na ukulhę przez żeglarzy.

Klimat i geografia

Wyspa ma owalny kształt, długość 1025 mi szerokość 225 m. W północno-zachodniej części znajduje się malownicza laguna z piaszczystym plaża . Ukulhas ma klimat tropikalny, ciepło jest zachowane przez cały rok. Od maja do listopada wieją wiatry południowo-zachodnie, od grudnia do kwietnia - na północnym wschodzie, z powodu których temperatura jest o kilka stopni niższa. Najsuchszym miesiącem jest luty, a najgorętszym miesiącem jest kwiecień.

Mieszkańcy

Populacja wyspy liczy 1000 osób, z których większość to muzułmanie sunniccy. Lokalny język - dhivehi, podczas gdy wielu mówi płynnie po angielsku.

Ciekawostką jest to, że każdy wyspiarz posiada jednocześnie kilka zawodów. Wszyscy mężczyźni i wiele kobiet to grzeczni rybacy, a jednocześnie wielu ma umiejętności stolarskie i murarskie. Sport odgrywa znaczącą rolę w życiu ludności. Na Ukulhach boisko piłkarskie zbudowano na długo przed przybyciem pierwszego turysty. Ponadto mieszkańcy grają w siatkówkę, tenisa i badmintona. Od dzieciństwa uczą się tworzyć i wypuszczać latawce, to także część kultury. Od kilku lat organizowany jest tutaj festiwal poświęcony latawcom - jasny i piękny spektakl.

Rdzennych mieszkańców wyspy Ukulhas na Malediwach można rozpoznać po śnieżnobiałym uśmiechu, miodowych oczach i kasztanowych włosach.

Население

Atrakcje

Na wyspie znajduje się stary meczet Kudamiy, zbudowany w XVII wieku. Został zbudowany w tym samym czasie co Meczet Hukur w Male , podczas gdy architektura Kudamiy jest znacznie skromniejsza. Pieniądze na jego renowację prawie nie zostały przyznane, więc już dawno stracił swój pierwotny wygląd i dziś wygląda bardzo kiepsko, będąc jednocześnie niemal jedynym architektonicznym atrakcja turystyczna w tym obszarze.

Кудамикий

Rozrywka

Możliwości dla odpocząć na wyspie są następujące:

  1. Ukulhas ma klasyczne rozrywki dla atoli Malediwów: nurkowanie , snurkowanie i wędkarstwo . W pobliżu wyspy znajduje się tuńczyk, na nim organizowane jest "polowanie". Możesz odwiedzić wycieczka na łodzi lub na jachcie. Podczas niego można obserwować promienie lub żółwie.
  2. Nie mniej ciekawa wycieczka wodna zajmuje kurs na pobliskiej niezamieszkanej wyspie. Jest nieco zanieczyszczony odłamkami z oceanu, ale odwiedzanie go nadal przyniesie wiele przyjemności.
  3. Na wyspie Ukulhas, festiwal latawce "Eid". Mieszkańcy czekają na to wydarzenie i starannie się do niego przygotowują, a turyści odwiedzający festiwal celebrują wielką różnorodność węży i ​​ich piękno. "Eid" odbywa się od grudnia do kwietnia, kiedy jest wiatr, ale nie ma opadów.
Развлечения на Укулхас - сноркелинг

Hotele i restauracje

Oficjalnie wyspa stała się turystą 15 listopada 2012 roku, kiedy przybył tam pierwszy zagraniczny turysta. Przybył z Tajlandii i pozostał na wyspie przez cztery dni. Pierwszy pensjonat "Ever Blue" na wyspie został zbudowany we wrześniu 2012 roku.

Dziś wyspa zatrudnia około 15 osób hotele . Wszystkie mają trzy gwiazdki. Najpopularniejsze z nich to:

  1. Plaża Residence 3 *. Na terenie znajduje się restauracja i miejsce na grilla. Również hotel posiada prywatną plażę, na której znajdują się leżaki i namioty. W Beach Residence znajduje się sklep z pamiątkami. Średnia cena za pokój to 39 USD.
  2. Gaia Sunrise 3 *. W pensjonacie znajduje się centrum fitness i prywatna plaża. W centrum turystycznym można zamówić wędkowanie, nurkowanie, snorkeling lub wycieczkę po okolicy. Cena za pokój to 59 USD.
  3. Thun'dee Inn 3 *. Mini-hotel posiada również własne centrum fitness, a pokoje wyposażone są w minibar i wszystko do przygotowywania kawy lub herbaty. Hotel może zarezerwować wycieczki łodzią lub snorkelingiem. W Thun'dee Inn znajduje się restauracja, śniadanie jest przewidziane dla gości. Średni koszt za pokój to 78 USD.
Отели на Укулхас

Na wyspie jest kilka kawiarni, głównie dla mieszkańców. Dobra rada od kawiarni "Olhumathi". Dla wygody w mieszkalnej części wyspy znajdują się wskaźniki, jak się do niego dostać.

Кафе на Укулхас

Zakupy

Jest bardzo mało sklepów w Ukulhas, tylko 4-5. Sprzedają ograniczoną liczbę produktów: owoce, napoje, ciasteczka i słodycze. Również w sklepach są sprzedawane pamiątki . Mogą to być statuetki, ozdoby i wyroby lokalnych rzemieślników, na przykład dywany linowe lub słomiane. Wadę w kawiarni rekompensują restauracje w hotelach, w których można zamówić dania kuchni lokalnej i europejskiej.

Шоппинг - Укулхас

Jak dostać się do Ukulhas na Malediwach?

Możesz popłynąć promem na wyspę. Zostaje z Mężczyzna Wtorek, czwartek i niedziela o 9:00. Bilet kosztuje 4 USD. Możesz również dostać się statkiem, czas podróży będzie cztery razy mniej, tylko 1 godzina, koszt podróży to 50 $. Łódź wypływa codziennie z Male dwa razy dziennie.

Как добраться