Narodowe Muzeum Sztuki Nowoczesnej jest bardzo popularnym miejscem w Korei Południowej Quachône , to nie przypadek, że jest w Top 100 najlepszych sztuk muzea świata. Istnieje ogromny i bardzo interesujący zbiór cennych eksponatów, a wystawy czasowe odbywają się regularnie.

Lokalizacja:

Narodowe Muzeum Sztuki Współczesnej znajduje się na przedmieściach Seul - Kwacheon, w Park Seul Land , w pobliżu zoo. Otacza ją bujna zieleń i modernistyczne rzeźby. Dzięki temu jego wizyta będzie interesująca nie tylko dla miłośników sztuki, ale także dla wszystkich koneserów odpocząć o naturze.

Historia muzeum

Narodowe Muzeum Sztuki Współczesnej w Korei zostało założone w 1969 roku. Dziś jest to cały kompleks muzealny, którego główna siedziba znajduje się w Seulu, a w Kwacheon i w Toxuguna są gałęzie. Trzeci oddział w Cheongju zostanie otwarty w 2019 roku. Muzeum w Kwachon zaczęło przyjmować gości od 1986 roku. Ze względu na dogodną lokalizację i doskonałe połączenie stylu architektonicznego z otaczającym krajobrazem, szybko zyskał popularność wśród mieszkańców i odwiedzających Seul.

Панорама парка и музея

Jakie interesujące rzeczy możesz zobaczyć?

Narodowe Muzeum Sztuki Nowoczesnej zajmuje elegancki 2-kondygnacyjny budynek, zbudowany w stylu klasycyzmu. W pobliżu znajduje się ogród, w którym szczególne znaczenie mają kamienne rzeźby współczesnych mistrzów. Wewnątrz budynku można wyróżnić skrzydło wschodnie i zachodnie, w którym znajduje się 8 galerii. W pierwszych dwóch są wystawy tematyczne, a reszta - eksponaty dotyczące gatunków.

Stała ekspozycja muzeum obejmuje ponad 7 tysięcy dzieł sztuki. Wśród nich znajdują się dzieła koreańskich artystów (Pak Sugyna, Ko Khidona, Kim Hwangi), a także arcydzieła artystów z całego świata - George Baselitz, Josef Boise, Jörg Immendorf, Andy Warhol, Marcus Lupertz, Jonathan Borowski, itp.

Również w tym muzeum instaluje się sprzęt najwyższej klasy, regularnie odbywają się międzynarodowe wystawy, których lista jest aktualizowana zwykle co 3 miesiące.

W ekspozycji Muzeum Narodowego można zobaczyć:

  • obrazy;
  • rzeźby z gipsu;
  • drewniane szkatułki;
  • wyroby szklane i metalowe itp.

W budynku znajduje się także edukacyjne muzeum dla dzieci, biblioteka, sklep z pamiątkami, kafeteria.

Скульптуры в парке

Koszt wizyty

Wejście na stałą ekspozycję Muzeum Narodowego Sztuki Nowoczesnej w Kwacheon jest bezpłatne.

Za odwiedzenie wszystkich prezentowanych wystaw, będziesz musiał zapłacić 3000 wygranych (2,6 $). Dla grup powyżej 10 osób obowiązuje zniżka na bilet w wysokości 10%. Dla dzieci, młodzieży i emerytów powyżej 65 roku życia wystawa eksponatów jest bezpłatna. Możesz także odwiedzić Narodowe Muzeum Sztuki Współczesnej bez zapłaty w Dzień Muzeów, który odbywa się co miesiąc, w ostatnią środę.

Godziny otwarcia muzeum

Od marca do października muzeum działa w następujący sposób:

  • Wtorek - Pt i Słońce - od 10:00 do 18:00;
  • Sobota - od 10:00 do 21:00.

Od listopada do lutego harmonogram prac muzeum wygląda inaczej:

  • Wtorek - Pt i Słońce - od 10:00 do 17:00;
  • Sobota - od 10:00 do 21:00.

W każdy poniedziałek i 1 stycznia Muzeum Sztuki Nowoczesnej ma weekend. Wejście jest zamknięte na 1 godzinę przed zamknięciem, więc należy zachować ostrożność.

Drzwi do muzeum dla dzieci w okresie od marca do października są otwarte od 10:00 do 18:00, a reszta czasu - od 10:00 do 17:00.

Вход в музей

Jak się tam dostać?

Aby dostać się do Narodowego Muzeum Sztuki Współczesnej w Poznaniu Quachône , musisz najpierw dostać się na 4 linie metro do stacji Seoul Grand Park. Następnie należy użyć wyjścia numer 4, a na ulicy kilka metrów od stacji metra, wsiąść do autobusu, który zabiera turystów bezpośrednio do budynku muzeum. Autobusy opuszczają stację co 20 minut, podróż jest bezpłatna.