Być może w każdej stolicy jest to miejsce, z którego rozpoczyna się podróż po najbardziej popularnych i interesujących miastach, przynajmniej w części dając możliwość poznania, co i jak ludzie żyją w tym kraju. W Kijowie rolę tę pełni Plac Niepodległości, w Moskwie, wszyscy w pierwszym pędzie do Czerwonych. W Bogota tak samo, stolicy Kolumbia , konieczne jest rozpoczęcie znajomości miasta od placu Bolivar.

Co jest interesujące dla turystów na placu Bolivar w Bogocie?

Plac Bolivar - najbardziej znany Atrakcje Kolumbii . Jej wizerunek pojawia się w promocyjnych filmach turystycznych, na pocztówkach i wszelkiego rodzaju książeczkach. Zrobić zdjęcie na placu dla zwykłego turysty to pozycja, którą trzeba zobaczyć na liście do zrobienia. Być może taka popularność jest całkiem zrozumiała. Wokół placu Bolivar znajdują się centralne budynki architektoniczne w Bogocie:

Oprócz tak bogatego środowiska znajduje się także pomnik wyzwolicieli i pomnik pierwszego prezydenta Kolumbii Simona Bolivara.

Główną rozrywką na Placu Bolivar, oprócz rozkoszowania się majestatyczną architekturą i próbą zdobycia ducha okresu hiszpańskiej kolonizacji, jest zmiana warty o godzinie 17:00. Ta tradycja pozostała niezmieniona przez wiele lat. A jednak zawsze jest wiele gołębi, które nie boją się jeść okruchy chleba od turystów bezpośrednio z rąk, szczególnie bajecznie Bolivar Square w Bogocie wygląda na Boże Narodzenie. Władze nie ograniczają się do świątecznych dekoracji i otoczenia. W tym okresie nawet posąg pierwszego prezydenta lśni blaskiem i girlandami.

Голуби и туристы

Jak dostać się na Plac Bolivar w Bogocie?

Najbardziej komfortową opcją w podróży jest taksówka. Jednak kilka przecznic od placu Bolivar znajduje się przystanek autobusowy AK 10 - Cl 9, przez który przebiegają trasy nr 59A, 252, C27 i San Victorino A-3, do których można dojechać autobusami nr M81, M83.