Antillian jest jednym z najwspanialszych ośrodków narciarskich, stworzonym z myślą o najwyższej klasy aktywności na świeżym powietrzu. To nie jest tylko kurort, ale pełnowartościowy ośrodek narciarski, w którym każdego roku przybywają dziesiątki tysięcy turystów. Chile i inne kraje Ameryki Łacińskiej.

Położenie geograficzne

Kurort Antillian znajduje się ponad 1000 kilometrów od stolicy Chile Santiago . Najbliższe miasto to miasto Osorno , która znajduje się prawie 100 km od ośrodka narciarskiego.

Ośrodek położony jest na zboczach wulkanu Casa Blanca, który jest wliczony w Park Narodowy Puyueu, piękne i urocze. A widoki, które otwierają się z górskich zboczy, budzą wyobraźnię i sprawiają, że jazda na łyżwach jest naprawdę niezapomniana.

Sezon narciarski trwa prawie pięć miesięcy - zaczyna się w czerwcu, a kończy w październiku.

Вид на горнолыжный центр АнтильянкаТрасса в Антильянка
Cechy szlaków

Resort Antiljanka to przede wszystkim doskonały śnieg i zawsze dobry stan linii. Ponadto wybierają go fani free-rolingu poza oficjalnie stworzonymi torami, ponieważ są na to doskonałe warunki.

Łączna powierzchnia narciarska w ośrodku narciarskim przekracza 950 hektarów. Maksymalny punkt to 1700 metrów, a pionowy spadek sięga prawie 500 metrów.

W sumie ośrodek ma 13 tras o różnych poziomach:

  • zielony, zalecany dla początkujących;
  • niebieski, charakteryzujący się średnim poziomem złożoności;
  • Czerwony, na którym zaleca się jeździć tylko doświadczonym sportowcom;
  • Czarny - stworzony tylko dla profesjonalistów, którzy znają wszystkie cechy jazdy na nartach.

Do podnoszenia do znaczników startowych jest pięć wyciągów - jedna tradycyjna kolejka linowa (podwójna) i cztery wyciągi linowe.

Туристы АнтильянкаЛыжник на трассе АнтильянкаБугельный подъемник
Usługi dodatkowe

W ośrodku narciarskim znajduje się wiele dodatkowych usług. Na przykład jest to okazja do jazdy na snowboardzie. Utworzono również płaski tor narciarski o długości pięciu kilometrów. Praca w ośrodku termalnym, który przywróci siłę, zostanie poddana leczeniu.

Szkoła jest otwarta dla początkujących narciarzy alpejskich. Instruktorzy to nie tylko Chilijczycy, ale także obcokrajowcy - wszyscy profesjonaliści, którzy w jak najkrótszym czasie potrafią uczyć nie tylko jazdy na nartach, ale także jeździć, a także grupować się poprawnie. Czas trwania poszczególnych lekcji wynosi od 1 do 2 godzin. Sesje grupowe trwają dwie godziny - grupa jest rekrutowana od 4 do 10 godzin. Można uczyć się z dziećmi, które nie ukończyły jeszcze 12 lat.

Сноубордист в АнтильянкаФрирайд в Антильянка
Jak się tam dostać?

Jeśli uwielbiasz jazdę na nartach i zdecydujesz się odkryć nową trasę na chilijskim wulkanie, dotarcie do ośrodka zajmie dużo czasu.

Zacznijmy od tego, że bezpośrednia komunikacja powietrzna Rosji z Chile nie. Z Moskwy lot potrwa co najmniej 18-20 godzin i będzie wymagał dwóch lub trzech przeszczepów. Po przybyciu do stolicy Chile, miasta Santiago konieczne będzie udanie się do miasta Puerto Montt. Najlepszy ze wszystkich w samolocie krajowych linii lotniczych.

Od Puerto Montt na Antiliankę należy jechać samochodem lub autobusem do miasta Osorno, a stamtąd do Parku Narodowego Puyue. Stamtąd kolejne dwa tuziny kilometrów, koncentrując się na wskaźnikach.