Jedna z najciekawszych osad Chile jest miastem Nankagua - centrum administracyjnym gminy o tej samej nazwie, częścią prowincji Colchagua. Gmina Nankagua ma powierzchnię 111 km², według spisu ludności z 2012 r. Liczy około 18 921 mieszkańców.

Вид на Нанкагуа

Klimat Nankagua

Miasto Nankagua ma klimat śródziemnomorski, charakteryzuje się ciepłymi latami i mroźnymi zimami, a także dużą ilością opadów. Takie warunki pogodowe określiły pozycję Nankagua jako ważnego ośrodka rolniczego, któremu udaje się produkować owoce, winogrona i warzywa.

Город идеален для отдыха

Zabytki Nankagua

Nankagua przyciąga turystów możliwością poznania smaku chilijskiego i obejrzenia następujących atrakcji:

  • wzgórze Dziewicy , na którym znajduje się posąg Najświętszej Maryi Panny, który przybył do Nankagua z Francji w XVII wieku;
  • malownicze Nankagua Park , gdzie można podziwiać wspaniałe widoki na otaczającą przyrodę;
  • miasto Pampa Nankagua , które jest znane jako miejsce pięciodniowego festiwalu. Tutaj można zobaczyć dzieła lokalnych artystów i skosztować tradycyjnych kulinarnych specjałów. W Pampasach zwyczajowo świętuje się święta narodowe, podczas których odbywa się wiele imprez z rozbudowanym programem tanecznym;
  • W Teatrze Nankagua odbywają się także różne wydarzenia kulturalne, takie jak Festiwal Angielski, Festiwal Kina Nankagua i inne.
Архитектура Нанкагуа
Церковь Нанкагуа

Jak dostać się do Nankagua?

Miasto Nankagua znajduje się około 180 km od stolicy kraju Santiago . Aby dostać się do miejsca docelowego, musisz dostać się z zagranicy Lotnisko w Santiago samochodem lub autobusem, podróż trwa około 2 godzin.