Sierra de la Macarena to park narodowy w Kolumbii, który ma wyjątkowe zasoby naturalne i dlatego niezmiennie przyciąga turystów z całego świata, pragnących cieszyć się pięknem życia natura .

Informacje referencyjne


Сьерра-де-ла-Макарена

Sierra de la Macarena to park narodowy w Kolumbii, który ma wyjątkowe zasoby naturalne i dlatego niezmiennie przyciąga turystów z całego świata, pragnących cieszyć się pięknem życia natura .

Informacje referencyjne

Sierra de la Macarena zajmuje powierzchnię 500 tys. Hektarów w centrum Kolumbia , trochę na południe od stolicy kraju - Bogota .

Status Parku Narodowego Makarene został przyznany już w 1948 roku. Ten park jest całkowicie izolowanym pasmem górskim, na którym znajdują się trzy wspólnoty biologiczne: amazońska, orinocyjska i andyjska. Wysokość masywu osiąga 3 km nad poziomem morza.

Flora National Park

Sierra de la Macarena to mieszanka lasów tropikalnych i subtropikalnych. Drogi piesze nie są wszędzie. Jednak terytorium parku narodowego może być przenoszone przez jeepa lub konia. W niektórych miejscach można pływać wzdłuż rzeki Guavaire, na przykład kajakiem.

W parku występuje wiele gatunków orchidei, w tym 48 gatunków endemicznych. Ponad 2000 innych roślin również jest endemicznych.

Флора парка

Najbardziej znana część flory Sierra de la Macarena jest kolorowa Cagno Crystal River . Jest uważana za jedną z najpiękniejszych rzek na świecie. Jest to prawy dopływ rzeki Losada, która z kolei jest dopływem Guavaire. Długość jego kanału jest mniejsza niż 100 km, jednak dno jest bardzo zróżnicowane, a sama rzeka jest pełna małych wodospadów, a Cagno-Kristales wyróżnia się algami, które sprawiają, że rzeka jest wielokolorowa. Dominują w nim odcienie czerwieni, błękitu, żółci, zieleni i czerni. W zależności od pory roku, glony lekko zmieniają kolor, przechodząc od bardziej intensywnych do ciemnych odcieni. Rzeka uzyskuje najjaśniejsze kolory latem, kiedy słońce wysusza glony. Oglądaj rzekę od lipca do listopada.

Каньо-Кристалес

Warto zauważyć, że wygodna droga do Cagno-Kristales nadal nie jest położona, więc trzeba będzie do niej dotrzeć jeepem, koniem lub kajakiem. Ta ścieżka nie jest wystarczająco długa, ponieważ rzeka znajduje się w bardzo trudnej do osiągnięcia dżungli, ale warto.

Fauna Parku Narodowego

W Sierra de la Macarena reprezentowany jest bardzo różnorodny świat zwierząt, są też endemiczne gatunki Ameryki Południowej. Na terenie parku na żywo:

  • małpujący wyjec;
  • jaguary;
  • niedźwiedzie okularowe;
  • gigantyczne wydry;
  • mrówkojady;
  • leniwce;
  • piekarze;
  • kapibary.

Gady są bardzo szeroko reprezentowane, na przykład kajmany w okularach, które są endemiczne dla Ameryki Południowej i Środkowej. Zamieszkuje w parku i krokodyle Orinoco - największy gatunek, osiągając długość 6 m. Są w parku i żółwia, a także dużej liczby różnych węży. W związku z tym ubrania do odwiedzenia w parku narodowym powinny być wybrane zamknięte, co chroni przed ukąszeniami owadów latających.

Jak w każdym tropikalnym i subtropikalnym lesie, Sierra de la Macarena ma bardzo dużą populację ptaków. Tutaj znajdziesz papugi w różnych kolorach, małe kolibry, orły-harpie, itp.

Фауна парка

Co jeszcze jest ciekawego w parku?

Sierra de la Macarena znana jest nie tylko z bogatej fauny i tęczy, ale także z ciekawych historii atrakcje . Są to stanowiska archeologiczne z prekolumbijskimi piktogramami i petroglifami. Jedną z najpopularniejszych tras trekkingowych jest Zaginione Miasto, Ciudad Perdida.

Достопримечательности парка

Jak dostać się do Sierra de la Macarena?

Park narodowy położony jest nieco na południu Bogota , więc najłatwiej dostać się do niego ze stolicy Kolumbii.