Chile - jeden z najbardziej tajemniczych i niezwykłych krajów w Ameryce Południowej. Co roku przyjeżdżają tu setki tysięcy podróżnych, by odpocząć na złocie plaże Ocean Spokojny, aby uprawiać narciarstwo i podziwiać lokalne piękno. W centralnej części stanu, niedaleko stolicy, znajduje się wspaniałe miasto Kilpue (Quilpué), o czym opiszemy bardziej szczegółowo w dalszej części artykułu.

Informacje ogólne

Miasto Kilpue w Chile jest stolicą prowincji Marga-Marga, a dziś jest ważnym ośrodkiem turystycznym. Obszar gminy, w skład którego wchodzi ta osada, ma około 530 km². Jeśli chodzi o populację, w Kilpue mieszka nawet 130 000 ludzi, chociaż liczba ta gwałtownie rośnie podczas masowego napływu turystów w szczycie sezonu.

Dla miasta, jak i dla całej środkowej części kraju, charakterystyczny jest klimat subtropikalny Morza Śródziemnego, który charakteryzuje się suchym latem i deszczową zimą. Dlatego najlepszą porą roku do odwiedzenia Kilpue jest wiosna (kwiecień-maj) i wczesna jesień (wrzesień): w tych okresach nadal nie ma intensywnego ciepła i nie ma wystarczającej ilości opadów, temperatura powietrza waha się między +20 ... 22 ° С.

Центр Кильпуэ

Co zobaczyć w Kilpue?

Najciekawsze miejsca dla turystów w mieście nie są historyczne ani nawet kulturalne. Większość z nich została zaprojektowana z myślą o aktywnej rozrywce i doskonale nadaje się przede wszystkim do wypoczynku z dziećmi. Popularne atrakcje w Kilpue to:

 1. Zoo (Zoologico de Quilpue) - niesamowite miejsce, w którym zbierane jest ponad 700 gatunków różnych zwierząt i ptaków żyjących w naturalnym środowisku. Park został otwarty w 1990 roku i obecnie jest prawdopodobnie najczęściej odwiedzanym miejscem w regionie. Pracuje przez cały rok, od wtorku do niedzieli.
 2. Зоопарк в Кильпуэ
 3. Park Trampolin (RedKids Trampoline Park) to centrum rozrywki dla dzieci, w którym można spędzić czas wesoło iz korzyściami dla zdrowia. Park wyposażony jest w kilka placów zabaw dla różnych kategorii wiekowych. Ponadto na jego terenie znajduje się kawiarnia dla dzieci, w której można delektować się lodami i frytkami.
 4. Батут-парк
 5. Winiarnia Vina los Perales - ulubione miejsce dla wielu podróżników. Podczas wycieczki dowiesz się więcej o historii i procesie produkcji tego napoju, a także będziesz w stanie skosztować najlepszych odmian lokalnych win.
Винный завод Vina los Perales

Gdzie się zatrzymać?

Jeśli planujesz spędzić więcej niż jeden dzień w Kilpue, powinieneś zadbać o nocleg. Miasto ma kilka hoteli i schronisk, z których najbardziej popularnymi są:

 1. Cabañas Alto Colliguay jest jedną z najlepszych opcji w opinii turystów. Hotel znajduje się około 45 km od największego miasta Chile. Viña del Mar . Na miejscu dostępny jest bezpłatny parking, odkryty basen i plac zabaw dla dzieci. W sumie hotel ma 14 komfortowych pokoi, koszt utrzymania wynosi około 80 USD za noc.
 2. Отель Cabañas Alto ColliguayКафе при отеле Cabañas Alto Colliguay
 3. Hostalito en Quilpué to przytulny hostel w samym sercu miasta. Wszystkie pokoje są małe, ale przytulne i bardzo czyste, każdy posiada łazienkę z prysznicem i ciepłą wodą, a także telewizor. Jest bezpłatny wifi. Cena za pokój za noc, w zależności od liczby gości, waha się od 25-65 $, śniadanie jest wliczone w cenę.
Хостел Hostalito en QuilpuéНомер в Hostalito en Quilpué

Restauracje Kilpue w Chile

Aby spróbować potraw narodowej kuchni chilijskiej powinien każdy turysta, który przyjechał do Kilpue. To tutaj ugotowane są najlepsze pieczone naleśniki "empanada", pyszna zupa z owoców morza "Paila marina", smażone mięso asado itp. Wśród najbardziej znanych kawiarni w mieście na szczególną uwagę zasługują:

 • La Estacion Limena ;
 • Da Salvatore ;
 • Restauracja Brasas Del Sur ;
 • Cafe Miranda itp.
Ресторан Da SalvatoreКафе Miranda

Przydatne informacje dla turystów

Ponieważ Kilpue jest w samym centrum Chile Możesz dostać się tutaj z niemal dowolnego krańca kraju. Miasto jest połączone z większością miejscowości autostradą i torami kolejowymi. Na przykład odległość między Kilpue i Santiago jest około 130 km. Można go pokonać zarówno samodzielnie, wynajmując samochód (Ruta 68), jak i korzystając z transportu publicznego.