Republika Chile , położony pomiędzy Andami i Pacyfikiem, dumnie nosi tytuł najdłuższego kraju na świecie. Szerokość państwa wynosi tylko 180 km, a jego linia brzegowa rozciąga się na 4300 km! Wśród głównych turystów atrakcje państwa najbardziej sucha pustynia naszej planety Atacama , olbrzymie lodowce i fiordy i, oczywiście, majestatyczne wulkany. Jednak są też mniej znane miejsca w Chile - takie jak na przykład Półwysep Tongoi.

Informacje ogólne

Tongoi to nadmorskie miasto w prowincji Elki, a półwysep nazywany jest tylko ze względu na jego wyjątkowe położenie geograficzne. Miasto położone jest na skalistym cyplu, pomiędzy plażami Socos (4 km) i Grande (26 km). 42 km na południe od tego jest jednym z najstarszych miast w Chile - La Serena , po północnej stronie Tonga graniczy z pięknym kurortem Guanakeros.

Dziś populacja miasta liczy około 5000 osób. Obszary mieszkalne można warunkowo podzielić na 2 strefy:

 1. La Isla - letnie domki i wille.
 2. Pueblo Bajo to terytorium, na którym mieszka większość lokalnych mieszkańców.

Gospodarka Półwyspu Tonga zależy w dużej mierze od przemysłu turystycznego i związanego z nim handlu. Największy napływ wczasowiczów występuje w okresie od grudnia do lutego, kiedy sezon turystyczny jest w pełni.

Летний домик Atrakcje

Półwysep Tongoi cieszy się niewiarygodną popularnością wśród mieszkańców i odwiedzających turystów. Wśród miejsc polecanych na wizytę należy zwrócić szczególną uwagę na:

 • Plaża Sokos - 4,8 ha śnieżnobiałego miękkiego piasku;
 • Grande Beach to jedna z najpopularniejszych plaż w Chile, o długości 26 km;
 • Wyspa Pachingo - chroniony rezerwat przyrody, doskonałe miejsce do obserwacji ptaków;
 • dom Victora Domingo Silvy to miejsce, w którym mieszkał i pracował jeden z najlepszych chilijskich poetów XIX i XX wieku;
 • Park im. Victora Domingo Silva jest doskonałym miejscem na relaks, z którego można podziwiać wspaniały widok na cały półwysep;
 • wieś Puerto Aldea - mała malownicza wioska w pobliżu plaży Grande;
 • Park Narodowy Frei Jorge, założony w 1989 r. W celu ochrony lokalnych endemicznych roślin;
 • Muzeum Sztuki, które prezentowało najlepsze dzieła lokalnych artystów współczesnych.
Причал на полуострове

Hotele i restauracje na półwyspie Tongoi

Miasto ma dobrze rozwiniętą infrastrukturę, dzięki której przepływ turystów tu nie kończy się przez cały rok. Na przykład w Tongo jest wiele hoteli i hoteli dla każdego gustu i portfela. Najpopularniejsze wśród podróżnych to:

 • Apart hotel Tongoy;
 • Hotel Samay;
 • Hostería Tongoy Costa.

Jeśli chodzi o placówki gastronomiczne, półwysep Tongoi znajduje się na wysokości tego miejsca. Tutaj nie znajdziesz luksusowych restauracji, ale możesz spróbować tradycyjnych dań kuchni chilijskiej w jednej z miejskich kawiarni:

 • Berimbau;
 • Puerto Tongoy;
 • Restauran Donde Sonia.

Wśród potraw, które zdecydowanie powinny być posmakowane w Tongo, zgodnie z opiniami podróżników, najlepsze są sentolla, chiloe, ciastka empanada i "gwóźdź programu" - ciasto kukurydziane pastel de choclo.

Jak dostać się na półwysep Tongoi?

Jeśli planujesz udać się na półwysep Tongoi, pierwszą rzeczą do zrobienia jest polecieć do Międzynarodówki lotnisko Arturo Merino Benitez w Santiago . Odkrywanie stolicy i jej atrakcje , możesz bezpiecznie wyruszyć w poszukiwaniu nowych przygód w Tonga. Można to zrobić za pomocą zwykłej magistrali międzymiastowej " Santiago -Tongoi "lub wynająć samochód. Koszt wynajmu samochodu na tydzień użytkowania wynosi 290-500 USD, w zależności od marki samochodu i liczby pasażerów.

Дорога к городу