Chile - niesamowity kraj kontrastów, ludzie przyjeżdżają tu nie tylko, by wygrzewać się w słońcu, ale także jeździć na nartach. W mieście Valle Nevado jest jednym z nowoczesnych ośrodków narciarskich w kraju. Choć został otwarty stosunkowo niedawno, zyskał już dużą popularność.

Ośrodek znajduje się u podnóża góry El Plomo, zaledwie 60 km od Santiago . Koneserzy utworów już nazwali go najlepszym. Valle Nevado jest uważana za najbardziej komfortową ze wszystkich ośrodków narciarskich w Chile.

Rodzaje szlaków i oferty specjalne

Ośrodek ten zajmuje największy ośrodek narciarski na półkuli południowej. W sumie ma 9 wyciągów i 34 trasy:

  • dla początkujących i tych, którzy właśnie wsiedli na narty, specjalne tory są podświetlone, są łatwe do rozpoznania po ich zielonym kolorze;
  • Większość stoków jest przeznaczona dla zaawansowanych narciarzy, są one podkreślone na czerwono;
  • stoki o średnim stopniu trudności oznaczone są na niebiesko;
  • Extremale znajdą też dla siebie miejsce, przygotowane zostały dla nich czarne trasy.
Подъемники, которыми оборудован курортГорнолыжные трассы Валье-НевадоТрассы в Валье-Невадо рассчитаны и для экстремалов

Dla tych, którzy lubią łaskotać nerwy, opracowano specjalne programy: będą w stanie dotrzeć do szczytów na ratraku. W Valle-Nevado ekstremalne typy narciarstwa alpejskiego są uprawiane jako heli-skiing: helikopter jest podnoszony na szczyt gór sportowców i schodzą na dół pod ścisłym nadzorem instruktorów. Zjazd biegnie przez piękne zbocza z dużymi różnicami i zajmuje długi okres czasu.

Wyposażenie ośrodka

W Valle-Nevado są dwa sezony - wysokie i niskie:

  • okres pierwszego trwa od połowy lipca do połowy sierpnia;
  • reszta czasu podawana jest poza sezonem.
Валье-Невадо, имеет развитую инфраструктуруОдин из самых современных чилийских курортов

Ośrodek ma specjalną szkołę narciarstwa alpejskiego, zatrudnia tylko doświadczonych instruktorów, którzy mówią co najmniej dwoma językami. Zwiedzając zajęcia, możesz nauczyć się nie tylko jeździć na nartach, ale także jeździć na snowboardzie, jeździć na saniach i na motocyklu.

Valle Nevado to wspaniałe miejsce na wakacje z dziećmi. Dla nich przydzielane są specjalne trasy, więc powinieneś się martwić o ich bezpieczeństwo. Dzieci mają dużo do przerzucenia, ale nie będą miały do ​​czynienia z dorosłymi. Zajęcia odbywają się w grupach i indywidualnie, różnica polega tylko na cenie.

Jest specjalne miejsce dla snowboardzistów: mogą jeździć w Snow Park lub na pogranicznym szlaku biegowym. W Valle-Nevado odbywa się międzynarodowy konkurs snowboardowy, stworzony specjalnie do tego utwór. Dziś jest jedynym zatwierdzonym przez Międzynarodową Federację w Chile. W przypadku braku własnego sprzętu można go wypożyczyć.

Любимое место лыжников и сноубордистов

Turyści mają do wyboru trzy programy - na 3 lub 4 noce, 7 nocy. Koszt życia zależy od pory roku i hotelu, ale płatność obejmuje zakwaterowanie w hotelu, coaching, lekcje rozciągające. Udogodnienia ośrodka obejmują także trzy pięciogwiazdkowe hotele, które tworzą kompleks. Goście mogą korzystać z odkrytego basenu z podgrzewaną wodą, sauny, solarium, masaży. Aby spróbować kuchni chilijskiej, należy zarezerwować stolik w jednej z sześciu restauracji. Tutaj możesz nie tylko "wypalić" język lokalnymi przyprawami, ale również zafundować sobie francuskie wino vintage. Wieczorem organizowane są przedstawienia teatralne. W żadnym przypadku nie powinno zabraknąć strony podpalającej "la Latinos".

Курорт пользуется большой популярностью у туристов

Jak dostać się do Valle Nevado?

Możesz dostać się do Valle Nevado z Santiago autobusem lub wynajętym samochodem. Idź na autostradę Av. Las się pieni. Kierując się znakami na Farellones, jedź na przełęcz 40, po czym do kurortu będzie 15 minut.