Departament Quindio w Kolumbia Wiadomo, że tutaj uprawiana jest kawa. Jednak zdobył światową sławę dzięki niesamowitemu miejscu zwanemu Doliną Kokor.

Jaka jest specyfika Doliny Cocora?

Ta dolina wysokich gór, która rozciąga się w górnym biegu rzeki Kindio na wysokości 1800-2400 m npm, jest częścią Park Narodowy Los Nevados . Charakterystyczną cechą Doliny Kokor jest najwyższa na świecie palma. Te rośliny - woskowe dłonie Celoxilonu z Andów - rosną w dolinie w dużych grupach. Wysokość pojedynczych drzew osiąga 80 m, a rosną one bardzo wolno i mogą przeżyć nawet 120 lat.

Liście Tseloksilon Andyans są ciemnozielone z szarawym odcieniem. Cylindryczny tułów dłoni jest gładki i pokryty woskiem (stąd nazwa dłoni). Zanim wynaleziono elektryczność, wosk z tej dłoni został użyty do zrobienia świec i mydła. Domy były zbudowane z drewna, a owoce były karmione zwierzętami domowymi. Mieszkańcy odcięli liście, z których były bukiety do obchodów Niedzieli Palmowej.

Ze względu na to, że drzewa te zostały szybko wytępione, rząd Kolumbii wydał w 1985 roku dekret, zgodnie z którym każda osoba, która zraniła dłoń woskową, powinna zostać stracona. Dzięki tak surowym środkom liczba palm zaczęła się poprawiać, a sam zakład został uznany za narodowy symbol Kolumbii.

Ствол восковой пальмы

Co robić w dolinie Cocora?

Zasadniczo ludzie przyjeżdżają tutaj, aby odwiedzić dolinę na jeden dzień z pobliskiego z miasta Salento . Niektórzy miłośnicy ekoturystyki zatrzymują się na miejscowym kempingu i robią wędrówki po okolicy. Ponadto popularne są turystyka konna i jazda na rowerze, loty widokowe i rafting.

Пешая прогулка по долине КокораПрогулка на лошадях

Jak dostać się do Doliny Cocora?

Jeśli zdecydujesz się odwiedzić dolinę palm, to odejdź od Bogota lub Medellin do Armenia , a następnie do Salento, a już tam, na centralnym placu, można wynająć samochód terenowy za 3 USD, który zabierze Cię do celu.

Как добраться до долины Кокора