"Marine life" (Singapur) to kompleks parkowy na wyspie Sentosa , składający się z parku wodnego Park wodny Adventure Cove oraz największe na świecie oceanarium SEA Aquarium.

Oceanarium

Oceanarium na Sentosie zostało otwarte w 2012 r. - pierwsze odwiedziny otrzymali 22 listopada, a oficjalne otwarcie miało miejsce 8 grudnia. Znajduje się w zachodniej części wyspy. Oceanarium jest siedliskiem ponad 100 000 zwierząt morskich należących do ośmiuset i więcej gatunków. Jest on podzielony na 10 "stref zamieszkania", łączących 49 obszarów i łącznie zawiera 45 milionów ton wody morskiej. Definicja "największego" dotyczy nie tylko samego oceanarium - mieści się w nim największy panoramiczny panel obserwacyjny, pozwalający zwiedzającym na szczegółową obserwację życia mieszkańców centralnego akwarium. Ze względu na gigantyczne wymiary (wysokość - 8,3 m, szerokość - 36 m) turyści wydają się znajdować na samym dnie morza.

Nawiasem mówiąc, nie jest to jedyne Singapur Akwarium to drugie, odkryte znacznie wcześniej, w 1991 roku, nazywa się Underwater World i jest również na Sentosie.

Istnieją również małe akwaria, lepiej jest wziąć pod uwagę mieszkańców, którzy pomagają w specjalnych soczewkach powiększających. Na przykład taki obiektyw jest wyposażony w akwarium, w którym żyją koniki morskie.

Odwiedzający Marine Life Park w Singapurze mogą zobaczyć różnorodne morskie życie, takie jak japońskie kraby, różowe delfiny lub delfiny butlonose, z których jest ponad dwadzieścia, a nawet rzadkie ryby, takie jak promienie kałowe i mięczaki jak nautilus pompilius. Również tutaj jest największa kolekcja mant, które w ludziach są nazywane "morskim diabłem".

Początkowo planowano stworzenie specjalnego akwarium nawet dla rekinów wielorybich, ale z uwagi na fakt, że te rekiny są wystarczająco problematyczne, aby pomieścić się w niewoli, pomysł nie został zrealizowany. Protest przeciwko zawartości niektórych gatunków delfinów w akwarium jednak nie udał się - administracja oceanarium zdołała udowodnić, że warunki ich utrzymania są zbliżone do naturalnych. Nawiasem mówiąc, to z naturalnością środowiska i podziałem na strefy - dla różnych gatunków zwierząt tworzone są różne warunki życia, ponadto drapieżniki są oddzielone od tych eksponatów, które w ich naturalnym środowisku są ich ofiarami. Wiele rekinów w akwarium żyje ponad dwieście!

Istnieje również pionowe akwarium, którego wysokość jest równa kilku piętrom.

Na podstawie oceanarium międzynarodowe centrum badawcze pracuje nad opracowaniem różnorodnych programów badań i ochrony dzikich zwierząt.

аквариум с акуламивертикальный аквариумстеклянный тоннель
аквариум с увеличительной линзойкормежка рыбяпонский краб-паук
Muzeum Podróży Morskich

Maritime Experiential Museum znajduje się w budynku akwarium, bliżej wejścia (w rzeczywistości, aby dostać się do akwarium, trzeba przejść przez muzeum). Ekspozycja muzeum to podróż morska z Chin do Afryki. Koszt jego wizyty jest wliczony w cenę biletu do odwiedzenia akwarium, ale nie można odwiedzić muzeum.

Aquapark

Adventure Cove Waterpark, lub park wodny "Adventure Bay" , obejmuje 6 odmian zjeżdżalni wodnych, rakiety hydromagnetyczne, groty skalne zamieszkałe przez urocze stworzenia morskie i "rzekę przygody" o długości sześciuset metrów. 14 tematycznych scen opowie turystom o życiu dżungli. Ponadto w parku znajduje się podziemne akwarium, w którym można nurkować i pływać wśród 20 000 różnych tropikalnych ryb. Jest również basen dla bardzo młodych gości.

аквапаркadventure cove waterparkadventure cove waterpark мостик
река приключенийдети в аквапаркепарк водных аттракционов Бухта приключений

Jak odwiedzić Marine Life Park?

Oceanarium działa codziennie od 10-00 do 19-00; cena biletu wynosi 32 dolary singapurskie, dla dzieci w wieku od 4 do 12 lat i starszych (powyżej 60 lat) - 22. Koszt ten obejmuje wizytę w muzeum. Kup bilet na stronie będzie tańszy niż w kasie samego oceanarium. Park atrakcji wodnych działa również codziennie, ale do 18-00; koszt wizyty - odpowiednio 36 i 26 dolarów w Singapurze Przy zakupie biletów na zwiedzanie kilku atrakcji wyspy oferowano różne zniżki.

Aby dostać się do Marine Life Park, musisz najpierw dotrzeć do wyspy Sentosa. Ze stolicy można to zrobić na kilka sposobów:

  1. Na metro - wykorzystanie linii północno-wschodniej i wyjście na stacji Harbor Front; Ponadto konieczne jest albo przejście pieszo, albo użycie kolejki jednoszynowej lub kolejki linowej.
  2. Pieszo - wzdłuż wielopoziomowej drogi dla pieszych Sentosa Boardwalk, biegnącej równolegle do mostu samochodowego; na niższym poziomie drogi naprawdę trzeba iść pieszo, góra jest wyposażona w ruchome chodniki, które pracują codziennie od 7.00 do południa. Odbędzie się wycieczka do 1 dolara singapurskiego, kasy będą pracować codziennie od 9.00 do 18.00; Znajdują się one w pobliżu centrum handlowego VivoCity. Ponadto będziesz musiał kupić bilet wstępu na wyspę.
  3. Jednoszynowy - droga będzie kosztować 3 dolary singapurskie, a bilet wstępu jest już wliczony w tę kwotę. Ruch kolejki jednotorowej rozpoczyna się o 7.00.
  4. Kolejka linowa - za 22 USD w jedną stronę (i 26 - tam iz powrotem) dla dorosłych i 14/15 - dla dzieci w wieku od 3 do 12 lat. Droga przebiega od 8-45 do 22-00.
  5. Taksówką, prywatnym samochodem lub wynajęty samochód .