Miasto Curico jest centrum administracyjnym prowincji Chile o tej samej nazwie, znanej daleko poza granicami kraju, dzięki uprawianym tutaj owocom i winom, których produkcja ma siedzibę w tym regionie. W języku Indian Mapuche, Curico oznacza Krainę Czarnej Wody.

Cechy położenia geograficznego

Curico znajduje się nad rzeką Lontooe, w odległości 190 kilometrów od stolicy Chile miasta Santiago . Miasto położone jest w centralnej dolinie kraju, na wysokości 228 metrów nad poziomem morza.

Od wschodu i zachodu dolina jest oddzielona górami. Nie ma wydobycia zasobów mineralnych, ale, jak wskazują naukowcy, w pobliżu miasta znajdują się złoża srebra, miedzi, a nawet złota.

W regionie skupionym wokół Kuriko rozwija się rolnictwo - w szczególności uprawia pszenicę, bydło, owoce, kukurydzę, a także masę winnic i produkuje wino.

Виноградники вокруг Курико

Historia miasta

Datę założenia Kuriko uważa się za 1743 r. (Status miasta przywłaszczono dopiero po prawie stu latach - w 1830 r.), Kiedy to hiszpańskie ziemie rządzone były przez hiszpańskich zdobywców. W chwili obecnej osada jest uważana za jedną z najbardziej rozwiniętych, postępowych, spośród wszystkich prowincjonalnych miast chilijskich.

Dwa razy w swojej historii Curico cierpiał na poważne trzęsienia ziemi. Prawie całkowicie, został zniszczony przez trzęsienia ziemi w 1928 roku, ale rok później miejscowi go odrestaurowali. Kolejne niszczycielskie trzęsienie ziemi miało miejsce w 2010 roku.

Obecnie Kuriko jest uważane za jedno z najbardziej ruchliwych centrów handlowych w kraju, ze względu na rozwinięte rolnictwo i aktywny handel produktami rolnymi.

Вид на Курико

Klimat Kuriko

W regionie panuje łagodny klimat śródziemnomorski, charakteryzujący się dość gorącym, suchym latem (pamiętajmy, że Chile znajduje się na półkuli południowej, a lato trwa od grudnia do lutego, a zimą odpowiednio od czerwca do sierpnia). Średnia temperatura powietrza w lecie wynosi od +20 do +22 stopni. Średnia temperatura powietrza w zimie wynosi około + 9 stopni.

Około 855 milimetrów opadów przypada na rok, aw sierpniu 2007 roku, po raz pierwszy od 60 lat, odnotowano duże opady śniegu.

Atrakcje turystyczne

Przede wszystkim Curico przyciąga kulturę wina. Co roku w marcu miasto organizuje festiwal wina, który przyciąga turystów z innych regionów Chile i za granicą.

Urocze lokalne ciasta i ciastka, do których używa się beza i owoców, również zakochują się w turystach. Dlatego Curico jest często nazywane miastem ciast.

Od zabytków architektonicznych należy wyróżnić kościół San Francisco, zbudowany w połowie XVIII wieku i oficjalnie uznany za narodowy skarb.

Aby podziwiać cudowne panoramiczne widoki na miasto, zaleca się wspiąć się na wzgórze Condell.

Холм Конделл

Wokół miasta znajduje się wiele atrakcyjnych atrakcji przyrodniczych - wyróżnia się region Potrero Grande. Ma wiele gór, pięknych lasów i niesamowitych wodospadów. Obszar ten znajduje się około 30 kilometrów od Curico. Okoliczne rzeki są idealnym miejscem do trekkingu.

Главная площадь (Пласа де Армас)

Jak się tam dostać?

Aby dostać się do Curico, musisz najpierw polecieć z Moskwy do stolicy Chile miasto Santiago . Lot potrwa od 18 godzin lub więcej. Musisz wykonać przynajmniej jeden przeszczep - w Monachium, Paryżu, Rzymie, Madrycie, Wiedniu lub Zurychu.

Z Santiago do Curico, kolejne 195 kilometrów - na drodze zajmie co najmniej dwie godziny, jeśli pojedziesz samochodem.