Palyatanga to małe miasteczko w Ekwador , a raczej wieś, która znajduje się w prowincji Chimborazo. Pomimo niewielkich rozmiarów, Palyatanga corocznie przyciąga tysiące turystów. To miejsce jest niezwykle zielone i ozdobione licznymi drzewami i leśnymi szlakami. Na początku ubiegłego stulecia miasto było osadą robotniczą w Indiach, dlatego nawet do dnia dzisiejszego istnieją stare kamienne domy z niskimi drzwiami i małymi oknami.

Co zobaczyć w Palyatanga?

Palyatanga składa się tylko z 30-40 domów, nie ma drogich restauracji ani hoteli. W tym samym czasie co roku wielu turystów odwiedza to miasto, którego główną zaletą jest rolnictwo. Dlatego miasto jest otoczone przez wiele pól i jest kilka gospodarstw.

Turyści odwiedzają Palyatanga, aby uciec od zgiełku miasta. To miejsce słynie wśród miłośników jazdy konnej. Tutaj możesz odkrywać lokalne szlaki na wspaniałym koniu.

Palyatanga jest cztery godziny jazdy od Quito i dwa od Guayaquil dlatego też mieszkańcy dużych miast i turyści przyjeżdżają tutaj nie tylko w celach rozrywkowych, ale także kupują domowe owoce i warzywa, są tu niezwykle smaczne. Ponadto miasto ma przyjemny smak i krystalicznie czystą świeżą wodę. Można go również nazwać dumą. Odwiedzając to miasto zdecydowanie powinieneś wypróbować lokalną wodę. Być może dlatego jedzenie okazuje się niezapomniane.

Jak dostać się do Palyatanga?

Mała Pagletanga jest obsługiwana przez lotnisko Pretorii, które znajduje się 50 kilometrów od niego. Możesz również przyjechać do miasta z pobliskich dużych miast, droga potrwa od 1,5 do 4 godzin. Wygodne autobusy często kursują w kierunku Paljatanga, więc dotarcie na miejsce nie jest trudne. Łatwo też będzie wrócić wieczorem.

лошади в ПальятангаПальятанга - окраинаПальятанга - сельское хозяйство