Casa De Nariño jest oficjalną rezydencją prezydenta Kolumbia , położony w jej stolicy - Bogota . W miejscu, w którym urodził się Antonio Nariño, polityk i wojownik niepodległości Kolumbii, zbudowano rezydencję. To na jego cześć nazwano pałac.

Tło historyczne

Casa de Nariño została zbudowana na dwa lata - od 1906 do 1908 roku, w ramach projektów francuskiego architekta Gastona Lelarg i Juliano Lombana. W 1970 r. Pałac i budowle w jego pobliżu zostały zrekonstruowane przez architekta Fernando Alsina. W 1979 r. Casa de Nariño ponownie stała się siedzibą prezydenta kraju. W grudniu tego samego roku odnowiona fasada pałacu została pokazana w telewizji.

Obecnie budynek jest nadal rezydencją prezydencką, jednak niektóre jego korytarze są dostępne dla turystów wycieczki .

Фасад дворца

Architektura i dekoracja wnętrz Casa de Nariño

Pałac zbudowany jest w stylu neoklasycystycznym, co wpisuje się w klasyczną i zabytkową stylistykę.

Po północnej stronie budynku znajduje się plac zbrojowni, w którym odbywają się oficjalne wydarzenia, takie jak spotkanie zagranicznych gości. Również na placu każdego dnia odbywa się uroczysta zmiana gwardii pałacowej. W najbardziej widocznym miejscu stoi rzeźba Antonio Nariño, wykonana w 1910 roku i zasadzona tu tylko w 1980 roku.

W pobliżu znajduje się National Observatory, które jest najstarsze w Ameryce. W jego murach zbudowano spiski dla wyzwolenia Kolumbii i uzyskania niepodległości. W chwili obecnej obserwatorium jest częścią uniwersytetu narodowego.

Jeśli mówimy o najbardziej godnych uwagi salach pałacu, warto zauważyć, że:

  • Sala flagowa - znajduje się na parterze, widać flagi Cartagena , Hiszpania, Cundinamarca i inni;
  • Salon Ludwik XV - tutaj znajduje się interesująca kolekcja obrazów Prezydenta Rafaela Reyesa, a także niezwykły żyrandol ze szkła i brązu Murano.
  • Galeria - w niej można znaleźć kolekcję portretów wszystkich prezydentów Kolumbii, najpiękniejszą rzeźbę rzymskiego boga z drugiego wieku, marmurowe popiersia prezydentów, wykwintne francuskie gobeliny i obrazy;
  • Niebieska sala jest główną salą jadalną ozdobioną chińskimi wazami i obrazami natura Kolumbii ;
  • Sala Bolivar to uroczysta sala, wykonana w stylu empirowym. Co warte odnotowania, to zegar XIX wieku, który wciąż jest w doskonałym stanie.
Смена караула Pomoc dla turysty

Casa de Nariño czynny jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 17:00. W weekendy pałac jest zamknięty. Znajduje się w centralnej części miasta, dzięki czemu łatwo jest się tam dostać praktycznie w każdym mieście transport lub samochodem. Niedaleko od Casa de Nariño znajduje się i Muzeum Narodowe Kolumbii , które również mogą być interesujące do odwiedzenia.