Znajduje się 670 kilometrów od stolicy ChileSantiago Miasto Temuco jest centrum prowincji o tej samej nazwie. Jest domem dla ponad 230 tysięcy osób, a samo miasto jest atrakcyjne ze względu na swoją historię i niezwykłe zabytki, w tym naturalne. Teraz jest to jedna z głównych osiedli w kraju.

Bliskość pasm górskich Andów, okolicznych lasów i jezior oraz przestronne doliny sprawiają, że miasto jest jednym z centrów rolnictwa, handlu, hodowli zwierząt, leśnictwa i turystyki.

Krótka historia miasta

Miasto zostało założone w 1881 roku i stało się rodzajem placówki hiszpańskich żołnierzy, którzy walczyli z Indianami Mapuche, którzy osiedlili się tutaj. Początkowo był to tylko fort, rodzaj obozu wojskowego, a dopiero rok po jego ułożeniu zaczęły pojawiać się rysy pełnowartościowego miasta.

Populacja Temuco rosła stabilnie i w dość aktywnym tempie. Tak więc już w 1895 r. Mieszkało tu prawie 8 tysięcy osób.

W 2010 roku miasto zostało poważnie uszkodzone przez trzęsienie ziemi, które go nawiedziło. Stało się to 27 lutego. Trzęsienia ziemi spowodowały nawet tsunami, ale Temuko został ocalony w pewnej odległości od morza.

Dziś jest to jedno z najbardziej aktywnych i konsekwentnie rozwijających się miast chilijskich, z ciągle rozwijającymi się obszarami handlu i świadczeniem usług dla ludności.

Вид на Темуко

Populacja miasta

W mieście Temuco w Chile mieszka ponad 230 tysięcy osób. Prawie 13 tysięcy więcej zamieszkują podmiejskie obszary wiejskie. W tej chwili jest to czwarte co do wielkości miasto w kraju.

Warto zauważyć, że wielu mieszkańców ma tu korzenie Indian Mapuche - około 13% całej populacji. Jest także wielu imigrantów z Europy, których przodkowie przenieśli się do Chile pod koniec XIX wieku. Napływ imigrantów pochodzi głównie ze Szwajcarii, Włoch, Niemiec, Hiszpanii i Francji.

Chociaż istnieją inne "kolonie" migrantów - mniej liczbowych. Są to Chorwaci, Ormianie, Grecy, Portugalczycy, Holendrzy, Austriacy. Mieszka i niewielka liczba Żydów przybyłych z Rosji, Polski, innych krajów Europy Wschodniej. Obecne są także społeczności azjatyckie - japońskie, chińskie, koreańskie. Ten ostatni pojawił się tutaj w latach 50. ubiegłego wieku, kiedy wojna szalała na Półwyspie Koreańskim.

Natura i klimat

Temuco jest otoczone lasami charakterystycznymi dla środkowo-południowego regionu kraju, co przyczynia się do rozwoju leśnictwa. Jednak paradoksalnie, aby to przyznać, duża liczba lasów nawet negatywnie wpływa na lokalną ekologię.

Jak się okazało, drewno jest aktywnie wykorzystywane jako źródło ciepła w zimnych miesiącach, co prowadzi do poważnego zanieczyszczenia powietrza - Temuco jest jednym z trzech miast w Chile z najbardziej zanieczyszczonym powietrzem.

Jeśli mówimy o klimacie, to zauważamy, że co roku pojawiają się na przemian cyklony i antycyklony. Średnia roczna temperatura waha się od +13 stopni Celsjusza. Najwyższą średnią temperaturę odnotowano w miesiącach letnich: + 23,5 ° C Najniższa średnia temperatura występuje w miesiącach zimowych i osiąga wartości + 3,5 ° C.

Transport

W mieście najczęstszym środkiem transportu publicznego są taksówki i autobusy stacjonarne, których cena waha się od 150 do 450 chilijskich pesos (od 20 do 70 centów). Tradycyjne taksówki są również dostępne.

W 20 minut od miasta znajduje się lotnisko La Araucania (w pobliżu miasta Freire) - znajduje się na południe od Temuco.

Na północnych obrzeżach miasta znajduje się dworzec autobusowy obsługujący połączenia dalekobieżne Rodoviario de la Araucania. Pociągi tranzytowe nie przepływają przez miasto, ale jest kolej.

Teraz Temuko aktywnie buduje ścieżki rowerowe, co motywuje mieszkańców do zmiany na pojazdy dwukołowe, aby odciążyć miejskie sieci transportowe. Zgodnie z planem władz do 2017 r. Długość istniejących pasów rowerowych powinna sięgać 35 kilometrów.

Автобусный терминал Темуко

Atrakcje w Temuco

Przede wszystkim na uwagę zasługują naturalne zabytki. Znajduje się poza granicami miasta. Ale z drugiej strony można je wszystkie badać kolejno, wybierając Temuco jako miejsce stałego "bazowania" - tak to wygląda:

  1. Park Narodowy Cerro Nielol .
  2. Park Narodowy Tolhuaca .
  3. Congillo National Park .
Национальный парк Сьерро Ньелол

Każda z nich ma swoje cechy, ale wszędzie można poznać florę i faunę charakterystyczną dla tego regionu Chile.

Podczas zwiedzania miasta Temuco powinieneś odwiedzić wioskę Captain-Pasten, której populacja liczy około 2,5 tys. Mieszkańców. Są to włoscy imigranci - przybyli ich przodkowie Chile ponad sto lat temu i założyli tę wioskę. Przyciąga go fakt, że przez 100 lat Włosi nie zmienili absolutnie nic - udało im się zachować wszystkie tradycje i zwyczaje swoich ludzi, tworząc niepowtarzalną kolorową atmosferę w wiosce.

Jeśli mówimy o zabytkach w samym mieście, wyróżnia się Centralny Rynek - sprzedaje nie tylko produkty, ale także różne rękodzieła. W tym wełna. Możesz także kupić lokalne pamiątki stworzone przez rzemieślników Mapuche.

Warto również wspomnieć o Avenue Alemania - jest to główna ulica miasta, gdzie znajduje się muzeum, którego budynek został zbudowany w XIX wieku w stylu chilijskim, inne ciekawe budynki. Również Alemannia Avenue jest główną komercyjną częścią miasta, ponieważ istnieje wiele sklepów, centrów handlowych, instytucji bankowych itp.

Turyści powinni zdecydowanie odwiedzić obszar Anibal Pinto - uważany jest za jednego z najbardziej niezwykłych, oryginalnych w Chile.

Центральная часть ТемукоЧасть площади Анибал ПинтоПамятник на площади Анибал Пинто

Jak się tam dostać?

Droga do Temuco zajmie dużo czasu. Lot z Moskwy potrwa co najmniej 20 godzin i będzie wymagał co najmniej dwóch transferów w głównych portach lotniczych na świecie - na przykład we Frankfurcie, Wiedniu, Nowym Jorku, Paryżu, Amsterdamie, Buenos Aires lub innych. W zależności od wybranej trasy.

Samolot przybywa na lotnisko La Araucania (niedaleko miasta Freire) - stąd 28 kilometrów do Temuco. Z lotniska jeździ komunikacja miejska, taksówki.