Osiedla ludzkie Chile może zaoferować podróżnym różnorodny program turystyczny. Tak więc, miasto Alto-Osipisi słynie z położenia w regionie winiarskim, a turyści, którzy tu są, będą mogli odbyć wycieczkę z degustacją lokalnych napojów. Miasto jest w prowincji chilijskiej Iquique i region Tarapac.

Вид на Альто-Осписио

Klimat Alto Ospisio

Na klimat Alto Ospisio mają wpływ zimne prądy oceaniczne, które biegną równolegle do wybrzeża. Charakteryzuje się silnym zachmurzeniem, a temperatura może się znacznie różnić w ciągu dnia: rano może być słoneczna pogoda, ale w ciągu dnia może być zastąpiona deszczową. W Alto Ospisio niezbyt wysoka temperatura powietrza, ale to miasto charakteryzuje się szkodliwym działaniem światła słonecznego. Średnia temperatura latem wynosi 24 ° C, a zimą około 9 ° C.

Atrakcje turystyczne

Turyści, którzy znaleźli się w Alto-Ospisio, mają niepowtarzalną okazję odwiedzić taki punkt orientacyjny jak farma win Tarapacá. Winiarnia słynie z produkcji doskonałych win premium. Wynika to z faktu, że klimat tego regionu jest najbardziej odpowiedni do uprawy winogron.

Gospodarstwo do produkcji wina Tarapaca została założona w 1874 roku przez słynnego biznesmena Francisco de Rojas. Na zboczach górskich zasadzono specjalnie sprowadzone z Francji gatunki winogron: Sauvignon, Chardonnay, Merlot, Cabernet. Wina, które uzyskano później stały się powszechnie rozpoznawalne na całym świecie, charakteryzują się niesamowitą różnorodnością smaków. Najsłynniejsze linie produkowanych win to:

 • czerwone wino Tara Pakay;
 • wino Zavala - jego skład poprawia się co roku;
 • Etiqueta Negra Cabernet Sauvignon - uważane jest za najlepsze wino z winnicy;
 • Tarapacá Varietal - linia młodych win czerwonych, białych i różowych;
 • Tarapacá + Plus - jest produkowany wyłącznie z ekologicznych winogron.
Винное хозяйство Tarapacá

10 km od miasta znajduje się Iquique, gdzie można odwiedzić takie atrakcje:

Икике - город с многочисленными длинными пляжами
 1. Opera, wybudowana w 1889 roku w stylu neoklasycznym, może pomieścić 784 widzów. Na jego scenie wystąpili znakomici operowi śpiewacy i aktorzy: Enrico Caruso, Sarah Bernhard, Leopoldo Fregoli.
 2. Оперный театр в городе Икике
 3. Palacio Astoreca to elegancki dwór zbudowany w 1904 roku przez właściciela kopalni soli Juana Astoreque. Następnie stało się muzeum, w którym prezentowana jest kolekcja zabytkowych mebli z końca XIX wieku. Muzeum otrzymało status Pomnika Narodowego Chile.
 4. Паласио Асторека – особняк в городе Икике
 5. W Iquique możesz uprawiać paralotniarstwo i odwiedzić niewiarygodnie długie plaże.
 6. Turyści, którzy planują zakupy, powinni odwiedzić Zofri, jedno z największych centrów handlu bezcłowego w Ameryce Południowej, gdzie można kupić odzież, sprzęt AGD i szeroki wybór towarów.
Пляжи в Икике
Зофри - один из крупнейших торговых центров

Jak dostać się do Alto Ospisio?

Aby dostać się do Alto-Ospisio, musisz najpierw polecieć Santiago do miasta Iquique, które znajduje się w odległości 10 km od miejsca docelowego. Samolot przybywa na międzynarodowe lotnisko Diego Arasena, które jest oddalone o 39 km Iquique , czas podróży zajmie 2 godziny 25 minut. Następnie musisz podążać autobusem lub samochodem.