Miasto Curicó jest administracyjnym centrum tytułowej chilijskiej prowincji, znanej daleko poza granicami kraju, dzięki uprawianym tutaj owocom i winom produkowanym w tym regionie. W języku Indian Mapuche, Curico oznacza Krainę Czarnej Wody.

Cechy położenia geograficznego

Curico znajduje się nad rzeką Lontoue, w odległości 190 kilometrów od stolicy Chile miasta Santiago . Miasto położone jest w centralnej dolinie kraju, na wysokości 228 metrów nad poziomem morza.

Od wschodu i zachodu dolina jest oddzielona górami. Nie ma wydobywania zasobów mineralnych, ale, jak wskazują naukowcy, w pobliżu miasta znajdują się złoża srebra, miedzi, a nawet złota.

W regionie, którego centrum jest Curicho, rozwija się rolnictwo - w szczególności pszenica, bydło, owoce, kukurydza, a także wiele winnic i win.

Виноградники вокруг Курико

Historia miasta

Data założenia Curicó jest uważana za 1743 r. (Status miasta przyznano dopiero po prawie stu latach, w 1830 r.), Kiedy hiszpańscy zdobywcy rządzili lokalnymi ziemiami. Obecnie osada uważana jest za jedną z najbardziej rozwiniętych, postępowych, spośród wszystkich prowincjonalnych miast chilijskich.

Dwa razy w swojej historii Curicho cierpiał na najsilniejsze trzęsienia ziemi. Został prawie całkowicie zniszczony przez wstrząsy w 1928 roku, ale rok później przebudowali go lokalni mieszkańcy. Kolejne niszczycielskie trzęsienie ziemi miało miejsce w 2010 roku.

Obecnie Curicó jest uważane za jedno z najbardziej ruchliwych centrów handlowych w kraju, ze względu na rozwój rolnictwa i aktywny handel produktami rolnymi.

Вид на Курико

Klimat Curico

Region jest zdominowany przez łagodny klimat śródziemnomorski, który charakteryzuje się raczej gorącym, suchym latem (przypominamy, Chile znajduje się na półkuli południowej, a lato trwa tutaj od grudnia do lutego, a zimą odpowiednio od czerwca do sierpnia). Średnia temperatura w lecie wynosi od +20 do +22 stopni. Średnia temperatura powietrza w zimie wynosi około + 9 stopni.

Rocznie spada około 855 milimetrów opadów, aw sierpniu 2007 roku po raz pierwszy od 60 lat odnotowano duże opady śniegu.

Atrakcje turystyczne

Przede wszystkim Curicho przyciąga kulturę wina. Co roku w marcu miasto organizuje festiwal wina, który przyciąga turystów z innych regionów Chile i za granicą.

Lokalne wspaniałe ciasta i wypieki, do przygotowywania których wykorzystywane są bezy i owoce, również były kochane przez turystów. Dlatego Curico jest często nazywane miastem ciast.

Wśród zabytków architektonicznych konieczne jest podkreślenie kościoła San Francisco, zbudowanego w połowie XVIII wieku i oficjalnie uznanego za narodowy skarb.

Aby podziwiać cudowne panoramiczne widoki na miasto, zaleca się wspiąć się na wzgórze Kondell.

Холм Конделл

Wokół miasta znajduje się wiele atrakcyjnych atrakcji przyrodniczych - wyróżnia się region Potrero Grande. Ma wiele gór, pięknych lasów i niesamowitych wodospadów. Obszar ten znajduje się około 30 kilometrów od Curico. Okoliczne rzeki są idealnym miejscem do trekkingu.

Главная площадь (Пласа де Армас)

Jak się tam dostać?

Aby dostać się do Curicho, musisz najpierw odbyć lot z Moskwy do stolicy Chile miasto Santiago . Lot potrwa 18 godzin lub więcej. Musisz wykonać przynajmniej jeden transfer - w Monachium, Paryżu, Rzymie, Madrycie, Wiedniu lub Zurychu.

Z Santiago do Curico, kolejne 195 kilometrów - na drodze zajmie co najmniej dwie godziny, jeśli pojedziesz samochodem.