Caldera to małe miasteczko i port morski w północnym regionie Atacama, zamieszkałe przez około 13,7 tys. Osób. Jest to centrum gminy o tej samej nazwie. Od momentu założenia w 1850 r. Kaldera stała się ważnym ośrodkiem wydobywania i wywozu cennych minerałów. Jedna z pierwszych kolei w Chile pojawiła się właśnie tutaj, w 1851 roku, łącząc Calderę z Copiapo , stolica regionu. W czasie swojej krótkiej historii miasto zostało poddane klęskom żywiołowym - trzęsieniom ziemi i tsunami, podczas wojny domowej w Chile w 1891 r. Nie ominęło go. Dziś jest Kaldera, gdzie jeden z najlepszych plaże w Chile - gościnne miasto, w którym co roku przyjeżdżają tysiące turystów. Jeśli wybierasz się na Calderę, nie powinieneś brać ciepłych ubrań: klimat jest ciepły i bardzo suchy ze względu na bliskość Pustynia Atakama .

Вид на город

Caldera Atrakcje

Miasto ma kilka zabytków architektury. Kościół San Vicente de Pola, zbudowany z kamienia z gotycką drewnianą wieżą, wygląda elegancko. Wewnątrz znajduje się kapliczka przywieziona z Peru jako trofeum wojny podczas wojny na Pacyfiku. Mauzoleum Padre Negro, centrum pielgrzymkowe założone przez kolumbijskiego księdza Krizogono Sirrę, stoi na jednym z miejskich placów. Rozrywka kulturalna organizowana jest przez prywatny dom-muzeum w Tornini, gdzie ekspozycje na port miejski, wojnę na Pacyfiku i włoską imigrację są eksponowane pod koniec XIX wieku. Ale przede wszystkim Caldera jest znana z kurortu La Baia Ingles, który jest 6 km od miasta. Białe piaszczyste plaże na brzegach małych płytkich zatok są popularne, ponieważ woda w nich ociepla się lepiej niż na otwartym oceanie, nadaje się do pływania i relaksu z dziećmi.

Мавзолей Падре Негро
Дом-музей Торнини

Hotele w Caldera

Osoby, które chcą połączyć pobyt z wakacjami na plaży, mogą zatrzymać się w La Baia Ingles w rodzinnym hotelu Blanco Encalada. W mieście Caldera znajduje się wiele niedrogich hoteli z przyjazną obsługą, zdjęcia i nazwy mówią same za siebie - Apart El Mirador, Hotel Santa Anita lub Hotel Montecarlo. Wiele propozycji budżetu dla schronisk i mini-mieszkań. Turyści podróżujący z dziećmi pokochają pensjonat Casa Hostal El Faro z placem zabaw.

Отель Apart El Mirador

Kawiarnie i restauracje w Caldera

Najbardziej znaną restauracją w Caldera jest restauracja La casa de la empanada II, w której serwowane są typowe dania kuchni regionalnej oraz potrawy europejskie. Nuevo Miramar to doskonała restauracja rybna. Na lekką przekąskę można wstąpić do pizzerii Gringo's Pizza lub kawiarni Caffe Museo.

Jak się tam dostać?

Caldera ma lotnisko obsługujące loty krajowe. Możesz korzystać z lotniska w Copiapo , 60 km od Caldera. Autostrada Pan American przebiega przez miasto, więc do podróży wzdłuż wybrzeża Chile Możesz skorzystać z autobusu lub samochodu.