Concol znajduje się w prowincji chilijskiej Valparaiso i sąsiaduje z nadmorskim kurortem Viña del Mar . Światowej sławy rosyjski podróżnik Fedor Konyukhov wybrał Concon na jedną z jego długich podróży.

Poznaj Concon

Concon jest centrum administracyjnym gminy o tej samej nazwie, części prowincji i prowincji Valparaiso. Miasto stoi na wybrzeżu, które określa jego cechy pogodowe. Umiarkowany klimat Concon jest określony przez prąd zimnego morza. Latem średnia temperatura powietrza wynosi + 20 ° C, w sezonie zimowym + 15 ° C

W języku Indian Changos "Concón" oznacza "wodę". Pierwsi Hiszpanie przybyli tu w 1543 r. I natychmiast zbudowali stocznię, która wkrótce została zniszczona przez autochtonów. To był powód jednej z pierwszych kolizji rdzennych i hiszpańskich kultur w centrum Chile .

Concon otrzymał dodatkową sławę na całym świecie w grudniu 2013 r., Kiedy słynny rosyjski podróżnik Fiodor Konyukhov wyruszył stamtąd do swojej podróży do wybrzeży Australii.

Według spisu z 2006 roku w tym nadmorskim mieście mieszka nieco ponad 32 tysiące ludzi. Zajmuje powierzchnię 76 km kw. Najbliższymi sąsiadami Concon są Quintero, Limache, Quilpue, Viña del Mar.

Конкон - называют гастрономической столицей Чили

Zabytki Concon

Turyści są najbardziej zafascynowani kilkoma malowniczymi miejscami: zatokami San Pedro i Higuerillas , patrzącymi na pacyficzny skalisty przylądek Roca Oceánica , Aconcagua z całym ekosystemem i wysokimi wydmami w południowej części miasta. Powstały około 25 milionów lat temu i słusznie otrzymały nieoficjalną nazwę "Piaski Czasu". Nie tylko dla Concon, ale dla Chile jako całości, wydmy te są ważne dla społeczeństwa, nauki i ekologii. Z wysokości piasków otwiera się fascynująca panorama Pacyfiku.

Бухты Конкона - его природные достопримечательности
Дюны в Конконе прозвали Песками времени

Co robić w Konkon?

Plaże Concona są uważane za jedne z najlepszych w całym Chile. A najlepsze wśród najlepszych plaż w Concon są Playa Negra , Amarilla i Boca . Amarilla jest ulubionym miejscem wśród rodzin z małymi dziećmi i zadowoli wczasowiczów delikatnym, miękkim piaskiem i spokojnymi wodami, a także darmowym parkingiem. Warto jednak zadbać o jedzenie i wodę pitną, ponieważ w pobliżu plaży nie ma kawiarni ani sklepów. Plaża Boca najczęściej wybiera surferów i fanów wędkarstwa.

Пляжи Конкона считаются одними из лучших во всем Чили

Inną opcją na spędzanie czasu w Konkone jest jazda na rowerze po okolicy i przejazd do sąsiedniego miasta. Viña del Mar położony 10 km. Również turyści mogą jeździć konno po rzece Aconcagua.

Concon uznany za gastronomiczną stolicę Chile , a podróżujący powinni zdecydowanie z tego skorzystać. Lokalne restauracje oferują pyszne owoce morza, ryby i delikatne mięsa. Swoją drogą Concon organizuje specjalne wycieczki gastronomiczne, których uczestnicy odwiedzają najlepsze restauracje w mieście.

Infrastruktura turystyczna w Konkon jest dość dobrze rozwinięta: posiada hotele o różnych kategoriach cenowych, więc nie ma trudności z zakwaterowaniem dla turystów.

Jak dostać się do Concon?

Najwygodniejszym sposobem dotarcia do Concon jest skorzystanie z autobusu z pobliskiego miasta Viña del Mar. Concon można również dojechać samochodem z Santiago . Czas podróży waha się od półtorej do dwóch godzin.