Niesamowity kraj Chile może zaoferować turystom wybór osiedli, w których jest coś do zobaczenia. Jednym z nich jest Peñaflor - miasto położone w odległości 31 km od stolicy kraju. Santiago . Jest administracyjnym centrum gminy o tej samej nazwie, jest częścią prowincji Talagante i obszaru, który nazywa się Stolichnaya. Według spisu z 2002 roku populacja wynosi 63 209 osób.

Вечерний пейзаж в окрестностях ПеньяфлораПеньяфлор примечателен своей живописной природой

Zabytki Peñaflora

Peñaflor słynie przede wszystkim ze swojej malowniczej przyrody, jest tam wiele zielonych parków, więc miasto jest uważane za kurort. Do najbardziej znanych atrakcji należą:

  1. Wielu turystów podróżuje do tych miejsc, aby odwiedzić wioskę Miraflores , położoną w pobliżu Peñaflora. Wśród mieszkańców tego miasta znane jest również inne imię - Corvi. Miraflores jest uważana za jedną z najstarszych wiosek, jej budowę wykonano w 1956 roku.
  2. W Peñaflora znajduje się ośrodek ratunkowy i rehabilitacyjny dla naczelnych , którego celem jest ochrona przyrody, która jest zagrożona. Tutaj można zobaczyć niezwykle rzadki gatunek wełnistych małp.
  3. Hill of La Virgen , która jest związana z lokalną legendą. Zgodnie z nią, Najświętsza Dziewica, której rzeźba jest na górze, zawsze patrzy ze swojego miejsca za Peñaflor, chroni go i chroni miasto i rośliny znajdujące się w jego okolicach. Ciekawostką jest fakt, że z góry prowadzi wzgórze do ołtarza kościoła parafialnego Matki Bożej Różańcowej, który znajduje się w mieście.
Архитектура в ПеньяфлореВокруг Пеньяфлора очень много зелениПлощадь Пеньяфлора

Jak dostać się do Peñaflora?

Ze względu na fakt, że miasto znajduje się w pobliżu stolicy stanu Santiago, można do niego dotrzeć bez większego wysiłku, korzystając z trasy samochodu lub autobusu. Są dwa sposoby na uzyskanie dostępu Santiago do Penaflora: na drogach do Melipilla i Autopista del Sol.