Symbol stolicy Kolumbia Zamontuj Monserrate. To jest centrum religijne Bogota , które codziennie odwiedzają setki turystów. Oto stary kościół poświęcony Czarnej Madonnie.

Ogólne informacje o atrakcjach


Гора Монсеррат

Symbol stolicy Kolumbia Zamontuj Monserrate. To jest centrum religijne Bogota , które codziennie odwiedzają setki turystów. Oto stary kościół poświęcony Czarnej Madonnie.

Ogólne informacje o atrakcjach

Aby odpowiedzieć na pytanie, gdzie znajduje się góra Montserrat, należy spojrzeć na mapę Bogoty. Pokazuje, że grań znajduje się we wschodniej części stolicy, w departamencie Cundinamarca. Wznosi się ponad miastem w odległości ponad 500 m, a jego szczyt osiąga wysokość 3152 m npm (stolica leży na wysokości 2640 m npm).

Карта

W dawnych czasach góra Montserrat była czczona przez Indian, a później katoliccy pastorzy uznali ją za świętą. Otrzymała swoją nazwę od kolonialistów na cześć czczonego klasztoru o tej samej nazwie, założonego przez benedyktynów w Katalonii. Tutaj w 1657 roku konkwistadorzy postanowili zbudować tę samą świątynię.

Klasztor na Górze Montserrat

Podczas budowy bazyliki Don Pedro Solis został mianowany głównym architektem. Od XVII wieku do chwili obecnej świątynia jest główną katolicką świątynią kraju.

Klasztor Montserrat często interesuje się turystami, zadając pytania o to, do kogo pielgrzymi się wybierają. Faktem jest, że w głównej katedrze kompleksu świątynnego znajduje się gojące się ukrzyżowanie. Katolicy przychodzą do niego, którzy chcą otrzymać błogosławieństwo, pomóc w ważnych sprawach lub pozbyć się swoich dolegliwości.

Монастырь

Co robić na górze Montserrat?

Wokół kompleksu klasztornego znajduje się malowniczy park, w którym można się zrelaksować i pomyśleć o życiu. Są rzeźby przedstawiające ostatnią drogę Jezusa Chrystusa na Kalwarię, zwaną Via Dolorosa. Posągi zostały sprowadzone tutaj z dalekiej Florencji (Włochy), aby pielgrzymi zrozumieli kwestie bycia wśród zielonych lasów Andów.

Скульптура

Jeśli chcesz zrobić wyjątkowe zdjęcie klasztoru na Górze Montserrat, udaj się na taras widokowy. Oferuje wspaniały widok na stolicę Kolumbii. Ponadto zobaczysz posąg Jezusa Chrystusa postawiony na skale Guadalupe.

Панорама столицы

Na górze Montserrat są:

 • sklepy z pamiątkami;
 • Restauracja Casa San Isidro - serwuje owoce morza i dania narodowe, sam budynek zbudowany jest w stylu kolonialnym;
 • kawiarnia Santa Clara - została zbudowana ponad sto lat temu, a na szczycie góry została sprowadzona na części;
 • Życzenie, w którym turyści rzucają monetami;
 • kioski z lekkimi przekąskami.
Ресторан

Funkcje wizyty

Przyjdźcie na górę Montserrat najlepiej w dzień powszedni, ponieważ w weekendy i święta panuje wielkie pandemonium. Najlepiej jest wspiąć się na szczyt klifu wcześnie rano lub o zachodzie słońca. W tej chwili będziesz miał więcej szans na złapanie czystej pogody i zobaczenie oszałamiającej scenerii. Jeśli planujesz spędzić tu kilka godzin, weź ze sobą:

 • woda pitna;
 • małe pieniądze (tu spłacana jest toaleta);
 • mała przekąska.

Klasztor jest szczególnie piękny na Boże Narodzenie. Zdobią ją motywy tematyczne, które tworzą atmosferę bajki. Podczas wizyty atrakcje Bądź czujny i obserwuj swoje rzeczy, nie zapominaj też o wystarczająco dużej wysokości.

Jak się tam dostać?

Aby wspiąć się na Mount Montserrat na kilka sposobów:

 1. W kolejce linowej. Został on całkowicie odnowiony w 2003 roku, jego dach i okna wykonane są z przezroczystego materiału, dzięki czemu można podziwiać malownicze widoki.
 2. W kolejce linowej (teleferico). Działa od 1955 roku i ma duże panoramiczne okna. Bilet kosztuje 3,5 USD w jedną stronę w dni powszednie i soboty, aw niedzielę 2 USD.
 3. Pieszo. Metoda ta jest wybierana przez pielgrzymów, którzy pragną otrzymać Boże miłosierdzie dla swoich cierpień. Nawiasem mówiąc, zbudowano tu wygodny szlak turystyczny z płytami i schodami, a policja pilnuje drogi.
 4. Taksówką. Opłata wynosi 2-3 USD.
 5. Aby dotrzeć do punktu wyjścia z centrum Bogoty, można wsiąść w autobusy nr 496, C12A, G43, 1, 120C i 12A. Turyści dotrą też do samochodu przy drodze Av. Tv. De Suba i Av. Cdad. de Quito / Av NQS lub Cra 68 i Av. El Dorado. Odległość wynosi około 15 km.
Фуникулер