W części zachodniej Kolumbia , w departamencie Kindio znajduje się miasto Armenii. Jego ciekawą nazwę otrzymał z inicjatywy właścicieli jednej z wielkich posiadłości, przybyłej z Armenii. Z biegiem lat jest jednym z najczystszych i najpiękniejszych miast w kraju, a także nosi honorowy tytuł "kawy" stolicy świata.

Położenie geograficzne i klimat miasta Armenii

Osada znajduje się w obszarze górskim na wysokości 1483 m npm. Około 35 km od miasta Armenii w Kolumbii znajduje się szczyt Kordylierów. Na północy graniczy z gminami Sirkas i Salento, na zachodzie - od Czarnogóry, na wschodzie - z Kalarką, a od południa z La Teibaida.

Klimat tego miasta jest bardzo zróżnicowany, co wynika z jego górzystego położenia i bliskości tropikalnych szerokości geograficznych. Średnia temperatura powietrza wynosi + 18-21 ° C.

O powierzchni 121 metrów kwadratowych. km liczba ludności miasta Armenii w Kolumbii to tylko 292008 osób. Oznacza to, że na działce o 1 kwadracie. km mieszka na sile 2-3 osób.

Пейзажи Армении, Колумбия

Historia Armenii

Podstawa tej osady jest ściśle związana z imieniem Jezusa Maria Ocampo lub "Tigreau", znanego z uzależnienia od polowań na jaguary. Po przybyciu do dzielnicy poszli za nim inni imigranci. Pozwoliło to na osiedlenie się w październiku 1889 r. W celu uzyskania statusu prawnego miasta.

Przedstawiciele jednej z największych rodzin miasta pochodziły z Armenii. Na tle masakry w Khamidi i ludobójstwa Ormian w Turcji zdecydowano o nadaniu temu miastu Kolumbii nazwy Armenia. Dzięki szybkiemu rozwojowi jest on również nazywany "miastem cudów".

Pod koniec stycznia 1999 roku nastąpiło jedno z najsilniejszych trzęsień ziemi w najnowszej historii kraju. W tamtych czasach znaczna część Armenii została zniszczona, 1230 osób zmarło, a 200 000 osób pozostało bez dachu nad głową.

Площадь Plaza de Bolivar, Армения

Infrastruktura Armenii

Pomimo wydarzeń z 1999 r. Miasto udało się szybko odbudować. W ciągu zaledwie kilku lat wybudowano tu dziesiątki budynków odpornych na trzęsienia ziemi, dziewięciopiętrowy chodnik dla pieszych, wiele sklepów i restauracji. Podstawą gospodarki ormiańskiej w Kolumbii jest produkcja kawy i uprawa bananów. W jego pobliżu wciąż znajdują się tradycyjne plantacje kawy wycieczki dla turystów.

Ludność miasta Armenii w Kolumbii nie lubi pompatyczności, praktycznie bez oznak ubóstwa. Dlatego jest to jeden z najbardziej ekonomicznie brzmiących regionów w kraju.

Живописная дорога Mountain Road, Армения

Atrakcje i rozrywki w Armenii

W ostatnich latach przemysł turystyczny miasta zaczął się rozwijać. Podróżni przyjeżdżają tutaj, aby podziwiać piękno górskich krajobrazów, miejską architekturę i plantacje kawy. Najbardziej znany zabytki miasta Armenii w Kolumbii to:

 • katedra miejska;
 • Кафедральный собор в Армении
 • Park Narodowy Los Nevados , na terytorium którego występują szczyty górskie osiągające wysokość 4500 m;
 • Dolina Kokora gdzie rośnie drzewo narodowe kraju - wosk palmowy;
 • krajowy kawiarnia , poświęcone kulturze uprawy i przetwarzania ziaren kawy;
 • Национальный парк кофе, Армения
 • Park rozrywki Panaka, który daje możliwość przyjrzenia się popularnym zwierzętom gospodarskim regionu;
 • Muzeum Kimbaya, zapoznające zwiedzających z zaginioną kulturą rdzennych Amerykanów.
Исторический музей Museo del Oro Quimbaya, Армения

Parki i muzea - ​​nie jedyny powód popularności tej dzielnicy. Zagraniczni turyści i mieszkańcy innych miast Kolumbii przybywają do Armenii, aby odwiedzić paradę jeepową Yipao, przebrany w kostiumy konkurs piękności Chapoleras i pokaz storczyków.

Hotele w Armenii

Miasto oferuje wiele opcji do życia. Tutaj możesz zatrzymać się w hotelach B & B lub wynająć willę na plantacji kawy. W mieście Armenii w Kolumbii jest hotele , odpowiadające światowym i europejskim standardom usług. Wśród nich:

 • Finca La Dulcera;
 • Centenario;
 • San Jeronimo;
 • Zuldemayda;
 • Victoria's Park Hotel.

Zakwaterowanie w najlepszych hotelach w mieście kosztuje maksymalnie 77 USD za noc. W Armenii łatwo jest znaleźć taki hotel, na noc, w której trzeba będzie zapłacić tylko 20 USD.

Отель Finca Hotel La Dulcera, Армения

Restauracje w Armenii

W powiecie istnieje wiele zakładów specjalizujących się w lokalnej kolumbijskiej, amerykańskiej, meksykańskiej, włoskiej i międzynarodowej kuchni. Najbardziej znane z nich to:

 • Finca Los Alamos;
 • Cafe Jesus Martin;
 • Balcon Del Quindio;
 • DarPapaya;
 • Rancho Eden.

Oprócz tradycyjnych dań, w restauracji w Armenii w Kolumbii można skosztować pizzy, świeżych steków, kawy z klasycznymi deserami, dań wegetariańskich i wegańskich.

Ресторан Finca Los Alamos, Армения

Zakupy w Armenii

Podłogi handlowe zlokalizowane są głównie w centrum miasta. Oprócz podstawowych towarów można kupić kolorowe naczynia z butelki dyni, tradycyjne wyroby skórzane "karriel" i bambusowe guadua.

Торговые площади Армении

Transport w Armenii

Miasto jest uczestnikiem wielu programów społecznych mających na celu poprawę jakości i usług miejskich transport . Marka Jeep cieszy się dużą popularnością wśród mieszkańców. Można je znaleźć zarówno na ulicach miasta, jak iw przedsiębiorstwach rolniczych, gdzie służą do transportu kawy i żywności.

12 km na zachód od centrum miasta znajduje się międzynarodowe lotnisko El-Eden. Łączy Armenię ze stolicą i innymi miastami w Kolumbii.

Jak dostać się do miasta Armenii?

Osada znajduje się 180 km na zachód Bogota . Ze stolicy Kolumbii do miasta Armenii można dojechać samochodem, taksówką lub transportem kolejowym. Z Bogotą jest połączony drogami Variante Ibague i №50. Przy zwykłym zatłoczeniu dróg przez całą drogę ze stolicy do miasta zajmie 6,5-8 godzin.

Każdego dnia pociąg G98 wyjeżdża ze stacji kolejowej Corferias B, która zajmuje 9 godzin do stacji Terminal de Transportes de Armenia. Znajduje się 30 minut spacerem od centrum miasta.