Papallasta to małe miasteczko w Ekwador , 67 kilometrów od Quito . Położony w Andach na wysokości 3300 metrów nad poziomem morza. Źródła termalne Papallasty to jedna z najsłynniejszych atrakcji Ekwadoru.

Ośrodek górski Papalastas High Mountain

Papallasta znajduje się w wyjątkowym miejscu pomiędzy wysokimi wulkanami Antisana i Kayambe . Gęste lasy tropikalne, w których "szumią" amazońskie wiatry, płynące rzeki, dziewicza przyroda i ekologia zapewniają pełny odpoczynek i przyjemność, a wody termalne mają działanie wzmacniające na ciało. Czynniki te spowodowały wzrost zainteresowania turystów tym miastem. Obecnie mieści duży kompleks turystyczny, Spa Hotel Termas Papallacta, który ma powierzchnię około 250 hektarów. Hotel oferuje pełen zakres usług: 5 basenów termalnych i kilka małych dzieci, w których woda stale się zmienia; kąpiele z hydromasażem; kabiny prysznicowe z podgrzewaną wodą; centrum medyczne; domki letniskowe, restauracja. Na stole serwowane są dania z warzyw i owoców z hotelowych plantacji. Aby móc popływać w odkrytym basenie, cieszyć się górską scenerią, turyści wyjeżdżają, nawet jeśli zaplanowali wyjazd po południu lub wieczorem. Quito ! Organizowane są również wycieczki konne do Andów.

Źródła termalne

Woda mineralna w źródłach jest podgrzewana przez wrzącą wulkaniczną głębinę głęboko pod ziemią. Jest pozbawiony koloru i zapachu, ale ma przyjemny smak i zdrowy skład, zawiera wapń, potas, magnez i inne składniki niezbędne dla organizmu człowieka. Woda ma pozytywny wpływ na pracę dróg oddechowych, układu nerwowego, przewodu jelitowego, poprawia funkcjonowanie wątroby i nerek, przyspiesza proces gojenia się blizn. Odpoczynek w Papallaste daje oszałamiające efekty lecznicze, odnowy biologicznej i odmłodzenia. Temperatura wody osiąga 70 stopni Celsjusza, ale w specjalnych basenach utrzymuje się w granicach 36-40 stopni. Odpoczynek na źródłach termalnych jest szczególnie pokazany osobom powyżej 65 roku życia.

Jak się tam dostać?

Z Quito do Papallasta można dojechać komunikacją miejską. Autobusy kursują ze stolicy z nowym nowoczesnym dworcem autobusowym znajdującym się w południowej części Quito (Terminal Quitumbe). Dla tych, którzy podróżują po kraju samochodem, kompleks turystyczny oferuje parking za bardzo rozsądną cenę.

Папалласта - бассейныПапалласта - вид на городПапалласта - въезд в туристический комплекс
Папалласта - горячий источникПапалласта - термальные бассейныПапалласта - территория спа-центра