Stolica Kolumbia jeszcze do niedawna turyści omijali dziesiątą drogę. Teraz aktywnie rozwija się tutaj infrastruktura turystyczna, a policja dokładnie monitoruje przestrzeganie porządku publicznego. Dziś Bogota jest znana nie tylko jako centrum Kolumbii, ale także miasta, w którym jest wiele ciekawych i rozrywkowych miejsc związanych zarówno z kolonialną przeszłością kraju, jak iz teraźniejszością.

Ogólna charakterystyka

Stolica Kolumbia jeszcze do niedawna turyści omijali dziesiątą drogę. Teraz aktywnie rozwija się tutaj infrastruktura turystyczna, a policja dokładnie monitoruje przestrzeganie porządku publicznego. Dziś Bogota jest znana nie tylko jako centrum Kolumbii, ale także miasta, w którym jest wiele ciekawych i rozrywkowych miejsc związanych zarówno z kolonialną przeszłością kraju, jak iz teraźniejszością.

Ogólna charakterystyka

Na światowej mapie Santa de la Bogota (a do tej pory była to nazwa stolicy Kolumbii do 2000 r.) Znajduje się w centralnej części kraju, gdzie odnotowuje się główną koncentrację przepływów gospodarczych i finansowych. Nawiasem mówiąc, PKB stolicy zajmuje jedną czwartą całkowitego wskaźnika w całym kraju.

Warunkowo miasto podzielone jest na 4 części: południe, północ, centrum i dzielnicę El Occidente. Dla turysty ta informacja jest niezwykle ważna, ponieważ pytanie bezpośrednio od niej zależy bezpieczeństwo . Władze stolicy zdecydowanie zalecają ograniczenie wizyt w południowej części Bogoty, która jest również znana jako region Bronx, ponieważ istnieją slumsy, w których panuje chaos i bezprawie.

Исторический центр

Populacja Bogoty liczy około 7 milionów ludzi. Ogromna liczba narodowości i ras mieszała się tutaj. Najczęściej można spotkać metizów - potomków mieszanych małżeństw między Indianami a Europejczykami. Jeśli zastanawiasz się, w jakim języku mówią mieszkańcy w Bogocie, odpowiedź powinna cię przynajmniej ostrzec. W stolicy Kolumbii bardzo rzadko słyszy się mowę angielską, a jeszcze rzadziej - jej zrozumienie. Oficjalnym językiem jest hiszpański.

Czy w Bogocie jest rosyjska dzielnica? Nie, rosyjska kultura ogranicza się tylko do kilku restauracji z tradycyjną kuchnią. Ponadto Bogotá ma ambasadę w Rosji, zlokalizowaną pod adresem: ul. Carrera, 4 nr 75-02.

Cechy geograficzne i klimat

Bogota znajduje się w dorzeczu Kordyliery Wschodniej, co znacząco wpływa zarówno na jej klimat, jak i ogólne zdjęcia krajobrazowe miasta. Stolica znajduje się na wysokości 2600 m nad poziomem morza. Dzięki temu położeniu geograficznemu nigdy nie jest tu gorąco. Średnia temperatura wynosi + 14 ... + 15 ° C przez cały rok, a ilość opadów nie przekracza 900 mm na rok.

Богота на карте Колумбии

Atrakcje

Opis Bogoty jako centrum turystycznego brzmi obiecująco, bo pośród atrakcje Stolica Kolumbii zdecydowanie ma coś do zobaczenia. Prawie wszystkie z nich koncentrują się w turystycznym regionie La Candelaria, w pobliżu historycznej części miasta. Co więc turysta powinien spędzić w pierwszej kolejności:

  1. Obszar Bolivar w Bogocie. Wszystkie szlaki turystyczne zaczynają się od niego, ponieważ obszar otoczony jest szereg obiektów, które są związane z zabytkami architektury Kolumbii: National Capitol, Pałac Sprawiedliwości, Pałac Arcybiskupi i Katedra Bogota . Ponadto znajduje się pomnik pierwszego prezydenta - Simona Bolivara.
  2. Pałac Prezydencki . Znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie Placu Bolivar, a codziennie o godz. 17.00 odbywa się tu gwardia honorowa.
  3. Katedra w Bogocie. Wykonany jest w stylu klasycyzmu, a jego budowa została przeprowadzona w okresie od 1572 do 1610 roku.
  4. Mount Montserrat w Bogocie. Na szczycie (2800 m npm) można się wspiąć w kilka minut dzięki kolejce jednoszynowej i kolejce linowej. W miejscu docelowym turysta oczekuje nie tylko zapierających dech w piersiach widoków miasta, ale także szeregu rzeźb o tematyce religijnej, opowiadających o ostatnich godzinach ziemskiego życia Jezusa Chrystusa.
  5. Sipakira Town . To miejsce jest również znane jako jaskinia solna w Bogocie. Kiedyś tutaj aktywnie prowadzono wydobywanie soli, a dziś katedra katolicka jest wyjątkowym pięknem.
  6. Muzeum złota w Bogocie. Słynie z wyjątkowych eksponatów, których pochodzenie przypisuje się epoce przedkolumbijskiej. Większość ekspozycji jest wykonana ze złota.
  7. Torre Colpatria w Bogocie. To najwyższy drapacz chmur w całej Kolumbii. W weekendy na dachu budynku znajduje się platforma widokowa.
Площадь Боливара

