Medellin - drugie co do wielkości miasto Kolumbia i stolica departamentu Antioquia. Znajduje się w centralnej części Andów w dolinie Aburra. Populacja Medellin od 2017 roku liczy około 3 milionów ludzi. To miejsce jest uważane za jedno z najlepszych miejsc do życia w Ameryce Południowej. Zdjęcie Medellin pokazuje, że jest to najpiękniejsze miasto w Kolumbii.

Geografia i klimat

Medellin - drugie co do wielkości miasto Kolumbia i stolica departamentu Antioquia. Znajduje się w centralnej części Andów w dolinie Aburra. Populacja Medellin od 2017 roku liczy około 3 milionów ludzi. To miejsce jest uważane za jedno z najlepszych miejsc do życia w Ameryce Południowej. Zdjęcie Medellin pokazuje, że jest to najpiękniejsze miasto w Kolumbii.

Geografia i klimat

Na mapie Kolumbii, Medellin znajduje się w samym centrum kraju. Pogoda tutaj jest ciepła przez cały rok z rzadkimi ekstremalnymi temperaturami. Klimat jest tropikalny, "graniczy" z subtropikalnym klimatem wysokich gór, a także tropikalnym monsunem. Ponieważ miasto znajduje się na wysokości 1500 m nad poziomem morza, nie jest tu tak gorąco, jak w innych miastach położonych na tej samej szerokości geograficznej w pobliżu równika. Ze względu na wysokość nad poziomem morza i położenie w górach pogoda w Medellin jest czasami bardziej charakterystyczna dla wilgotnego klimatu subtropikalnego niż tropikalnego. Średnia roczna temperatura wynosi +22 ° C, a ze względu na bliskość równika jest stała. Ze względu na przyjemny klimat, Medellin jest znany jako miasto wiecznej wiosny. Ponieważ jednak znajduje się w dolinie, temperatura w obszarach położonych na zboczach poniżej średniej.

Географическое положение

Zabytki

Istnieje około 40 galerii w Medellín, które są uważane za ważne w Kolumbii. punkty orientacyjne :

 1. Muzeum Antioquii. Najsłynniejsze muzeum w Medellin. Było to drugie muzeum założone w Kolumbii i pierwsze w Antioquia. Znajduje się w starym ratuszu, w pobliżu placu Botero.
 2. Музей Антиокии
 3. Muzeum Sztuki Współczesnej Medellin. Ma cenną kolekcję sztuki współczesnej, w tym rzeźby, kolekcję obrazów i fotografii.
 4. Музей современного искусства Медльина
 5. Muzeum Uniwersytetu w Antioquia. Znajduje się na terenie kampusu. Prezentuje kolekcję 18 tysięcy przedmiotów z ceramiki prekolumbijskiej, wyrobów z kamienia, metalu, tekstyliów. Dziedzina sztuki wizualnej obejmuje 1200 dzieł współczesnych artystów.
 6. Музей Университета Антиокии
 7. Muzeum El Castillo. Są eksponaty z porcelany i szkła, a także wiele witraży. Wokół budynku, wybudowanego w stylu gotyckim, znajdują się ogrody w stylu francuskim.
 8. Музей Эль Кастильо
 9. Parque Explora. To interaktywne muzeum poświęcone nauce i technologii. Jego atrakcją jest największe akwarium słodkowodne w Ameryce Południowej, zamieszkałe przez Amazonki i Orinoko.
 10. Parque Explora
 11. Planetarium w Medellin. Są tu teleskopy i kino dla 300 osób, wystawy poświęcone historii przestrzeni, interesujące dla odwiedzających w każdym wieku. Planetarium ma swoją własną bibliotekę.
Планетарий Медельина

Hotele

Około 700 zbudowany w Medellín hotele , z którego zawsze możesz znaleźć coś według swojego gustu i umiejętności:

