Santiago de Chile - wspaniałe południowoamerykańskie miasto, stolica kolorowego, bajecznie pięknego i niezwykłego kraju Chile . Znajduje się w pięknym miejscu - kolorowej dolinie, porośniętej górami. I tylko 100 kilometrów od wybrzeża oceanu.

Prawie 6 milionów ludzi mieszka w Santiago. Zaskakująco łączy stare domy i katedry z nowoczesnymi drapaczami chmur, wznoszonymi ze szkła i betonu. Ludzie biznesu w klasycznych garniturach chodzą po ulicach, a miejscowi chodzą dookoła woląc strój narodowy. Modny obszar dla bogatych Chilijczyków cicho sąsiaduje ze slumsami stolicy.

Dzięki temu stolica Chile, Santiago, która uzyskała swój status w 1818 roku, jest jednym z najbardziej atrakcyjnych miast Ameryki Łacińskiej. A jednocześnie najbardziej niezwykła stolica świata!

Historia tła

Gdzie jest miasto Santiago na mapie, aby znaleźć żadnego problemu - prawie w środku Chile. Santiago jest stolicą tego kraju, już wiesz, bo pora mówić o jego historii.

Сантьяго на карте Чили

Pierwsi hiszpańscy koloniści przybyli do doliny z terytorium współczesnego Peru pod koniec 1540 roku. Kilka miesięcy później przywódca konkwistadorów Pedro de Valdivia założył osadę o nazwie Santiago de Nueva Extremadura.

Pedro de Gamboa został odpowiedzialny za budowę nowego miasta - zgodnie z projektem, w centrum miasta Place de Armas był otoczony katedrą, budynkiem administracyjnym (dla gubernatora) i więzieniem.

Jednak Santiago nie trwało długo i już we wrześniu 1541 r., Kiedy de Valdivia został zmuszony do wycofania się na nową wojnę, miasto zostało pokonane przez Indian, a zatem musiało zostać odbudowane.

Zwróciliśmy uwagę na główne kamienie milowe w historii miasta:

 • 1561 - budowa pierwszej kamiennej katedry;
 • 1575 - pierwsze trzęsienie ziemi;
 • 1590 - epidemia ospy;
 • 1607 - Zakwaterowanie w Santiago Royal Court;
 • 1608 i 1618 lat - poza brzegiem rzeki. Mapocho i powodzie;
 • 1618 - budowa kościoła św. Franciszka;
 • 1647 - kolejne trzęsienie ziemi, w którym zginęło ponad sześćset osób;
 • 1810 r. - początek ludowego powstania w Santiago, które było początkiem wojny wyzwoleńczej, która trwała do 1818 r. I doprowadziła do niepodległości Chile;
 • 1822 i 1835 - dwa kolejne trzęsienia ziemi;
 • 1857 - budowa linii kolejowej;
 • 2010 to kolejne wielkie trzęsienie ziemi.
Деловой район Сантьяго - СанхэттенНебоскребы в СантьягоСовременный район Сантьяго

Populacja Santiago

Według ostatniego spisu, przeprowadzonego w 2002 roku, w Santiago żyło 5,5 miliona ludzi, ale dziś populacja osiągnęła co najmniej 6 milionów. To prawie 35% całkowitej populacji Chile.

Co ciekawe, z 6 milionów mieszkańców stolicy Indii, czyli rdzennej ludności, jest ich niewiele:

 • nieco więcej niż 3% araukanów;
 • około 0,05% Aymara;
 • około 0,03% keczua;
 • i około 0,02% rapanuytsev.

Jeśli mówimy o preferencjach religijnych, to większość wyznawców katolicyzmu to prawie 75%. Kolejne 7,5% uważa się za ewangelików, 1,8% za Mormonów, 1,7% za Świadków Jehowy.

Nocne życie Santiago

Dla rozrywki w ciemności najlepiej wybrać się na plac Nyunoa, ulicę Suesia lub Paseo San Damian. Tutaj możesz się świetnie bawić, zanurzając się w osobliwościach nocnych imprez chilijskich.

Dla zabawy i zabawy ludzie zbierają się w piątek i sobotę około godziny 22 i chodzą prawie całą noc. Miejsca te znajdują się w spokojnych, pozbawionych przestępczości częściach Santiago, ale dlatego, że turyści mogą bezpiecznie chodzić rano bez martwienia się o swoje bezpieczeństwo!

Сантьяго - ночью

Zabytki

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym, co przyciąga turystów do Santiago de Chile, zapoznaj się z naszą informacją zabytki miasta.

W tym miejscu krótko wspomnimy o takich atrakcyjnych miejscach i obiektach, które należy odwiedzić, np Plaza de Armas , Pomnik założyciela miasta , Dom Wojewody , Królewskie audytorium , jasny rynek centralny , Kompleks pałacowy La Moneda , Teatr Opery i Baletu , Mount San Cristobal , 36-metrowy posąg Matki Boskiej , centralny park miejski , wokół którego stoi mnóstwo wspaniałych budynków, dzielnica Barrio-Belliavista , katedra św. Augustyna , Bazylika z pierwszego tłoczenia mercedesa , Uniwersytet Katolicki , Kościół i Kolegium Świętych Serc i wiele innych.

