Na Morzu Karaibskim, który odnosi się do Kolumbia , znajduje się górska wyspa Providencia (Providence Island lub Isla de Providencia). Podróżni przyjeżdżają tutaj, którzy chcą nurkować lub nurkować z rurką, cieszyć się plażą rekreacja i nieskazitelny natura .

Informacje ogólne

Na Morzu Karaibskim, który odnosi się do Kolumbia , znajduje się górska wyspa Providencia (Providence Island lub Isla de Providencia). Podróżni przyjeżdżają tutaj, którzy chcą nurkować lub nurkować z rurką, cieszyć się plażą rekreacja i nieskazitelny natura .

Informacje ogólne

Wyspa należy do departamentu San Andrés-i-Providencia (San Andrés y Providencia) i znajduje się w południowo-zachodniej części Morza Karaibskiego, naprzeciwko wybrzeża Nikaragui. Zajmuje powierzchnię 17 metrów kwadratowych. km, jego całkowita długość wynosi 12,5 km, a szerokość zaledwie 3 km. Najwyższym szczytem jest Mount El Pico, osiąga 360 m.

Mieszka tutaj 5011 osób, większość z nich należy do grupy Risenalians. Są to potomkowie angielskich purytanów i ich czarnych niewolników, którzy osiedlili się na tym terytorium w 1631 roku. Miejscowi mieszkańcy prowadzą ciche, wymierne życie i stosują się do obyczajów duszpasterskich.

Поселение

Rozmawiają w lokalnym dialekcie - mieszanka kreolska i risaleńska. Mowa hiszpańska na wyspie Providencia jest prawie niesłyszalna. Aborygeni zajmują się głównie rybołówstwem. Ostatnio aktywnie rozwija się tu turystyka i infrastruktura.

Mieszkańcy są bardzo mili, czarujący i uprzejmi, uśmiech nie znika z ich twarzy. Uwielbiają tańczyć kadryłę, polkę, mazurkę, walca i salsę, az muzyki dobiega wspólny kierunek reggae, który brzmi na każdym rogu. Aborygeni są znani jako gościnni ludzie, a by zmusić turystów do błagania o pieniądze, żaden z nich nie będzie.

Wyspa Providencia odnosi się do archipelagu Sea Flower, który w 2000 roku został wpisany na listę Światowego Rezerwatu Biosfery UNESCO. Na planecie jest 391 stref ekologicznych tego typu.

Pogoda na wyspie

Przez Providencia jest strefą równikowego klimatu tropikalnego handlu wiatr, który charakteryzuje się wilgotną i gorącą pogodą. Średnio opadów wynosi 1235 mm. Temperatura powietrza na wyspie waha się od +26 ° C do +32 ° C przez cały rok.

Kolumna rtęci nigdy nie spada poniżej +20 ° C. Najczęściej deszcz pada w marcu, średnia wynosi 300 mm, a najsuchszym miesiącem jest lipiec (2 mm). Możesz przyjeżdżać do Providencia przez cały rok, a szczyt turystów przypada na Święta Bożego Narodzenia i w środku lata.

Побережье

Atrakcje

Główną własnością wyspy jest jej natura, a on sam otoczony jest oszałamiającymi rafami koralowymi. Ten obszar ziemi tonie w bujnej tropikalnej roślinności. Rosną tu drzewa owocowe, gaje mangrowe i ogród dzikich orchidei.

Mieszkańcy twierdzą, że wody przybrzeżne mają 77 odcieni niebieskiego. Jest to spowodowane załamaniem światła słonecznego, które odbija się w cieniu rafy koralowej. Kolor morza może różnić się od turkusowego do szmaragdowego. Aby zmniejszyć negatywny wpływ człowieka na środowisko, nałożono ograniczenie na budowę obiektów i liczbę turystów.

