Na wschodzie Kolumbia małe miasteczko Salento znajduje się w tzw. trójkącie kawy. Należy do Departamentu Kindio i jest popularny wśród turystów.

Informacje ogólne

Na wschodzie Kolumbia małe miasteczko Salento znajduje się w tzw. trójkącie kawy. Należy do Departamentu Kindio i jest popularny wśród turystów.

Informacje ogólne

Miasto leży w kolumbijskich Andach na wysokości 1895 m nad poziomem morza. Oto największy szczyt regionu - wulkan Nevado del Quindio. Sięga 4750 m nad poziomem morza. Przez terytorium Salento płynie rzeka Kindio, nazywana jest jej dolina Kokora i jest najbardziej płodny w regionie.

Река

Powierzchnia miasta to 377,7 metrów kwadratowych. km Graniczy z działami Kalarki i Armenia na południowym zachodzie, z Circazia i Philandia na zachodzie, z regionem Rizaralda na północy i Tolimą na wschodzie. Liczba mieszkańców wynosi 7247 osób według ostatniego spisu w 2005 roku. Zajmują się turystyką, produkcją kawy i hodowlą zebu.

Зебу

Informacje historyczne

W okresie kolonialnym miasto nosiło nazwę Barkinale. Przez nią przeszła główna droga, która łączyła stolicę Popayan i Cali . Ze względu na ciągłe korzystanie ze szlaku zaczęło się pogarszać i stało się bezużyteczne.

W 1893 roku, na rozkaz Simona Bolivara, trasa została zmieniona, a Salento pozostał na uboczu i był odizolowany od innych miast. Koloniści o tym zapomnieli, więc nie rozwinęły się tak szybko, jak reszta regionu, dzięki czemu miasto było w stanie zachować obiekty architektoniczne i zabytki. Wygląd wsi i sposób życia Aborygenów niewiele się zmieniły w ciągu ostatniego stulecia. Miejscowi ludzie są spokojni i dobroduszni.

W 1865 r. Osada otrzymała status miasta. W tym samym czasie otrzymał swoją nowoczesną nazwę, która brzmi zupełnie jak Villa de Nueva Salento. Czas tu się zatrzymał, więc jeśli chcesz wrócić do przeszłości kilka wieków temu, to odwiedź miasto Salento.

Колониальная архитектура

Pogoda w Salento

Miasto jest zdominowane przez klimat umiarkowany, który powstaje pod wpływem Centralnej Kordyliery. Średnia temperatura powietrza wynosi + 17 ° C, a opady wynoszą 2493 mm na rok.

Najczęściej pada w październiku (340 mm), gdy obserwuje się najzimniejszą pogodę. Kolumnę rtęci zwykle utrzymuje się w temperaturze + 16 ° C. Lipiec jest najbardziej suchy, średnie opady wynoszą 94 mm. W marcu temperatura powietrza osiąga maksimum i wynosi +18 ° C.

Co zobaczyć w Salento?

W celu zapoznania się z głównym punkt szczególny miasto - architektura Bakharka, wystarczy przejść po starej dzielnicy wioski. Szczególnie popularna jest ulica Calle Real i główny plac. Tutaj zobaczysz kolorowe domy i wyjątkowe budynki.

Улица Calle Real

Warto odwiedzić także miasto Salento:

 1. Platforma widokowa Mirador (Ecoparque the Mirador i Alto de la Cruz). Do niej możesz wejść po schodach, składających się z 250 stopni. Stąd roztacza się widok na dolinę Kokora i obszary ochrony przyrody.
 2. Вид со смотровой площадки
 3. Kościół Iglesia Nuestra Señora del Carmen - świątynia została zbudowana w stylu klasycystycznym. To symbol miasta.
 4. Церковь
 5. Galeria sztuki (Region Paisaje) - tutaj można zobaczyć dzieła współczesnych artystów z Kolumbii. Instytucja sprzedaje pamiątki z obrazami lokalnych atrakcji.
Художественная галерея

Wycieczki

Od Salento można również przejść na wiele różnych wycieczki . Najpopularniejsze z nich to:

Co roku w pierwszym tygodniu stycznia odbywa się festiwal w Salento. Zbliża się do dnia założenia miasta i obchodzony jest na dużą skalę.

Gdzie się zatrzymać?

We wsi znajdują się zarówno luksusowe czterogwiazdkowe hotele, jak i niedrogie pensjonaty. Znajdują się one w zabytkowych budynkach, z których okien roztacza się fascynujący widok na Andy. Najpopularniejszymi instytucjami w mieście są:

 1. Hotel Salento Real Eje Cafetero - pokoje hotelowe wyposażone są w telewizor z płaskim ekranem, łazienkę z zestawem kosmetyków i ciepłą wodą, która jest podgrzewana przez panele słoneczne.
 2. Hotel La Posada de la Plaza oferuje przechowalnię bagażu, dostęp do Internetu, wspólną kuchnię i całodobową recepcję.
 3. Hotel Salento Plaza - goście mogą skorzystać z tarasu słonecznego, mebli ogrodowych, pralni, pokoju gier lub biura informacji turystycznej. Tutaj możesz jeździć konno lub na rowerze.
 4. Hostel Coffee Tree Boutique to hostel z ogrodem, przechowalnią bagażu i kawiarnią. Personel mówi po angielsku i hiszpańsku.
 5. Hostal El Zorzal - w hotel znajduje się wspólny salon i bar z przekąskami, usługi świadczone są również dla osób niepełnosprawnych, a usługa jest świadczona.
Гостиница

Gdzie zjeść?

Salento ma kilka restauracji, które specjalizują się w gotowaniu pstrągów słodkowodnych. Do ryb dodaje się różne sosy i podaje na dużej patakonie ozdobionej bananami. Możesz jeść w mieście w takich placówkach gastronomicznych jak:

 • Brunch de Salento - bar z przekąskami z amerykańskim menu;
 • Acaime - restauracja serwująca dania międzynarodowe;
 • Bernabe - fuzja, odpowiednia dla wegetarian;
 • Beta Bar & Grill - winiarnia serwująca kuchnię kolumbijską;
 • Etnia arte sabor - tutaj możesz spróbować dań kuchni międzynarodowej.
Ресторан

Zakupy

W Salento nie ma butików i centrów handlowych. Istnieją tylko małe sklepy z pamiątkami (na przykład Ecoparque the Mirador i Alto de la Cruz i Pietra Joyeros), w których można kupić lokalną biżuterię i różne rękodzieła.

Шопинг

Jak się tam dostać?

Możesz tu dotrzeć Pereira i Armenii. Z tych osiedli w Salento kursują regularne autobusy. Opłata wynosi około 1,5 USD, a podróż trwa do 40 minut. Jeśli zdecydujesz się dojechać samochodem, wybierz autostradę Pereira-Armenia.