Termas de Chillan - ośrodek narciarski w Pinto (prowincja Chile ). Położony 82 km od miasta Chillan (wschód).

Jak to jest?

Obiekt tworzący miasto - wulkan Chilyan. Miasto zbudowano na jego zboczu, na wysokości ponad 1,5 km. Ośrodek narciarski Termas de Chillan ma ograniczoną sezonowość. Możesz jeździć tutaj tylko 3,5 rocznie - od połowy lata, a dokładniej, od drugiego miesiąca letniego do października. Resztę czasu możesz odpocząć, stosując wysokiej jakości zabiegi z użyciem wody mineralnej i błota.

Горнолыжный курорт в Чили

Oto najdłuższa trasa narciarska na całym kontynencie południowoamerykańskim - jej długość wynosi 13 km. W sumie jest ich nieco ponad 30. Ośrodek jest atrakcyjny dla początkujących, ponieważ prawie połowa z nich jest dostosowana do tych, którzy po raz pierwszy postanowili jeździć na nartach w górach. Dla wygody turystów do stoków zbudowanych 9 wyciągów.

Межсезонье

Słowo Termas obecne w nazwie ośrodka nie jest przypadkowe. Oprócz wysokiej jakości tras narciarskich, słynie z termalnych źródeł. Zasolenie wody jest wystarczające, aby ośrodek był nazywany balneologicznym. Na nim wczasowiczom oferowane są kąpiele siarkowe, aplikacje błotne.

Oprócz jazdy na nartach możesz:

  1. Jeżdżenie psim zaprzęgiem, jazda konna, jazda na skuterach śnieżnych, a nawet jazda na rowerze górskim.
  2. Wspinaczka.
  3. Leć na lotni.
Сезон в самом разгаре

Ośrodek posiada doskonały 5-gwiazdkowy hotel, wyposażony w wygodne pokoje, jest kilka dobrych restauracji, parkiet taneczny i bar.

Jak się tam dostać?

Wybór rodzaju transportu zależy od miejsca zamieszkania podróżnego. Aby mieć dobry wypoczynek, najlepiej wybrać ośrodek bezpośrednio jako miejsce stałego rozmieszczenia. Wtedy w ogóle nie pojawi się pytanie, jak dostać się na stoki narciarskie lub źródła mineralne. Jeśli zostaniesz w jakimkolwiek innym mieście Chile , skorzystaj z autobusu bezpośrednio w mieście Chillan zamówić taksówkę, która dostarczy do miejsca odpoczynku.