Chile Jest bogaty w miejsca niezwykle interesujące dla turystów. Jednym z nich jest miasto Vallenar, położone u ujścia rzeki Elki.

Vallenar - opis i historia

Miasto Vallenar jest administracyjnym centrum homonimicznej gminy i prowincji Hasco, wchodzi do regionu Atacama. Według spisu ludności z 2012 roku jego populacja wynosi 52.147 mieszkańców. Terytorium gminy to 7084 km².

Панорама Вальенара

Vallenar został założony w 1789 roku przez gubernatora Ambrosio O'Higginsa i osobiście wybrał swoją lokalizację. Miasto zostało nazwane imieniem Ambrose Ballenary. Od samego początku Vallenar był ważny w przemyśle wydobywczym. Wielkie trzęsienia ziemi miały miejsce kilkakrotnie w mieście, najsilniejsza z nich 10 listopada 1922 r., Budynki zostały poważnie uszkodzone. Kolejne znaczące trzęsienie ziemi miało miejsce 30 stycznia 2013 r.

Вид на ВальенарГородские улицыЗдания в Вальенаре

Co zobaczyć w Valienar?

Widoczne zabytki, które pojawiły się w tych miejscach, znajdują się zarówno w mieście, jak i poza jego granicami. Turyści będą mogli odwiedzić największe centrum handlowe i spędzić czas w tak ekscytującej działalności, jak zakupy. W Valienar są takie zabytki architektury:

  • Plaza de Armas;
  • kościół św. Ambrożego;
  • Aleja Brazylii.

Opuszczając miasto, można wybrać się na wycieczkę turystyczną po tak ekscytującej trasie jak do najbliższych miast i wiosek: Alto del Carmen, El Transito, La Angostura, Conay, La Vega, Retamo, San Felix i Higuerita.

Przede wszystkim podróżni przyciągają niezwykły charakter w okolicach Vallenar. Jest tu wiele ciekawych zajęć: zimą można jeździć na nartach lub snowboardzie, uprawiać wspinaczkę górską, a latem można pływać, jeździć na rowerze górskim lub jeździć konno.

W bezpośrednim sąsiedztwie Vallenara jest takim naturalnym symbolem jak wulkan Cerro Baio. Znajduje się na granicy Chile i Argentyny, jej wysokość sięga 5 401 m. Ze szczytu roztacza się wspaniały widok na malowniczą okolicę, a jej stoki są idealne do uprawiania narciarstwa.

С вершины вулкана Серро-Байо открывается потрясающий видЦентральная часть города с архитектурными достопримечательностями

Jak dostać się do Vallenar?

Do Vallenaru można dotrzeć na kilka sposobów. Możesz wziąć pociąg do stacji kolejowej Vallenar lub latać samolotem, lądując na lotnisku Vallenar, które znajduje się 4 km na południe od miasta.