Copiapo jest stolicą chilijskiej prowincji o tej samej nazwie, położonej w północnej części kraju. Miasto zostało założone w grudniu 1744 roku.

Znajduje się w dolinie wyschniętej rzeki Kopyapo w ostatnich latach. Nawiasem mówiąc, region jest dość suchy - miasto jest otoczone pustyniami, a rok pada tylko około 12 milimetrów opadów.

Populacja

Dziś w mieście żyje prawie 130 tysięcy osób - ostatni spis ludności przeprowadzono w 2002 roku. Co ciekawe, w porównaniu do spisu ludności z 1992 roku, populacja miasta wzrosła o prawie 30 tysięcy osób. Jednak według najnowszych danych, od czasu ostatniego spisu ludności liczba mieszkańców faktycznie się nie zmieniła.

Mieszkańcy miasta najczęściej wyznają katolicyzm - zwolennicy tej religii stanowią 75% ogółu mieszkańców. Na drugim miejscu - zwolennicy protestantyzmu. To niewiele ponad 10%.

Funkcje lokalizacji

Miasto Copiapó w Chile znajduje się w regionie z bogatymi złożami miedzi i srebra.

Osady srebra odkrył w 1832 roku chilijski poszukiwacz Juan Godoy, któremu postawiono pomnik. To dzięki jego badaniom odkryto największe pokłady srebra, które dały początek przełomowi srebra w Chile.

Pomnik Juan Godoy

Po 1832 roku w dolinie zaczęli gromadzić się poszukiwacze ze wszystkich zakątków kraju, co dało impuls rozwojowi regionu, doprowadziło do powstania bogatych ludzi.

Początek handlu srebrem stanowił punkt wyjścia dla rozwoju ruchu kolejowego w regionie. Droga została otwarta w 1850 roku, a pierwsza drewniana stacja kolejowa w regionie jest dziś uznawana za narodowy skarb.

Co ciekawe, z regionem Copiapo związana jest jedna z niewiarygodnych historii. W sierpniu 2010 r. Zawaliła się jedna z kopalni - ponad 30 osób pozostało pod ziemią. Prace ratownicze nie trwały przez 69 dni - i ostatecznie udało im się wydobyć z ziemi wszystkich górników.

Муниципалитет Копьяпо

Cechy klimatyczne

W Copiapo klimat powstaje pod wpływem otaczającej pustyni:

  • Zimą (od czerwca do sierpnia) średnia temperatura w ciągu dnia waha się w granicach 19 stopni;
  • w zimowe noce średnia temperatura wynosi 7 stopni;
  • latem (od grudnia do lutego) średnia temperatura wynosi około 22 stopni, w niektóre dni termometr pokonuje znak 30 stopni.

Maksymalna temperatura powietrza została zarejestrowana w sierpniu 1972 roku, kiedy powietrze ogrzało się do 34 stopni. Najniższa temperatura była w czerwcu 1975 roku. W tamtych czasach temperatura powietrza spadła do 2 stopni poniżej zera.

Klimat jest suchy, występuje niewielkie opady - średnio około 12 milimetrów rocznie.

Turystyka i zwiedzanie

Cele turystyczne w Copiapó zaczęły się rozwijać tylko w ciągu ostatnich kilku lat. Wraz ze wzrostem liczby turystów zaczęła się rozwijać infrastruktura - budowano nowe hotele, rekonstruowano stare, budowano kasyna.

Atrakcyjność tego regionu dla turystów wynika z niezwykłej przyrody, ciekawej architektury.

Do głównych atrakcji należą:

  • Muzeum mineralogiczne;
  • Główny plac;
  • Regionalne muzeum rodziny Mutta;
  • Drewniana stacja kolejowa;
  • Park Narodowy Tres Cruces;
  • Lake Green and Negro Francisco;
  • Kościół św. Franciszka.
Церковь Святого Франциска
Минералогический музей

Copiapo i UFO

W 1864 roku odnotowano niezidentyfikowany obiekt latający w miejscowych miejscach, o czym później informowano w gazetach, a także w różnych publikacjach. W szczególności opowiedział o tym w swojej książce, opublikowanej w 1931 r., Amerykańskim Forcie Charlesa. Znów o tym wspomniał jeszcze jeden ufolog Jacques Vale, który opublikował książkę w 1965 roku.

Jak się tam dostać?

Cieszę się, że w Copiapó jest lotnisko, więc możesz przyjść do miasta, omijając inne osiedla Chile .

Jednak lot z Moskwy potrwa co najmniej jeden dzień i będzie wymagał dwóch transferów na głównych lotniskach - w Paryżu, Madrycie, Frankfurcie, Buenos Aires, Nowym Jorku lub innych, w zależności od wybranego lotu i trasy.