Curacautin to chilijskie miasto liczące 12 400 osób. Znajduje się w regionie Araucania, w samym centrum kraju. Ta część Chile ceniony za piękną przyrodę i dowodem na to są dwa parki narodowe i jeden rezerwat.

Informacje ogólne

Kurakautin w tłumaczeniu z lokalnych przysłówków oznacza "kamień". Być może dlatego, że wokół miasta jest naprawdę dużo kamiennych wzgórz, a nawet rzeka Kautin, która płynie w pobliżu miasta, ma "kamienne brzegi" w wielu miejscach.

Terytorium miasta Kurakautin wynosi 1 664 km², a gęstość zaludnienia wynosi tylko 9,8 osób na kilometr kwadratowy. Nieco ponad 70% to miasta, reszta to obszary wiejskie. Na ten fakt duży wpływ miała konstrukcja sklejki w 1938 roku. Mosso był w stanie zbudować dużą fabrykę, która uczyniła Kurakautin pierwszym eksporterem sklejki. Na początku miasto zaopatrywało cały Chile w materiały budowlane, po czym przeszło międzynarodowe. Ale w 2000 roku firma Mosso, która już nazywała się FOCURA, ogłosiła bankructwo. Jej ostatnia produkcja została zamknięta w Kurakautin.

Ale pomimo tak dużej straty w życiu gospodarczym miasta, ludność nie żyje w nędzy, ponieważ ma dobre podstawy dla rozwoju turystyki. Dlatego to miasto staje się coraz bardziej znane wśród turystów i turystów. Biorąc pod uwagę, że jest to tylko 7 godzin od Santiago , więc wycieczki tutaj organizowane są dość często.

Куракаутин - улицы города
Atrakcje przyrodnicze

W pobliżu Kurakautin są dwie rezerwy, jedna z nich Congilio National Park . Jest interesujący ze względu na lasy Araukaria, wiecznie zielone rośliny iglaste. Pojawiają się także karłowate notofagi, coue, Austrocedrus i Niir. Wiele z nich różni się tym, że zachowują zieloną barwę przez cały rok, więc lasy mogą być odwiedzane przez cały rok. Co ciekawe, Araukaria są naturalnym pomnikiem chilijskich lasów. Jeśli zobaczysz sosnę powyżej 60 metrów, to ma ona ponad 500 lat.

Fauna rezerwatu jest nie mniej interesująca niż flora. Congilio jest domem dla chilijskiego gołębia, szmaragdowej papugi, czerwonobocznego tapacolo i wielu innych. Ptaki mają jasny kolor, dzięki czemu są łatwo widoczne na zielonych gałęziach. Z tego powodu spacerowanie po parku staje się niesamowicie fascynujące. Ponadto park ma kilka tras do wędrówek o różnym stopniu złożoności, wycieczek, jazdy na nartach i pływania w wodzie.

Заповедник КонигильиоЗаповедник Конигильио - араукарии

Druga rezerwa to Park Narodowy Tolhuaca . Został otwarty w 1935 roku i stał się pierwszym chronionym obszarem naturalnym w Ameryce Południowej. Park obejmuje lasy i podgórze Andów. Znajduje się na wysokości 700-1821 m npm, z jej wzgórz roztacza się piękny widok na okolicę. W Tolhuaka znajduje się wiele małych jezior i stawów, a wśród nich laguny Maleco i Verde. W pobliżu parku znajduje się wulkan, co czyni to miejsce jeszcze bardziej malowniczym. W rezerwacie znajduje się wiele szlaków turystycznych, które można znaleźć w centrum informacyjnym Tolhuac.

Заповедник Толхуака

Inną atrakcją Kurakauta jest wulkan lama, który znajduje się w Andach. Jest to jeden z największych aktywnych wulkanów w kraju, dlatego odwiedzają go nie tylko turyści, ale także mieszkańcy. Nazwa wulkanu z języka plemienia Indian Mapuche tłumaczy się jako "krwawe żyły". Kiedy pojawia się erupcja, lawa schodzi w cienkich strumieniach, powodując w ten sposób połączenie z żyłami.

Gdzie się znajduje?

Kurakautin znajduje się pomiędzy dwoma głównymi miastami Temuco i los angeles. Możesz dostać się do miasta na autostradzie numer 5, a następnie skręcić na numer 181. Ten ostatni przecina miasto, więc zaprowadzi cię do samego centrum Kurakautin.

Куракаутин - указатель на город