Czy potrafisz wymienić wszystkie 7 cudów świata? Nigdy nie wątpiłeś, dlaczego wybór padł na te przedmioty? W różnych czasach i czasach oferowano różne listy: cuda świata starożytnego i nowoczesne, stworzone przez człowieka i naturalne piękno podwodnego świata. Co tu dużo mówić, wiele krajów ma także swoją symboliczną siódemkę. Co zaskakujące, najpiękniejsza rzeka na świecie - Canyo-Kristales nie weszła jeszcze na nowoczesną i wielkoskalową listę cudów. Ale ci szczęśliwi turyści, którzy już odwiedzili jej brzegi, są pewni, że to tylko kwestia czasu.

Opis Canyo Crystal

Słynne koryto rzeki pochodzi z gór Makarena na terytorium tego samego parku narodowego i odnosi się do basenu Oceanu Atlantyckiego. Rzeka Canyo-Kristales jest prawym dopływem rzeki Losada Kolumbia , która dalej wpływa do rzeki Guayauboro.

Na mapie, ujście rzeki Cagno Cristales znajdziesz na wschód od Andów w środkowej Kolumbii w departamencie Meta. W tłumaczeniu z języka hiszpańskiego nazwa rzeki to Cagno Cristales - czyli "kryształowa rzeka", aw Kolumbii miejscowi nazywają ją rzeką pięciu kolorów.

Река пяти цветов

Turyści z całego świata przybywają na brzeg rzeki Caño Cristales, by robić jej fantastyczne zdjęcia. The Crystal River jest uważana za główną atrakcja turystyczna Park Narodowy Macarena. Jego długość wynosi około 100 km, a średnia szerokość wynosi około 20 metrów.

Национальный парк Макарена

Dlaczego rzeka jest kolorowa?

Canyo-Kristales można nazwać tajemniczym i jasnym. Dzięki naturalnemu zbiegowi okoliczności nawet profesjonalni artyści trudno jest zliczyć wszystkie odcienie jej kolorów.

W porze suchej rzeka staje się bardzo płytka i często wysycha. Ale w porze deszczowej napełnia się i pędzi w dół kanału. Zaczyna bawić się wszystkimi swoimi kolorami Canyo-Kristales w najwcześniejszej wiośnie.

Rzecz w tym, że rzeki w korycie rzeki pokryte są wodorostami, a także brązowymi i zielonymi mchami. Na początku pory deszczowej podwodna roślinność otrzymuje falę wilgoci i zaczyna aktywnie rosnąć i wypełniać. Daje to wodzie zielony, żółty, niebieski, czerwony i inne kolory tęczy. To nie trwa długo. Należy chwycić tęczowy moment: kiedy poziom wody wzrasta, glony przestają otrzymywać wymaganą maksymalną ilość światła słonecznego, a Kryształowa Rzeka w Kolumbii traci kolory.

Цветное чудо света

Co jeszcze interesuje rzeka Canyo-Kristales?

Rzeka Canyo-Crystal płynie wśród skał i jaskiń, a krajobraz jej dna składa się z wielu małych okrągłych basenów, przypominających ogromne tory, które przeplatają się z bystrzami i niewielkimi wodospady . Wraz z jasną kolorystyką pięciokolorowa rzeka w Kolumbii wygląda tak niecodziennie, że warto ją obejrzeć.

Ландшафт днаПороги

Woda w rzece jest czysta, nasycona tlenem i praktycznie pozbawiona soli i minerałów. Jeśli w Canyo Kristales nie ma mułu, tylko bardzo małe ryby pływają, więc pływanie tutaj jest bezpieczne, a nawet korzystne dla zdrowia. Woda jest górska i deszczowa, ale nie nadaje się do picia.

Кристальная река

Jak zobaczyć rzekę Cagno-Crystal?

W mieście La Macarena lecisz samolotem z Villavicencio . Dalej do obszaru rezerwatu, Macarena, można dostać się tylko na koniu (tutaj bardzo trudnym terenie skalistym) lub chodzić. Część drogi można pokonać kajakiem. Lokalni przewodnicy są gotowi, aby pokazać Ci najbardziej kolorowe i niezwykłe miejsca, a także płytkie wody, gdzie algi "kwitną" najdłużej.

Zadbaj o odpowiednie buty. Pora deszczowa trwa od czerwca do listopada. Zimą i wiosną turyści nie mają wstępu na chronione terytorium: Canyo-Kristales Peka jest pod ochroną UNESCO i jest naturalnym dziedzictwem.

Радужная красота