Niesamowicie malowniczy kraj Chile może zaoferować odwiedzającym turystom wiele osiedli, w każdym z nich jest coś do zobaczenia. Jednym z nich jest miasto Osorno, które jest uważane za jedno z najbardziej zapadających w pamięć atrakcje tego kraju.

Osorno - wycieczka historyczna

Za datę założenia Osorna uważa się rok 1558, jego lokalizacja to wybrzeże rzeki Rau w odcinku, do którego wpada Damas. Historycznie, wielu hiszpańskich i europejskich imigrantów migrowało do Chile w tym samym czasie, a fakt ten wpłynął na skład ludności Osorno. Potomkowie emigrantów stanowią większy procent populacji tego miasta, co z kolei wpłynęło na fakt, że miejscowa ludność jest bardzo nietypowa i kolorowa.

W 1850 roku chilijski rząd postanowił otworzyć terytorium dla niemieckich osadników, którzy historycznie wpłynęli na rozwój gospodarki kraju. To oni stworzyli podstawy do budowy pierwszego krajowego ranczo bydła w Chile.

Stare budynki z XIX wieku wciąż zdobią terytorium miasta, przypominają dawne czasy i przyciągają turystów ze wszystkich krajów.

Аккуратные домики ОсорноВид на центральную часть города

Osorno - opis

Osorno znajduje się na południu stanu, ze stolicą Chile Santiago jest oddzielony o 945 km. Miasto jest częścią regionu Los Lagos, jego metropolią jest miasto Puerto Mont położony 105 km od Osorno. Populacja wynosi 132 245 według spisu ludności z 2002 roku.

Осорно, популярен у туристовКрасивые здания на фоне живописной природыНевероятно зеленый и ухоженный город

Zabytki Osorno

Osorno to niezwykle malownicze miasto z wieloma atrakcjami. Najbardziej znane z nich to:

  1. Park Plaza de Armas , który zajmuje rozległe terytorium i słusznie otrzymał nazwę centrum miasta. W parku znajduje się wiele rozgałęzionych uliczek i fontann, a we wschodniej części jest jednym z najbardziej niezwykłych miejsc w mieście - Katedra La Catedral Matthew .
  2. Jeśli wybierzesz się poza miasto, to mniej niż 100 km od hotelu znajdują się ośrodki narciarskie Puyeue i Rupanco Antilanca , gdzie można spędzić czas na miłośnikach jazdy na nartach lub snowboardzie.
  3. Stadion Medialuna de Osorno , gdzie rodeo - walka mężczyzny i byka, oraz stadion Ruben Marcos Peralta , gdzie rozgrywane są mecze piłkarskie.
  4. Naturalne gorące źródła , utworzone przez aktywność wulkaniczną. Gdy znajdziesz się w tej okolicy, możesz cieszyć się naprawdę oszałamiającą scenerią.
  5. Uniwersytet Los Lagos , który jest lokalnym arcydziełem architektury.
Парк Пласа де Армас - сердце городаФонтаны в парке Пласа де Армас

Wydarzenia w Osorno

Osorno słynie z wakacji, w tym:

  • festiwal muzyczny, w którym występują wykonawcy narodowej muzyki pop, odbywa się w styczniu;
  • festiwal folkloru - odbywa się w lutym w formie wystaw arcydzieł lokalnych rzemieślników;
  • święto rolnicze, które odbywa się na największym w kraju ranczo;
  • Dzień Niepodległości Chile - może to zauważyć każdy, kto ma szczęście przebywać w kraju 18 września.

Jak dostać się do Osorno?

Miasto ma własne lotnisko, dzięki czemu można dostać się do Osorno, wykonując lot z Santiago .