Interesujące będzie również zwiedzanie lokalnych muzeów - tego Narodowe Muzeum Historyczne , Muzeum Santiago, muzeum chilijskiego poety P. Nerudy, Muzeum Sztuki Nowoczesnej i wiele innych.

Главная площадь СантьягоКафедральный соборМузей естественной истории

Klimat Santiago

Jest mało prawdopodobne, aby osoba zainteresowana klimatem w stolicy Chile użyła kwerendy "Santiago, gdzie jest" w wyszukiwarkach. Jeśli chcesz wiedzieć o pogodzie w mieście Ameryki Łacińskiej, prawdopodobnie wiesz, gdzie to jest.

Tak więc w Santiago, podobnie jak w wielu miastach kraju, panuje klimat śródziemnomorski, który charakteryzuje się deszczową zimą (od czerwca do sierpnia) i suchym latem (od grudnia do lutego).

Góry, które "rozrosły się" wzdłuż wybrzeża, a to Kordylier Wybrzeże, chronią miasto przed wpływem oceanu.

Średnia roczna temperatura powietrza wynosi + 14.4 stopni Celsjusza. Maksymalne powietrze ogrzewa się do +37 stopni (ustalone latem - od grudnia do lutego), a najniższa możliwa temperatura (podczas okresu obserwacji) wynosi -7 stopni (ustalona w lipcu).

W tym samym czasie, w okresie letnim, spadek temperatury powietrza w ciągu jednego dnia może osiągnąć 30 stopni i więcej!

Roczne opady wynoszą 312 milimetry. Największe opady pojawiają się w lipcu - 86 metrów. Styczeń i luty są suche, bez opadów.

Sytuacja ekologiczna

Obecnie stolica Chile - To jedno z najbardziej zanieczyszczonych miast na świecie. To przede wszystkim powietrze. Ponieważ miasto jest w basenie, emisje samochodowe, gazy przemysłowe są poważnie erodowane. Szczególnie mocno od smogu, mieszkańcy cierpią w okresie jesienno-zimowym roku.

Z biegiem lat tutejsze rzeki znacznie ucierpiały ze ścieków i odpadów komunalnych, ale już w 2012 r. Prawie 100% wszystkich ścieków odprowadzanych przez gospodarkę miejską zaczęto traktować przy pomocy oczyszczalni ścieków.

Сантьяго - смог над городом

Sieć transportowa

Komunikacja autobusowa jest dobrze rozwinięta w mieście - transport publiczny ma kolor żółty i biały. Jednak podróżowanie autobusem w godzinach szczytu nie jest wygodne - prędkość ruchu jest zbyt niska.

Taksówki malowane w kolorach czarnym (dolna połowa) i żółtym (górna połowa) są popularnym rodzajem naziemnego transportu samochodowego. Każda maszyna musi mieć licznik, który wyklucza oszustwo turystów przez kierowców.

Ale najwygodniejsza i najczęstsza forma transportu publicznego w stolicy Chile metro (otwarty w 1975 r.), który ma pięć oddziałów i ponad 100 stacji. W dni powszednie i sobotę stacje są otwarte od 6:30 do 22:00, aw niedziele i święta od 8:30 do 22:30. Opłata zależy od pory dnia. Droższe podróże w następujących okresach:

 • od 6:30 do 7:15;
 • od 9:00 do 18:00;
 • od 19:30 do 22:30

Najtańsza opłata to dwa razy dziennie - od 7:15 do 9:00 i od 18:00 do 19:30. Dla studentów i osób starszych, którzy mają już 75 lat i więcej, udzielane są zniżki.

Dostępne w Port lotniczy Santiago de Chile - tylko 15 kilometrów od centralnej części miasta.

Linia kolejowa łączy stolicę nie tylko z innymi częściami kraju, ale także z sąsiednią Argentyną. Stacja zbudowana w XIX wieku należy do zabytków historii, nie służy do tego celu - dla pasażerów jest nowy terminal.

Метро Сантьяго

Gdzie zjeść?

Stolica Chile, Santiago, której zdjęcia prezentowane są w galeriach, jest wypełniona wieloma restauracjami i kawiarniami, które służą dania narodowe . Na początku będą wydawać się egzotyczne - jednak są takie dla naszych rodaków - ale szybko przyzwyczaisz się do ich cech.

Podstawą kuchni są owoce morza. Dla tych, którzy chcą spróbować prawdziwych chilijskich potraw, zaleca się wypróbowanie bardzo nietypowej zupy z jeżowca i ciast empanadas, dla których przygotowywane są różne nadzienia.