Hotele

W Bogocie znajduje się ogromna liczba hoteli, które zadowolą zarówno turystę budżetowego, jak i tych, którzy są przyzwyczajeni do luksusu i komfortu. Większość z nich jest skoncentrowana na obszarze La Candelaria, który jest uważany za bezpieczny dla odwiedzających stolicę hotele takie jak NH Collection Bogotá Royal Teleport, Hampton by Hilton Bogota Usaquen, Best Western Plus 93 Park Hotel, NH Royal Pavillon, NH Royal La Boheme. Jeśli interesuje Cię tanie zakwaterowanie, zwróć uwagę na Hostel Botanico, Republica Hostel Bogota, The Cranky Croc Hostel.

NH Royal La Boheme

Restauracje

Ponieważ Bogota jest miastem, w którym żyją przedstawiciele wielu narodowości, nie będzie problemów z jedzeniem: turysta z łatwością znajdzie instytucję ze zwykłą dietą w menu i przystępnych cenach. Wśród restauracji wysokiej kuchni jest Tamarine Asian Cuisine, Restaurante Rafael, Casa San Isidro. Możesz spróbować tradycyjnych dań kolumbijskich w Harry Sasson, Andres Carne de Res, Club Colombia. Tania i smaczna przekąska będzie dostępna w takich instytucjach jak La Puerta Falsa, Bukowski Bar, Quinua y Amaranto.

Tamarine Asian Cuisine

Zakupy

Wszystkie główne centra handlowe, butiki i sklepy firmowe znajdują się w północnej części Bogoty. Należy jednak zauważyć, że zakupy nie są tanie w stolicy Kolumbii. Możesz kupić pamiątki dla pamięci zarówno w wyspecjalizowanych punktach, jak i na rynkach, na których można targować się i obniżać cenę za towary. Większość turystów przywozi z Bogoty artykuły ze srebra i złota, skóry, biżuterii z kamieni szlachetnych, cygar i kawy różnych odmian.

Рынок сувениров

Bezpieczeństwo

Wycieczka do Bogoty nie stanowi dla ciebie kłopotu, jeśli przestrzegasz pewnych zasad pobytu. W szczególności, idźcie na spacery po obszarach turystycznych, określając dla siebie slumsy jako strefę ograniczoną. Ponadto nie przechowuj z tobą dużych sum, a lepiej zostawić kosztowności w sejfie hotelowym. Używanie surowej wody z kranu w Bogocie jest w najlepszym wypadku zaburzone żołądkiem. Konieczne jest dawanie pierwszeństwa wodzie butelkowanej, w skrajnym przypadku - gotowaniu.

Безопасность

Usługi transportowe

Transport publiczny w Bogocie rozwija się na najwyższym poziomie, choć reprezentowane są tylko przez autobusy. Jednak na centralnych ulicach miasta można zobaczyć tory tramwajowe. Ale dopiero w 1952 r. Podczas zamieszek studenckich spalono wszystkie tramwaje.

W Bogocie transport pasażerski zapewnia Bus Rapid Transit, unikalny system szybkiej kolei. Przesuwają się one w sposób ciągły wzdłuż specjalnego paska i mają przewagę na skrzyżowaniach. Zasadniczo na trasach działają multiseukcyjne autobusy mogące pomieścić do 270 pasażerów.

Транспорт

Jak dostać się do Bogoty?

W pobliżu stolicy Kolumbii znajduje się międzynarodowe lotnisko El Dorado, skąd Bogota jest oddalona o 20 minut. Przy okazji można się tam dostać taksówką lub korzystając z bezpłatnych autobusów wahadłowych w kolorze zielonym. Zabiorą cię jednak tylko na obrzeża miasta, ale już teraz bez żadnych problemów można kupić bilet zbliżeniowy na autobusy Bus Rapid Transit.