 1. Hotel San Fernando Plaza. Jest to luksusowy pięciogwiazdkowy hotel w dzielnicy El Poblado. Goście są zachwyceni lokalizacją hotelu, pięknymi pokojami i uważnością personelu. W hotelu znajduje się bar, restauracja, podgrzewany basen i spa. Cena za dzień wynosi około 100 USD.
 2. Hotel Alameda de la 10 . 4-gwiazdkowy hotel położony w pobliżu stacji metra Poblado. Pokoje są dobrze wyposażone. Jest bezpłatny wifi. Restauracja serwuje dania kuchni narodowej, na śniadanie - w formie bufetu. Zakwaterowanie kosztuje około 60 USD za dzień.
 3. Hotel 47 Medellin Street. Położony w pobliżu Plaza San Ignacio, jest to doskonałe miejsce na pobyt dla osób zainteresowanych muzeami i kulturą. Pokoje są czyste, wygodne, ze wszystkimi udogodnieniami. Dzień w takim hotelu kosztuje mniej niż 50 USD.
Hotel San Fernando Plaza

Restauracje

Medellin ma wiele kawiarni, barów i restauracji, ale niektóre są szczególnie dobre:

 1. La Provincia. Jest zdominowany przez kuchnię śródziemnomorską. Turyści, którzy odwiedzili tę restaurację, marzą, aby tu wrócić, a wielu twierdzi, że nie jedli nic pyszniejszego w swoim życiu. Nikt nie żałuje dużej kwoty, którą trzeba tu zostawić.
 2. Cavieli Ristorante Caffe. Restauracja włoskiej kuchni przyciąga gości aromatycznymi potrawami.
 3. El Mercado del Rio. Ta restauracja jest do odwiedzenia po wizycie w Muzeum Sztuki Nowoczesnej. Kuchnia tutaj jest bardzo różnorodna. Są sushi, dania mięsne, makarony i desery, a także pyszna kawa.
La Provincia

Wydarzenia kulturalne

Wystawy, festiwale i inne wydarzenia kulturalne odbywają się przez cały rok w Medellín:

 1. Festiwal kwiatów. Odbył się na początku sierpnia. Podczas festiwalu odbywa się kolorowa i artystyczna parada kwiatów.
 2. Międzynarodowy Festiwal Poezji. Poeci zbierają się corocznie, aby sami przeczytać swoje prace. Odczyty są organizowane w parkach lub audytoriach.
 3. Międzynarodowy Festiwal Tango. Ludzie masowo wychodzą na ulice, by tańczyć tango, słuchać muzyki i dobrze się bawić.
 4. Festiwal książek. Jest to jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w Medellin. Festiwal odbywa się we wrześniu przez 10 dni w Ogrodzie Botanicznym. Sponsorem jest burmistrz miasta.

Zakupy

W Medellin szokujące zakupy. Centra handlowe znajdują się na każdym kroku, sprzedają markowe ubrania i buty. Są miejsca, w których możesz zostawić dziecko. Natychmiast w budynku można zjeść w licznych kawiarniach i restauracjach. Największe centra handlowe:

 • Centro Commercial Santa Fe;
 • El Tesoro Parque Comercial;
 • Centro Comercial Premium Plaza;
 • Centro Comercial San Diego.
Шоппинг

Transport

Istnieją 2 terminale transportowe w Medellín: północ i południe. W systemie publicznym transportu miasta obejmują:

 • autobusy diesel;
 • taksówka;
 • tramwaj;
 • Metro (łączy miasto z regionem i ma 5 linii).

Tramwaje w Medellin do 1950 r. Były najważniejszym środkiem transportu, ale po tym, jak ludność masowo przeniosła się do samochodów, została zamknięta. Wiele lat później, w 2015 roku, uruchomiono nowy nowoczesny tramwaj. Teraz jest zintegrowany z systemem metra i siecią autobusową.

Транспорт

Jak się tam dostać?

Możesz dostać się do Medellin ze stolicy Kolumbii Bogota w autobusie lub samolocie.

Медельин на карте