Copiapo jest stolicą chilijskiej prowincji o tej samej nazwie, położonej w północnej części kraju. Miasto zostało założone w grudniu 1744 roku.

Znajduje się w dolinie rzeki Copiapo, która wyschła w ostatnich latach. Nawiasem mówiąc, lokalny region jest dość suchy - miasto jest otoczone pustyniami, a tylko około 12 milimetrów deszczu spada rocznie.

Populacja

Obecnie w mieście żyje prawie 130 tysięcy osób - ostatni spis ludności przeprowadzono w 2002 roku. Co ciekawe, w porównaniu do spisu ludności z 1992 roku populacja miasta wzrosła o prawie 30 tysięcy osób. Jednak według najnowszych danych, od czasu ostatniego spisu ludności liczba mieszkańców faktycznie się nie zmieniła.

Mieszkańcy miasta w przeważającej części wyznają katolicyzm - 75% ogółu ludności to zwolennicy tej religii. Na drugim miejscu - zwolennicy protestantyzmu. To niewiele ponad 10%.

Funkcje lokalizacji

Miasto Copiapó Chile położone w regionie bogatym w złoża miedzi i srebra.

Osady srebra odkrył w 1832 roku chilijski poszukiwacz Juan Godoy, któremu postawiono pomnik. To dzięki jego poszukiwaniom odkryto największe złoża srebra, które dały początek chilijskiemu przełomowi srebra.

Pomnik Juana Godu

Po 1832 roku w dolinie zaczęli gromadzić się poszukiwacze z całego kraju, co dało impuls rozwojowi regionu, prowadząc do powstania bogatych ludzi.

Początek srebrnego przemysłu był początkiem rozwoju komunikacji kolejowej w regionie. Droga została otwarta w 1850 roku, a pierwsza drewniana stacja kolejowa w regionie jest dziś uznawana za narodowy skarb.

Ciekawe, że jedna z najbardziej niewiarygodnych historii związana jest z regionem Copiapó. W sierpniu 2010 r. Zawaliła się jedna z kopalni - ponad 30 osób pozostało pod ziemią. Praca ratunkowa nie została wstrzymana na 69 dni - i ostatecznie udało się wydobyć wszystkich górników z ziemi przy życiu.

Муниципалитет Копьяпо

Cechy klimatyczne

W Copiapó klimat jest kształtowany przez wpływ otaczającej pustyni:

  • Zimą (od czerwca do sierpnia) średnia temperatura w ciągu dnia waha się w granicach 19 stopni;
  • w zimowe noce średnia temperatura wynosi 7 stopni;
  • latem (od grudnia do lutego), średnia temperatura wynosi około 22 stopni, w niektóre dni termometr pokonuje znak 30 stopni.

Maksymalna temperatura powietrza została zarejestrowana w sierpniu 1972 roku, kiedy powietrze ogrzało się do 34 stopni. Minimalna temperatura jest w czerwcu 1975 roku. W tamtych czasach temperatura powietrza spadła do 2 stopni poniżej zera.

Klimat jest suchy, występuje niewielkie opady - średnio około 12 milimetrów rocznie.

Turystyka i atrakcje

Cele turystyczne w Copiapó zaczęły się rozwijać tylko w ciągu ostatnich kilku lat. Wraz ze wzrostem liczby turystów zaczęła się rozwijać infrastruktura - budowano nowe hotele, rekonstruowano stare, budowano kasyna.

Atrakcyjność tego regionu dla turystów ze względu na niezwykły charakter, ciekawą architekturę.

Wśród głównych atrakcji wyróżnia się:

  • Muzeum mineralogiczne;
  • Front Square;
  • Regionalne muzeum rodziny Mutta;
  • Drewniana stacja kolejowa;
  • Park Narodowy Tres Cruces;
  • Lake Green and Negro Francisco;
  • Kościół św. Franciszka.
Церковь Святого Франциска
Минералогический музей

Copiapo i UFO

W 1864 roku odnotowano w tych miejscach niezidentyfikowany obiekt latający, który później został napisany w gazetach, a także wymieniony w różnych publikacjach. W szczególności amerykański Charles Fort mówił o tym w swojej książce, opublikowanej w 1931 roku. Znów o tym wspomniał jeszcze jeden ufolog Jacques Vale, który opublikował książkę w 1965 roku.

Jak się tam dostać?

Cieszę się, że w Copiapó jest lotnisko, a zatem możliwe jest przybycie do miasta, z pominięciem innych osiedli Chile .

Jednak lot z Moskwy potrwa co najmniej jeden dzień i będzie wymagany od dwóch transferów na głównych lotniskach - w Paryżu, Madrycie, Frankfurcie, Buenos Aires, Nowym Jorku lub innych, w zależności od wybranego lotu i trasy.