Chile-Chico, Chile , znajduje się nad brzegiem jeziora General Carrera i znajduje się na granicy chilijsko-argentyńskiej - do zaledwie sześciu kilometrów. A dwa kilometry od granicy znajduje się argentyńskie miasto Los Antiguos.

Droga asfaltowa łączy się z Los Antiguo Chile Chico. Ale z innym sąsiadem, Rio Ibanez, połączenie zapewnia prom samochodowy.

W Chile-Chico (które w języku hiszpańskim oznacza "Mały Chile") jest tylko 3000 osób, ale przybywa tu więcej osób, aby podziwiać piękne jezioro i nieodparcie marmurowe jaskinie.

Озеро в городе Чиле-Чико Cechy klimatu

Chile-Chico jest zdominowane przez klimat śródziemnomorski - ciepły i stosunkowo suchy. Najwyższą temperaturę powietrza odnotowuje się w miesiącach letnich (od końca listopada do początku marca) - w granicach 33-36,5 stopni Celsjusza.

Średnio w miesiącach letnich dzienna temperatura powietrza wynosi około 18-20 stopni Celsjusza. Średnia roczna temperatura powietrza osiąga poziom +11 stopni.

Najniższa temperatura jest ustalana w miesiącach zimowych (od czerwca do początku września), kiedy termometr może spaść do 11-13 stopni poniżej zera. Średnia temperatura w miesiącach zimowych wynosi + 5,9 stopnia.

W ciągu roku spada prawie 300 mm opadów. Najbardziej wilgotne są miesiące zimowe, kiedy miesiąc może spaść do 45-50 milimetrów opadów. W sumie 65-66 dni deszczowych są rejestrowane rocznie.

Marmurowe jaskinie

Główną atrakcją miasta jest jezioro, na którym znajduje się tzw. Katedra Marmurowa. Są to unikalne jaskinie stworzone przez naturę.

Samo jezioro (zwane chilijskim generałem Carrera i Argentyńczykami z Buenos Aires) uważane jest za najgłębsze na planecie. Jego głębokość sięga prawie 600 metrów.

Паром на озере в Чиле-Чико

Na wycieczkę przez katedrę wykorzystywane są środki pływające - na przykład kajaki, łodzie, łodzie. Turystom koniecznie towarzyszą turyści, którzy twierdzą, że w rzeczywistości jaskinie nie są marmurami. To imię otrzymali poprzez grę światła i cienia, odbicie wody na ścianach jaskiń, co dało początek iluzji, że kamień to nic innego jak niebieski marmur.

Туристы на озере

Turyści pływają specjalną trasą, która obejmuje trzy kluczowe punkty wycieczki:

Голубые пещеры с невероятным озером

Każdy z tych punktów to groty, wiele wieków temu całkowicie ukryte pod wodą, a teraz dostępne do wglądu. Chociaż twierdzą, że istnieje możliwość ich pełnego zalania.

Przy okazji, optymalnym czasem na zwiedzanie jaskiń jest spokojna pogoda, bez wiatru. Dla tych, którzy lubią wędkować, przewodnik organizuje także ten rodzaj rekreacji. Na szczęście nikt nie pozostanie bez połowu, bo w jeziorze jest dużo pstrągów.

Голубые мраморные пещеры Jak się tam dostać?

Jak już wspomniano powyżej, Chile-Chico znajduje się ponad 1600 kilometrów od stolicy kraju Santiago . Transport naziemny, aby dotrzeć do osady, jest bardzo problematyczny - w rzeczywistości droga rozciąga się na ponad 2000 kilometrów i będzie musiała podróżować przez Argentynę. Mniej niż jeden dzień na pokonanie ścieżki nie powiedzie się. A potem, jeśli pójdziesz bez zatrzymywania się.

Dlatego najlepszą opcją jest polecieć do Santiago lub stolicy Argentyny, miasta Buenos Aires, a dopiero potem znaleźć najbliższe lotniska do Chile-Chico, które akceptują loty krajowe. Na przykład jest to chilijskie miasto Koyajke (lot z Santiago potrwa prawie dwie i pół godziny), a stamtąd trzeba jechać samochodem do Chile-Chico. Podróż zajmie około pięciu godzin i konieczne będzie skorzystanie z promu, który przepływa przez turystów przez jezioro General Carrera.

Lot do Moskwy z Moskwy potrwa co najmniej 18-20 godzin i będzie wymagał co najmniej 2-3 przeszczepów w głównych portach lotniczych na świecie - w Madrycie, Wiedniu, Pradze, Helsinkach, Nowym Jorku lub innych, w zależności od wybranej trasy.