Każde miasto w Chile mają własną historię, atrakcje przyciągające turystów, o których można powiedzieć o Ovalli. Miasto położone jest na północy kraju, w prowincji Limari liczy około 70 tysięcy mieszkańców.

Zbudowany Ovalle w Chile na rzece Limari, która przepływa przez region Coquimbo . Zaczyna się około 4 km od samego miasta od dwóch innych rzek - słynnego Rio Grande i Hurtado. Oval jest wart uwagi dla turystów w wielu interesujących miejscach. Należą do nich nie tylko pomniki stworzone ludzkimi rękami, ale także sama natura.

Панорамный вид
Klimat Ovalle

Klimat Ovalle jest idealny do uprawy smacznych winogron. Duże krople między temperaturami dziennymi i nocnymi mają pozytywny wpływ na jagody. Dlatego chilijskie wina mają niezwykły bukiet smaków. Podróżni z całego świata mogą skosztować wspaniałego wina.

Turyści powinni być przygotowani na to, że latem temperatura osiąga 30 stopni, a zimą wręcz przeciwnie, spada do minus. Podczas wizyty w mieście należy rozważyć ochronę przed promieniami słonecznymi. Ponieważ promieniowanie ultrafioletowe w tym obszarze jest zbyt wysokie, nie zaleca się eksploracji celowników bez kremu i okularów. Nie powinniśmy zapominać o nakryciu głowy.

Зеленый цветущий город
Ovalier - opis

Miasto zostało założone 21 kwietnia 1831 r., A swoją nazwę zawdzięcza wiceprezydentowi Chile, Don José Ovalla. Miasto ma drugą nieoficjalną nazwę "Perła Limari", która została nadana ze względu na położenie geograficzne. Wokół Gór Owalnych, w głębi których są ukryte minerały - to złoto, srebro, miedź i żelazo. Do tej pory bardzo aktywnie prowadzone wydobycie. Gospodarka miasta opiera się na rolnictwie i hodowli bydła.

Овалье - привлекательный туристический объект
Zabytki Ovalle

Miasto słynie z wielu ciekawych zabytków, w tym:

  • Dolina Zaklęć ;
  • Jorge Fry National Park ;
  • gorące źródła ;
  • W pobliżu miasta znajdują się takie zbiorniki wodne jak La Paloma i Recoleta . Wędkowanie to jedna z głównych atrakcji dla turystów;
  • pomnik przyrody Pichasca , który znajduje się 49 km od miasta;
  • Muzeum Archeologiczne , w którym gromadzone są wyroby ceramiczne, instrumenty miejscowej ludności;
  • w lecie brzegi rzeki Hurtado stają się schronieniem przed słońcem. Turyści docenią gościnność kurortu Los Penones , który znajduje się na północ od miasta;
  • w Oval warto przyjechać w lutym, aby zanurzyć się w atmosferę wakacji poświęconych Dzieciątkowi Jezusowi ;
  • Parafia San Vicente Ferrer ;
  • Modelo market , na którym można skosztować takich egzotycznych owoców jak papaya i chichimaya.
Архитектурные достопримечательности Овалье
Центр города

Aby poczuć piękno miasta, zaleca się zarezerwować wycieczkę. Doświadczony przewodnik opisze historię każdej atrakcji. Aby zaspokoić głód turyści mogą albo w jednej z trzech restauracji (Media Luna, Panoramico, Hotel Venecia), albo zjeść przekąskę w Tea Rooms.

Jak dostać się do Ovalle?

Do Ovalli można dostać się na trasach D 43, D 45, D 55 i D 595. Podróż będzie spokojna i bezpieczna, ponieważ drogi są w dobrym stanie, wyposażone we wszystkie znaki drogowe.