Najbardziej "cool", fajna i sławna restauracja w Santiago to "Camino Real", która zyskała sławę daleko poza Chile. Jest to restauracja winiarska, w której oprócz kilkuset marek wina serwowany jest specjalny 40-stopniowy napój alkoholowy - likier o nazwie pisco. Nie zaleca się go pić w nierozcieńczonej formie - lepiej mieszać z Coca-colą lub Schweppes.

Gdzie się zatrzymać w Santiago?

Hotele w Santiago , Chile - inny poziom i klasa. Są to małe lokalne hotele i hostele oraz międzynarodowe sieci marek. Znajdują się zarówno w małych, zabytkowych budynkach, jak iw nowoczesnych budynkach, zbudowanych z nowych materiałów budowlanych.

Wybierając miejsce zamieszkania w Santiago, należy zwrócić uwagę na trzy główne kryteria: odległość od centrum, liczbę świadczonych usług i cenę zakwaterowania.

Dzień w hotelu lub hotelu będzie kosztować od 1800 rubli (klasa 2-gwiazdkowych) do 5000 rubli i więcej (klasa 5-gwiazdkowa).

Wynajem mieszkania lub mieszkanie w hostelu jest znacznie tańsze. Około 1000 rubli dziennie, ale nie ma stałej opłaty - wszystko zależy od tego, jak uda Ci się zgodzić z właścicielem lub administratorem.

Co zabrać z Santiago?

Wielu turystów, którzy po raz pierwszy jeżdżą do Chile, interesuje się tym, co kupić w Santiago, aby przywieźć ciekawe pamiątki do swoich rodzin i przyjaciół oraz kupić coś przydatnego i przydatnego dla siebie.

Nawiasem mówiąc, sklepy otwierają swoje drzwi o 9:00 i zamykają o 20:00. Przerwa trwa od 12:00 do 14:00. W soboty sklepy zamykają się o 12:00, aw niedziele w ogóle nie działają.

Zwróć uwagę, że sprzedawcy chilijscy uwielbiają targować się - prawie więcej niż Arabowie. Dlatego na rynku lub w małych prywatnych sklepach możesz bezpiecznie zorganizować słowne bitwy, starając się obniżyć ceny.

Na prezent dla krewnych i przyjaciół można przynieść lokalne owoce morza w puszkach - bardzo smaczne. Cena jednego słoika wynosi około 1,5 dolara.

Wśród innych gadżetów na prezenty pasuje:

 • Gingerbread Alfajores;
 • dżem z papai, aladżotyty, orzechy kasztanowe, różne jagody lub inne egzotyczne gatunki;
 • Komosa ryżowa - gotowana jak zwykły ryż, z czymś, co przypomina kuskus;
 • przyprawy

Ale nasiona araukarii są szczególnie popularne wśród turystów - można je kupić zarówno w supermarketach Santiago, jak i na targowiskach. Są przygotowane bardzo prosto - pół godziny we wrzątku.

Doskonałym prezentem przywiezionym z Santiago będą lokalne wina - chilijskie wina są bardzo, bardzo smaczne, jeszcze nie bardzo popularne w Europie, ale stopniowo zyskują coraz więcej fanów. Przy okazji, dla miłośników i prawdziwych koneserów wysokiej jakości i niezwykłego alkoholu, pisco będzie dobrym wyborem - skrzyżowanie likieru i wódki.

Wśród pamiątek wyróżniają się produkty wykonane z miedzi, drewna, wełny (alpaki), kamienia naturalnego, stopionego szkła, wykonane przez umiejętne ręce chilijskich rzemieślników.

Oryginalnym prezentem będzie poncho - koszt jednego poncha zaczyna się od 10 $. Na rynkach można znaleźć produkty o dowolnym rozmiarze i kolorze.

Nawiasem mówiąc, na tych samych rynkach iw małych sklepach istnieje wiele różnych produktów wytwarzanych przez Indian - na przykład tkane obrusy, lalki, instrumenty muzyczne, ozdoby ze srebra.

Ogólnie rzecz biorąc, byłoby pożądanie i pieniądze, ale przyniesienie niezwykłej i atrakcyjnej pamiątki z Chile nie jest trudne - tutaj na pewno można znaleźć coś oryginalnego i przydatnego!

Jak się tam dostać?

Dojazd do Santiago jest stosunkowo trudny. Przecież bezpośrednie loty z Moskwy do stolicy Chile nie Musisz latać z przeszczepami - co najmniej dwoma, lub nawet więcej. Najczęściej samoloty latają przez lotniska w takich miastach jak Madryt, Paryż, Frankfurt, Amsterdam, Nowy Jork, Bogota i wiele innych.

Podróż potrwa co najmniej 20 godzin, ale koszt lotu zależy od lotu i liczby transferów, czasu połączeń lotniczych. Jeśli chcesz zaoszczędzić pieniądze, spróbuj grać z transferami na różnych lotniskach, a zobaczysz prawdziwą różnicę w cenie - czasami może to być znaczące.