Otavalo - małe miasteczko w Ekwador Który jest centrum administracyjnym prowincji Imbabura. Miasto położone jest w odległości 95 kilometrów od stolicy kontynentu, a ponadto rozciąga się u podnóża malowniczego wygasłego wulkanu Imbabura. Gospodarka miasta jest dość rozwinięta, ponieważ żyzna gleba wulkaniczna umożliwia miejscowym mieszkańcom zbiory trzy razy w roku. Rozwijają się tu także inne obszary rolnicze, na przykład hodowla bydła i owiec, zbieranie orzechów palmowych, sok z hevea i tak dalej.

Otavalo interesuje turystów jako "indyjska stolica Ekwadoru". To miasto jest uważane za niezwykle kolorowe i świąteczne. Miejscowi nawet w życiu codziennym noszą ubrania narodowe, a najbardziej popularne pamiątki przywiezione z Otavalo to ponczo, faschalina i penacho.

Co zobaczyć?

Nowoczesny Otavalo jest uważany za największy i starożytne targi Ameryki Południowej . Dwa razy w tygodniu 17 miejskich bloków zmienia się z typowych ulic w wielkie kolorowe targi. Przez stulecia kupowali tu kupcy, by sprzedawać swoje wyroby rzemieślnicze. Tutaj możesz kupić najlepsze dywany, elementy narodowej odzieży, tradycyjne potrawy i wiele więcej. Przypomnijmy, że w Otavalo sprzedano pierwszy na świecie malowany dywan i poncho wykonane z wełny lamy.

W "wolnym" czasie targów miejscowi przechadzają się po placu, gdzie zaskakują turystów swoim wyglądem i łatwością. To w centrum miasta odbywają się różne imprezy rozrywkowe, całkowicie nasycone barwami narodowymi.

Nawiasem mówiąc, dość łatwo odróżnić miejscowego Otavalo, otavalenos, od odwiedzającego Indianina. Większość miejscowych dorosłych przedstawicieli plemienia jest bardzo krótka, średnio około półtora metra. Na nich tradycyjne, jasne stroje wyglądają bardziej harmonijnie niż na odwiedzających kupców.

Mimo, że wszystkie stroje narodowe są wykonywane ręcznie, są one stosunkowo niedrogie - około dwóch dolarów za każdy element stroju. Ogólnie rzecz biorąc, uważa się, że najlepszą pamiątką przyniesioną z Otavalo jest poncho, więc podczas spaceru po targach należy zwracać na to uwagę. Również dobrym prezentem dla bliskich i dla siebie będzie torebka, zabawka lub koc.

W pobliżu Otavalo jest niesamowita Condor Park gdzie każdy może zapoznać się z życiem tych ptaków i zobaczyć ptaki w locie.

Jak dostać się do Otavalo?

Możesz dostać się do Otavalo ze stolicy Ekwador , Quito . Jazda autobusem potrwa około dwóch godzin. Koszt jednego biletu wynosi około dwóch dolarów. Autobusy kursują dość często co pół godziny.

Вулкан Имбабура в ОтавалоОтавало - городская площадьОтавало - ярмарка и местные жители