Na północy Kolumbia w wodach Karaibów jest mała wyspa San Andres (Isla de San Andrés), której centrum administracyjnym jest miasto o tej samej nazwie. Działka jest niebiańskim miejscem, bardzo popularnym wśród turystów, którzy chcą odpocząć od zgiełku dużych miast.

Informacje ogólne

Na północy Kolumbia w wodach Karaibów jest mała wyspa San Andres (Isla de San Andrés), której centrum administracyjnym jest miasto o tej samej nazwie. Działka jest niebiańskim miejscem, bardzo popularnym wśród turystów, którzy chcą odpocząć od zgiełku dużych miast.

Informacje ogólne

Wyspa znajduje się w pobliżu wybrzeża Nikaragui i należy do departamentu San Andres-i-Providencia. Całkowita powierzchnia tego obszaru wynosi 26 metrów kwadratowych. km Wzdłuż całego wybrzeża znajduje się obwodnica, której długość wynosi około 30 km.

Według ostatniego spisu ludności w 2012 r. Na wyspie mieszka 69463 osób. Mówią tu w dialekcie jamajsko-angielskim, rzadko można usłyszeć kreolę i hiszpańską mowę. Znaki i znaki na ulicy są podpisane w 2 językach, w składzie etnicznym populacji dominują Afrykanie, wyglądają dość kolorowo. Nosili kolorowe berety i ciągle palą ganję (odmianę konopi). Obszar ten jest również zamieszkiwany przez dystrykt dzielnicy, potomków angielskich purytanów, którzy osiedlili się tu na początku XVII wieku.

Mieszkańcy lubią tańczyć (salsa, regeton, merengue) i starają się robić to tak często, jak to możliwe. To wspaniały widok, ponieważ absolutnie wszyscy zaczynają tańczyć - od dzieci po starców. Poczucie rytmu u mieszkańców Ameryki Łacińskiej we krwi.

Ogólne kultura San Andres różni się od Kolumbii. Fakt ten znajduje odzwierciedlenie w gospodarce wyspy. Na przykład nie ma przedsiębiorstw przemysłowych i nie ma warunków dla rozwoju rolnictwa. Mieszkańcy zajmują się turystyką, rybołówstwem i handlem.

Вид на остров

Informacje historyczne

Wyspa ta została odkryta przez Krzysztofa Kolumba w 1502 roku podczas czwartej wyprawy. Kilka lat później przybyli tutaj koloniści, których przyciągnął sprzyjający klimat, duże rezerwy słodkiej wody i żyznej ziemi. Tutaj uprawiali tytoń i bawełnę, a czarni niewolnicy pracowali na plantacjach. Brytyjczycy i Hiszpanie przez kilka stuleci walczyli o posiadanie San Andres.

Przybył na wyspę i piraci z Karaibów. Istnieje legenda, że ​​w 1670 r. Głowa złodziei nazwiskiem Henry Morgan (Henry Morgan), którego wszyscy nazywali Okrutnym, ukryła tu swoje skradzione skarby. Skarb nadal próbuje znaleźć zarówno miejscowych, jak i turystów.

W 2000 r. Wyspa San Andres wraz z nadmorskimi rafami koralowymi, brzegami piasku i atolami została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Jego terytorium zostało uznane za rezerwat biosfery naszej planety, który ma unikalny ekosystem.

Природа

Pogoda w San Andres

Wyspa jest zdominowana przez oceaniczny klimat tropikalny charakteryzujący się wysokimi opadami deszczu. Ich średnia stawka wynosi 1928 mm rocznie. Najczęściej opady spadają w lipcu (246 mm), a styczeń (111 mm) uważany jest za najbardziej suchy. Średnia roczna temperatura powietrza wynosi + 27 ° C. Kolumna rtęci osiąga maksimum w kwietniu (+28 ° C), a minimum w lipcu (+26 ° C). Od końca października do połowy stycznia wyspa ma monsunowy wiatr.

Co robić?

San Andrés zajmuje drugie miejsce w Kolumbii ze względu na swój naturalny charakter zabytki i jest uważany za najbardziej popularny ośrodek wypoczynkowy w kraju. Terytorium wyspy pokrywają gaje mangrowe, zamieszkiwane przez różnorodne jaszczurki, kraby, małże i liczne stada ptaków.

