Palmilla to chilijskie miasto i centrum administracyjne gminy o tej samej nazwie. Dla turystów jest to interesujące, ponieważ jego historia jest głęboko związana z historią kolonializmu Chile wyświetlane na architekturze miasta. W tym czasie w Palimya ludność jest przywiązana do wsi. Co oczywiście wygląda skontrastowane w odniesieniu do miasta z najciekawszym dziedzictwem kulturowym, w którym żyje tylko 24% populacji.

Informacje ogólne

Terytorium gminy to 237,3 km², a liczba mieszkańców nie przekracza 12.000. Jest duże miasto 76 km od Palmilla. San Fernando , w odległości 185 km - Santiago . Prawie 77% mieszkańców gminy należy do ludności wiejskiej. W Palmilla traktują ziemię z wielkim szacunkiem, ponieważ przez długi czas była ona źródłem pożywienia dla ludności. Dziś w gminie rolnictwo jest aktywnie utrzymywane i rozwijane.

Улица городаНаселение города

Po Europejczykach, większość z nich była Hiszpanami, zaczęła aktywnie zajmować Chile, rozpoczęła się historia kolonialna kraju i ten okres zakończył się dopiero w 1818 roku, kiedy Chile ogłosiło się niepodległym państwem. Przez prawie trzy stulecia ludy Indii walczyły z Hiszpanami o wolność, ale tym razem nie było to destrukcyjne dla kraju. Od XVI do XIX wieku Hiszpanie aktywnie rozbudowywali infrastrukturę miejską - budowali domy, place, kościoły i wiele innych. Oczywiście, spodziewali się, że wszystko to będą mieli wyłącznie ludzie, a nie Indianie i mestizos z Hiszpanami. Dziś największym zainteresowaniem turystów cieszą się świątynie miasta i Muzeum Historyczne "El Huique", w którym znajduje się wiele eksponatów od "epoki przedkolumbijskiej" po dzień dzisiejszy.

Музей El HuiqueМузей El Huique - вход
Jak się tam dostać?

Palmyra jest oddalona o 185 km Santiago w kierunku południowym. Trasa 90 przebiega przez miasto, niedaleko San Fernando można wysiąść z autostrady stanowej 5.