Chile przez prawo można nazwać jednym z cudów świata. Ten niesamowity kraj, położony pomiędzy Oceanem Spokojnym a Andami, jest znany na całym świecie ze względu na wyjątkowe położenie geograficzne i wyjątkową kulturę. Co roku przyjeżdżają tu miliony turystów, aby poznać prawdziwych Chilijczyków i zobaczyć najciekawsze zabytki . Dzisiaj proponujemy udać się do jednego z najbardziej popularnych miejsc na wybrzeżu Pacyfiku - miasta Coquimbo, portu morskiego i jednego z głównych ośrodków turystycznych w kraju.

Więcej o mieście

Coquimbo znajduje się w centralnej części Chile, 12 km od miasta La serena - centrum administracyjne regionu. Pierwsza wzmianka o mieście znajduje się w niezwykłej pracy hiszpańskiego pisarza i historyka Pedro Cieza de Leona "Kronika peruwiańska" i pochodzi z połowy XVI wieku. W latach osiemdziesiątych XIX w. Na tym miejscu znajdowała się mała wioska rybacka, jednak dzięki wybudowanej tu linii kolejowej Coquimbo zaczęło się rozwijać i rosnąć z czasem, a 4 września 1879 r. Oficjalnie otrzymało status miasta.

Dziś populacja tego regionu wynosi około 150 000 osób, a powierzchnia samej gminy wynosi około 1430 km ². Jeśli chodzi o klimat, tutaj jest łagodny, śródziemnomorski, średnia roczna temperatura wynosi +14 ° С. Port jest nadal ważny dla żeglugi, zwłaszcza w transporcie owoców i miedzi z kopalń. Ponadto, wraz z rozwojem gospodarki i infrastruktury miasta, turystyka stała się ważnym obszarem aktywności dla mieszkańców.

Вид на городПорт Кокимбо

Plaże Coquimbo w Chile

Wakacje na plaży w Coquimbo są bardzo popularne zarówno wśród mieszkańców, jak i turystów. Łagodny klimat, duża liczba słonecznych dni i 56-kilometrowa linia brzegowa to niekwestionowana przewaga tego regionu. Główne kurorty nadmorskie w mieście to:

 1. Penuelas znajduje się 6 km od Coquimbo. Jest to jedna z najlepszych plaż w okolicy, 2 minuty spacerem od której znajduje się klub jeździecki, sala wystawowa i kasyno.
 2. La Herradura to kolejny popularny kurort położony zaledwie 2 km na południe od miasta. Na jego terenie oprócz luksusowych hoteli i domków znajduje się również klub jachtowy, w którym zawsze można wynająć łódź. Turystom, którzy preferują sporty wodne, spodoba się miła niespodzianka: La Herradura jest idealnym miejscem do uprawiania surfingu, windsurfingu i nurkowania.
 3. Plaża Totoralillo to wspaniała 3-kilometrowa plaża, która znajduje się 15 km od Coquimbo. Wzdłuż wybrzeża znajdowały się domki w stylu polinezyjskim i przytulne restauracje. Jeśli chodzi o rozrywkę, podwodne wędkarstwo i nurkowanie są najbardziej popularne wśród turystów.
Пляж PeñuelasПляж La HerraduraПляж Totoralillo Beach

Co zobaczyć?

Bogata i pełna wydarzeń historia Coquimbo niewątpliwie znajduje odzwierciedlenie w lokalnych atrakcjach. Spacerując ulicami tego wspaniałego miasta, koniecznie odwiedź:

 1. Fort Coquimbo . Forteca, znana również jako Fort Lambert, została zbudowana w XIX wieku na wzgórzu Castillo del Carmen na wschodzie półwyspu. Dziś jest dość popularnym miejscem wśród turystów. W bezpośrednim sąsiedztwie znajduje się mała wyspa zamieszkała przez pelikany, więc ta część miasta często nazywana jest Punta Pelicanos.
 2. Форт Кокимбо
 3. Plaza of Arms (Plaza de Armas de Coquimbo) . Główny plac Coquimbo, położony w samym sercu miasta. Oto najważniejsze budynki miejskie, rząd prowincji Elqui, Towarzystwo Czerwonego Krzyża w Chile, Dom Kultury itp. Główną ozdobą Plaza de Armas jest scena wykonana w formie muszelki, w której często odbywają się koncerty i inne uroczystości.
 4. Оружейная площадь
 5. Krzyż Millenium (Trzeci Millenium Cross Monument) . To właśnie w Coquimbo w Chile w 2001 roku wzniesiono najwyższy pomnik w Ameryce Południowej. W ludziach jest często nazywany Krzyżem Trzeciego Tysiąclecia, ponieważ został zbudowany na cześć 2000 lat od narodzin Jezusa Chrystusa. Dziś ten pomnik jest miejscem pielgrzymek dla chrześcijan z całego świata.
 6. Крест Тысячелетия
 7. Meczet Coquimbo . Budynek ten, zbudowany w 2007 roku, jest dokładną repliką słynnego meczetu Kutubia w Maroku. Pomimo faktu, że jest sporo osób praktykujących islam w Chile (łącznie około 3500 ludzi), stworzenie tego meczetu miało ważniejszy cel: okazywanie szacunku i świadomości znaczenia innych narodów i kultur.
Мечеть Кокимбо

Hotele

Ponieważ Coquimbo jest dość popularnym miejscem turystycznym, istnieje wiele możliwości zakwaterowania. Według urlopowiczów najlepsze hotele w mieście to:

 1. Condominio Jardin del Mar to luksusowy hotel położony nad brzegiem Oceanu Spokojnego. Oferuje on bezpłatny parking, bezprzewodowy dostęp do Internetu oraz odkryty basen. Koszt pokoi wynosi od 100 $ za noc.
 2. Apart Hotel Alfonsina to mini-hotel z 6 komfortowymi pokojami. W każdym apartamencie znajduje się prywatna kuchnia i łazienka. Cena za 1 pokój to 65-80 $.
 3. Lodge Bahia Sol jest hotelem pierwszej linii, zaledwie 10 minut od centrum Coquimbo. Na jego terenie znajduje się basen, centrum fitness, prywatny parking. Na życzenie możesz zamówić dostawę produktów do pokoju. Koszt za dzień - od 90 $.
Отель Condominio Jardin del MarОтель Apart Hotel AlfonsinaГостиница Lodge Bahia Sol

Restauracje

Coquimbo oferuje szeroki wybór lokali gastronomicznych - od małych kawiarni po eleganckie restauracje. Wśród najbardziej popularnych miejsc turyści mówią:

 • Restauracja Bakulic ;
 • Plaża Tololo ;
 • Restorant Huentelauquén La Serena ;
 • Karda Momo itp.

Każda restauracja specjalizuje się w daniach. narodowy i międzynarodowa kuchnia. Główną zaletą tych miejsc jest uprzejmy personel i dobry stosunek jakości do ceny.

Ресторан BakulicРесторан Tololo BeachРесторан Huentelauquén La Serena

Jak się tam dostać?

Dotrzyj do Coquimbo z dowolnego miasta Chile możliwe przez lotnisko Las Takas, lokalny port morski lub pociąg. Jeśli nie jesteś przyzwyczajony do oszczędzania na komfort, możesz dostać się do słynnego kurortu wynajętym samochodem lub zamawiając taksówkę. Zastanów się jednak, czy Twoja podróż rozpoczyna się w stolicy Santiago potem będziesz musiał spędzić co najmniej 5 godzin w drodze, ponieważ odległość między tymi miastami wynosi 465 km.