Na granicy czterech działów Kolumbia : Risaralda, Quindio, Caldas i Tolima, w regionie Centralnej Cordillera jest naturalny Park Narodowy Los Nevados. Spośród wszystkich 55 parków w kraju rezerwa ta jest trzecią pod względem frekwencji.

Opis parku

Los Nevados znajduje się w Andach i ma powierzchnię 583 km kw. km. Różnica wysokości wynosi tutaj 2600-5320 m. Jest ich osiem wulkany , z których najwyższy - Nevado del Ruiz - ma wysokość około 5300 m. Dotyczy to wulkanicznego pasa andyjskiego. Ponadto na terenie Los Nevados jest ich kilka jeziora , o pochodzeniu glacjalnym. Największa z nich - Santa Isabel - jest rozłożona na powierzchni 1,5 metra kwadratowego. km, a jego głębokość wynosi około 70 m.

Вулканы Лос-Невадос

Temperatura powietrza w Parku Narodowym Los Nevados może wynosić od -3 ° C do + 14 ° C. Opady deszczu najczęściej spadają w kwietniu-maju, a najbardziej suche są sezony lipiec-sierpień i styczeń-luty, więc turyści powinni tu przyjechać latem.

Сезон дождей в парке

Fauna Los Nevados

Podróżni, którzy przyjeżdżają do tego wysokogórskiego parku, mogą zobaczyć wiele interesujących rzeczy. W lasach deszczowych i górskich łąkach Los Nevados występuje wiele gatunków ptaków i zwierząt:

 • papugi;
 • koliber;
 • motyw synechalny;
 • kolorowa tanagra czarnogłowa;
 • karzełkowaty andyjski amazon;
 • opiaty białobrzuchy;
 • pumy;
 • górskie tapiry;
 • niedźwiedzie okularowe.
Фауна Лос-Невадос

Flora roślinna

Na wyżynach andyjskich występuje około tysiąca różnych gatunków roślin, grzybów i mchów, w tym rzadkie, takie jak:

 • freylekhon - gigantyczne drzewiaste krzewy o żółtych kwiatach i szaro-białych, owłosionych liściach;
 • Wosk palmowy Kindioi, rosnący do 30 m.
Флора паркаПальмы в заповедннике

Co robić w Los Nevados?

Miłośnicy aktywnego odpocząć mogą jeździć na nartach w Los Nevados z wysokogórskich stoków, a także wspinać się po górach. Trasy trekkingowe dla wycieczek jeepami po górskich drogach są położone w parku narodowym. Możesz wziąć udział w zawodach na paralotni, raftingu, spływie kajakowym, wspinaczce.

Восхождение на гору

Istnieje wiele szlaków turystycznych. Możesz zaznajomić się z naturą Parku Narodowego Los Nevados niezależnie lub w towarzystwie przewodnika. W trakcie wycieczki turyści zapoznają się z historią tych miejsc, które wciąż są zamieszkiwane przez takie grupy etniczne, jak tahaby, kathios itp. Głównym zajęciem miejscowej ludności jest hodowla bydła, mycie złota, kwiaciarstwo, ale częściej ludzie zajmują się uprawą kawy. Dlatego terytorium parku Los Nevados jest czasami nazywane "strefą kawową".

Możesz odpocząć od spacerów w małych pensjonatach znajdujących się w parku. Goście są tutaj przyjmowani na jedną noc i przez dłuższy czas.

Jak dostać się do Los Nevados?

Najłatwiej dostać się do parku od centrum administracyjnego departamentu Caldas - miasta Manizales . Tutaj możesz wynająć samochód, a nawet autobus, a po odległości około 90 km dostać się do parku w Los Nevados.

Как добраться до Лос-Невадос