Podczas podróży po San Andres odwiedź następujące miejsca:

 1. Miejscowość La Loma - słynie ze starego kościoła baptystycznego Bautista-Emmanuel, wzniesionego na przełomie XVI-XVII wieku. Tutaj można zapoznać się z tradycyjną architekturą wyspy.
 2. Баптистская церковь
 3. Cave Morgans Cueva - zakłada się, że jest on pochowany w skarbach złodziei. Terytorium groty zdobią dekoracje tematyczne, aw środku znajdują się dokumenty historyczne i atrybuty piratów: dzwonki, kotwice, haki, armaty, łańcuchy, siatki i skrzynie.
 4. Пещера Morgans Cueva
 5. Miasto San Andrés jest uważane za centrum turystyczne i handlowe wyspy. Jest rozwinięta infrastruktura i mała galeria, w której eksponowane są obrazy lokalnych artystów.
 6. Город Сан-Андрес
 7. Ogród botaniczny (Jardin Botanico) - istnieje około 450 gatunków roślin, niektóre z nich są endemiczne. Na terenie parku znajduje się taras widokowy z malowniczym widokiem na wyspę i wybrzeże.
 8. Ботанический сад
 9. Wioska San Luis przyciąga podróżników z małych domów zbudowanych z lokalnego drewna i pięknych plaż.
 10. Сан-Луис
 11. Laguna (Laguna Big Pond) to niewielki zbiornik wodny, w którym znajdują się kajmany (krokodyle).
Лагуна

Gdzie się zatrzymać?

Osiedlił się na wyspie może być zarówno w luksusowym hotelu, jak iw niedrogim hostelu. Prawie wszystkie miejsca znajdują się na wybrzeżu. Najbardziej znane z nich to:

 1. Hotel Casablanca - czterogwiazdkowy hotel gdzie goście będą mogli skorzystać z usług solarium, pralni i pralni chemicznej. Jest wypożyczalnia samochodów i kantor.
 2. Casa Las Palmas Hotel Boutique - wszystkie pokoje wyposażone są w telewizję kablową, część wypoczynkową i łazienkę z jacuzzi. Goście mogą korzystać z grilla, tarasu, przechowalni bagażu i gabinetu masażu.
 3. Hostal Posada San Martín to hostel ze wspólną kuchnią, parkingiem, punktem informacji turystycznej i ogrodem. Personel mówi po hiszpańsku i angielsku.
Отель

Gdzie zjeść?

Na wyspie każdy turysta ma okazję spróbować świeżo złowionych owoców morza i potraw z nich pochodzących. Możesz także skosztować lokalnych koktajli - Coco-loko i Pina Colada. San Andres ma kilka restauracji, z których najbardziej popularnymi są:

 • Restaurante Capitan Mandy - restauracja serwuje dania kuchni karaibskiej;
 • Restaurante La Regatta - przygotowywane są tutaj dania międzynarodowe;
 • Grog Rocky Cay - w kawiarni specjalizującej się w owocach morza.
Морепродукты

Plaże

Wyspa jest otoczona rozległymi rafami koralowymi z gejzerami, a także w pobliżu wybrzeży wraków (Nikaraguense i Blue Diamond), które przyciągają nurków z całego świata. Rekiny, delfiny, barakudy i inne tropikalne ryby można znaleźć tutaj. Podczas nurkowania powinieneś nosić gumowe buty na stopach, aby uniknąć obrażeń spowodowanych kolcami jeżowców.

Дайвинг

Na wyspie San Andrés można także uprawiać kitesurfing i nurkowanie z rurką. Istnieją specjalne szkoły, w których uczą sportów wodnych i zapewniają niezbędny sprzęt.

Większość plaż znajduje się w pobliżu stolicy. Charakteryzują się krystalicznie czystą wodą, białym wybrzeżem i są otoczone jasnymi, zielonymi palmami. Najpopularniejsze miejsca dla rekreacja uważany za Bahía Sardina, Bahía Spret i Sound Bay.

Пляж

Zakupy

Wyspa jest bezcłową strefą zakupów, więc turyści, którzy tu przyjeżdżają, będą mogli kupić markowe przedmioty po minimalnych cenach. Na terenie San Andres znajduje się kilka centrów handlowych (New Point, West Point i La Riviera), które sprzedają elitarne perfumy, kosmetyki, alkohol, tytoń, odzież i sprzęt gospodarstwa domowego.

Transport

Najwygodniej jest podróżować po terenie San Andres na motorowerach i motocyklach. Można je wypożyczyć w dowolnej osadzie. Możesz dotrzeć na wyspę promem i samolotem. Oto międzynarodowe lotnisko. Odległość do Bogota to 1203 km.

Аэропорт