Keilen to niewielka miejscowość położona na malowniczej wyspie Chiloe w Chile . Nie można go nazwać bardzo popularnym celem podróży, ale to właśnie przyciąga turystów, którzy wolą zaciszne wakacje.

Historia Kaylen

Eksperci uważają, że trudno jest podać dokładną datę założenia Kaylen (Queilén). Wiadomo, że w 1703 r. Społeczność arabska znajdowała się w tym miejscu, zamieszkałym przez imigrantów z krajów arabskich. W 1711 r. Wybudowano nowy kościół w Kaylen, po którym stopniowo jezuiccy misjonarze i hiszpańscy osadnicy stopniowo zajmowali miasto.

W latach 1818-1821 gg. Kapitan hiszpańskiej kawalerii Antonio Cipriano uważnie przestudiował lokalne wybrzeże i sporządził mapy wojskowe, a następnie przygotował ludność miasta do oporu w przypadku ataku ze strony chilijczyków. W 1890 roku, w uznaniu jego osiągnięć, terytorium zostało zmienione na Puerto Grille, ale społeczeństwo nie mogło zaakceptować nowej nazwy i nadal nazywało się miasto Kaylen.

W 1924 r. We wspólnocie oprócz budynków mieszkalnych znajdowała się kaplica, poczta, zwyczaje, telegraf, szkoła. Jednak wielki pożar w 1937 r. Zniszczył 15 budynków w Kaylen, co zwiększyło izolację tego miasta od sąsiednich osad.

Obecnie w gminie Kaylen mieszka 5138 osób, a jej terytorium wynosi 224 km². Miasto położone jest na wysokości 26 m nad poziomem morza.

В Кейлен едут за уединенным отдыхом на природе

Co robić w Kaylen?

Według jednego z przewodników na temat Chile, gmina otrzymała nazwę na cześć czerwonych cyprysów, które są gęsto zaludnioną częścią wyspy Chiloe. Jego wietrzny, deszczowy i bardzo chłodny klimat zagraża rozwojowi lokalnej turystyki plażowej. Jednak piękno morza i plaż nietknięte przez postęp techniczny nadal przyciąga podróżnych. Jedna z dwóch najlepszych plaż na wyspie Chiloe - Playa de Queilen (Playa de Queilén) - znajduje się w centralnej części miasta. Odpoczynek na wybrzeżu - jedna z najlepszych opcji wypoczynku podczas wizyty w Kalen.

Пляж Кейлена

Ponadto, turyści, którzy przybyli tam koniecznie, wyglądają w kościołach, które otrzymały status światowego dziedzictwa UNESCO. Kolejną atrakcją dla turystów są mini-wycieczki łodzią. Około 2 godzin drogi od Keilen do turystów otwiera się wspaniały świat fauny: można oglądać delfiny i pingwiny, a także zobaczyć rzadkie gatunki ptaków. Pamiętaj, aby udać się do jednej z lokalnych restauracji na pyszny posiłek z owoców morza (małże, skorupiaki) i wino.

В Кейлене можно отправиться на экскурсию к острову пингвинов

To nadmorskie miasto oferuje swoim gościom podstawowe udogodnienia: kilka małych hoteli, bankomat, szpital, centrum kulturalne, restauracje i supermarkety, bibliotekę z dostępem do Internetu oraz telefoniczne centrum informacyjne. Również w Keilen znajduje się lotnisko, port i molo.

Jak dostać się do Kahlen?

Możesz dostać się do Kaylen samolotem - cywilne lotnisko o tej samej nazwie znajduje się w pobliżu gminy. Turyści często korzystają również z transportu samochodowego: podróż z pobliskiego Castro do Kahlen zajmuje około półtorej godziny.