Разнообразный цвет воды

Nie mniej interesujące i architektura Providencia: wszystkie domy na wyspie zbudowane są z lokalnego drewna. Budynki zdobią rysunki krabów i ryb lub ozdobione rzeźbami. Budynki wyglądają pięknie i zadbane, a na ulicach nie ma gruzu i brudu. Na wyspie Providencia turyści będą mogli odwiedzić takie atrakcje :

 1. Plaża Manzanillo (playa Manzanillo) - istnieją farmy żółwi i iguan. Wybrzeże uważane jest za najlepsze w Kolumbii.
 2. Park Narodowy McBean Lagoon znajduje się w południowo-wschodniej części wyspy i charakteryzuje się bogatą florą i fauną. Na jego terytorium występuje duża liczba żywych ptaków, mięczaków, ryb, krabów i innych morskich mieszkańców.
 3. Национальный парк МакБин-Лагун
 4. Rafa Krabowa (Arrecife Cangrejo) to doskonałe miejsce do nurkowania z krystalicznie czystą wodą. Tutaj żyją różne kraby i żółwie.

Podróżni mogą również wybrać się na spacer słynną trasą turystyczną i wspiąć się na najwyższy punkt wyspy. Twoja ścieżka przejedzie przez wieś Santa Isabel na moście Kochanków, zrobiona z drewna, a kończy na Starym Mieście.

Gdzie się zatrzymać?

Prawie wszystkie hotele na wyspie Providencia przypominają tawerny wzniesione w Walii w XVIII wieku. Istnieje około 10 luksusowych hotele i wiele tanich pensjonatów, pokoi, w których trudno jest zarezerwować przez międzynarodowy system online. Najpopularniejsze instytucje to:

 1. Posada Manchineelroad - apartamenty z parkingiem, internetem, ogrodem i wspólną kuchnią.
 2. Cabañas Agua Dulce - Hotel posiada taras słoneczny z dostępem do plaży, basen i gabinet masażu. Pokoje mają balkon z hamakiem.
 3. Posada Old Town Bay to mały hotel, w którym Goście mogą korzystać ze sprzętu do grillowania, pokoju gier, sprzętu do nurkowania i snorkelingu. Personel mówi w 2 językach.
 4. Hotel Posada Enilda - każdy pokój wyposażony jest w łazienkę, klimatyzację i lodówkę. W hotelu znajduje się punkt informacji turystycznej, przechowalnia bagażu i pralnia.
 5. Posada Sunrise View - pensjonat ze wspólnym salonem i kuchnią. Zakwaterowanie ze zwierzętami jest tutaj dozwolone.
Отель

Gdzie zjeść?

W diecie aborygenów mięso, warzywa i ryż są obecne każdego dnia. W restauracjach przygotowywane są owoce morza i tradycyjne potrawy z żółwi i iguan. Najpopularniejsze placówki gastronomiczne na wyspie Providencia to:

 • Divino Nino Jesus - kuchnia karaibska;
 • Restaurante MIss Elma - w restauracji można spróbować owoców morza;
 • Roland Restaurant Bar - bar z kolumbijską kuchnią.
Морепродукты

Plaże na wyspie

Providencia słynie z luksusowego wybrzeża z ciepłą i czystą wodą. Tutaj można pływać, opalać się, nurkować z akwalungiem i rybami. Miejscowi chętnie pokażą ci najlepsze miejsca do tego. Plaże są wyposażone w leżaki, parasole, tarsy i różne atrakcje wodne.

Сноркелинг

Zakupy

Na wyspie nie ma dużych centrów handlowych. Możesz kupić żywność, produkty higieniczne, pamiątki i niezbędne towary w sklepach znajdujących się w miejscowościach Providencia.

Jak się tam dostać?

Możesz pływać na wyspę promem lub latać samolotem. Cena biletu wynosi około 10 USD, niezależnie od wybranego transport . Aby uzyskać najbardziej wygodne z San Andrés .

Самолет